Skocz do zawartości

Chateau ???


Jasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukiwań przyczepy cd. Tym razem wpadła mi w oko firma Chateau, a model który odpowiadałaby mi  ma odpowiednią wagę i rozstaw. Nie będę rozpisywał się o modelu czy roczniku, wybieram się do sprzedającego i tam ją obejrzę, ale nie wiem nic o tej firmie. Proszę o informacje, może ktoś ma taką cepke. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, poszukiwań przyczepy cd. Tym razem wpadła mi w oko firma Chateau, a model który odpowiadałaby mi  ma odpowiednią wagę i rozstaw. Nie będę rozpisywał się o modelu czy roczniku, wybieram się do sprzedającego i tam ją obejrzę, ale nie wiem nic o tej firmie. Proszę o informacje, może ktoś ma taką cepke. Dziękuje

jakis link może??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis link może??

 

No nie od rzeczy by był.... 

 

Chateau jest dobrą firmą, kogo znam, że ją ma to chwali. Zazwyczaj dobrze wyposażona, cóż można napisać... jak w kiepskim stanie to nawet marka nie pomoże  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Chateau jest belgijską marką ( Home Car to ta sama "spółka").

Przyczepy solidnie wykonane, i ze względu na wykonanie ja kupiłem swoją - nie brałem w poszukiwaniach pod uwagę tej marki ale gdy przypadkiem zobaczyłem odrazu padła decyzja o zakupie.

 

Jeśli model ,który Cię interesuje ma przednią ścianę z tworzywa to zwróć uwagę czy nie pociekło na łączeniu tej ściany z resztą.

 

Cechą charakterystyczną tych przyczep jest zazwyczaj duża ładowność - moja ma 475 kg przy 1500 DMC. Z reguły są to przyczepy wyżej zawieszone od innych marek przez co mniej się martwisz na nierównościach.

 

Ja swoją będę sprzedawał po 4 latach tylko ze względu na chęć zamiany na przyczepę typowo zimową. Przez te lata zero problemów a użytkuję przyczepę od kwietnia do października każdego roku.

 

Konkludując - jak zdrowa i się podoba to brać i nie przpłacać za przereklamowane Hobby.

 

Pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Chateau jest belgijską marką ( Home Car to ta sama "spółka").

Przyczepy solidnie wykonane, i ze względu na wykonanie ja kupiłem swoją - nie brałem w poszukiwaniach pod uwagę tej marki ale gdy przypadkiem zobaczyłem odrazu padła decyzja o zakupie.

 

Jeśli model ,który Cię interesuje ma przednią ścianę z tworzywa to zwróć uwagę czy nie pociekło na łączeniu tej ściany z resztą.

 

Cechą charakterystyczną tych przyczep jest zazwyczaj duża ładowność - moja ma 475 kg przy 1500 DMC. Z reguły są to przyczepy wyżej zawieszone od innych marek przez co mniej się martwisz na nierównościach.

 

Ja swoją będę sprzedawał po 4 latach tylko ze względu na chęć zamiany na przyczepę typowo zimową. Przez te lata zero problemów a użytkuję przyczepę od kwietnia do października każdego roku.

 

Konkludując - jak zdrowa i się podoba to brać i nie przpłacać za przereklamowane Hobby.

 

Pozdrawiam

Radek

Witam, dziękuje za opinie. Trochę podniosłeś mnie na duchu. Ja też nie brałem pod uwagę tej marki,ale będąc w Bedlnie zwróciła moją uwagę swoim wyglądem. Co prawda cena nie mała, ale poważnie rozważam jej zakup, jest to model gold edition 570 z 2010 r. No i DMC ma 1300, idealnie mi pasuje, duża,układ w środku też fajny. Przez ostatnie  3 lata jeździłem adrią z 93 r. Jeśli się zdecyduje to myślę,że już na długi czas zwiążemy się z nią. Pozdrawiam. Irek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra przyczepa - to sucha przyczepa. Na dalszy plan schodzi marka. Oprócz Hobby są jeszcze inne budki. Na przód z tworzywa trzeba uważać, szczególnie obejrzeć pod kątem pęknięć. Kolega Radi napisał fajne rzeczy, ale najważniejsze jest czy konkretna budka jest w dobrym stanie. Obecnie, sama marka - znaczy niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, poszukiwań przyczepy cd. Tym razem wpadła mi w oko firma Chateau, a model który odpowiadałaby mi  ma odpowiednią wagę i rozstaw. Nie będę rozpisywał się o modelu czy roczniku, wybieram się do sprzedającego i tam ją obejrzę, ale nie wiem nic o tej firmie. Proszę o informacje, może ktoś ma taką cepke. Dziękuje

Czy ta przyczepa stoi w Bedlnie pod Kutnem_

Jeeli tak to w tym roku byłem z nią na wakacjach. Ogólnie jest ok, szeroka, wygodna, niestykająbezpieczniki w skrzynce bezpieczników pod łóżkiem francuskim. Sprawdź dobrze szczelność brodzika. Jazda z nią jest super trzyma się dobrze drogi przy (90 km/h).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam może ktoś jeszcze w temacie chateau coś napisze miesiąc temu zakupiłem Chateau home car 395 z rocznika 97 sprowadzona z holandii i niestety z instrukcją obsługi po nidrlandzku ni w ząb nie mogę jej rozgryść chodzi w szczególe o obsługę panelu "sterowania " elektryką-oświetleniem który mieści się nad lodówką może ktoś pomorze /po 30 latach namiotowania postanowiłem być bardziej wygodny/ pozdrawiam wszystkich na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuć fotę tego panelu.

No chyba, że wystarczy Ci odpowiedź typu "wystarczy włączać i wyłączać te guziczki i coś będzie lub nie będzie działało" ;)

Fota wyjaśni a przynajmniej pomoże, niestety możesz mieć tam zainstalowane "wszystko" co wtedy było dostępne na rynku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta przyczepa stoi w Bedlnie pod Kutnem_

Jeeli tak to w tym roku byłem z nią na wakacjach. Ogólnie jest ok, szeroka, wygodna, niestykająbezpieczniki w skrzynce bezpieczników pod łóżkiem francuskim. Sprawdź dobrze szczelność brodzika. Jazda z nią jest super trzyma się dobrze drogi przy (90 km/h).

Witamy serdecznie nowego Kolegę na forum :)

Odświeżyłeś temat sprzed roku, może jednak to nie ten egzemplarz, trudno powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.