Skocz do zawartości

tiptronic a ciaganie przyczepy


bikers

Rekomendowane odpowiedzi

pewnie ten temat juz byl przerabiany ale mam pytanie chcem sobie kupic audi a6 powyzej 2000 roku po liftingu ze skrzynia tiptronic w zwizku z tym moje pytanie jak ta skrzynia chodzi?

Musisz tylko zwócić uwagę czy kupujesz A6 ze skrzynią TIPTRONIC czy ze skrzynią MULTITRONIC. Są to skrzynie o zasadniczo innej konstrukcji i zasadzie działania. Wielu sprzedających spowadzane auta nawet nie jest zorientowana w temacie. Wajcha z +/- to dla nich tiptropnic i koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 31
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Montowane takie i takie. W skrócie: TIPTRONIC w A6, to najzwyklejsza 5-cio biegowa automatyczna skrzynia biegów z tym że sterowana elektronicznie i z możliwością manualnej zmiany biegów. MULTITRONIC , to bezstopniowa przekładnia z metalowym paso-łańcuchem i parami stożkowych kół. Posiada również możliwość tzw. "wirtualnej zmiany biegów" których defacto nie ma. Są stworzone tylko w pamięci kompa sterującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiptronik będzie lepszy od multitronika (trwalszy)

 

Tiptronik to jednak nie do końca jest zwykły automat + sekwencyjna zmiana biegów.

Tiptronik w Audi ma sprzęgane sprzęgło, aby przenosiło obroty z silnika na skrzynię w proporcji 1:1, natomiast zwykły automat miał stratę, bo przenosił w proporcji około 1:0,9 .

 

Bikers - kupiłeś już te audi 2,5 V6 czy dopiero planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia skrzynią, z grubsza takie same, włączasz i jedzie, ale co ma miększe siedzenia ? :ok:

Miałem kiedyś do czynienia z Passatem, dyskwalifikacja, twarde jak nie wiem co, a jak jest w Audi ?

Kiedyś jeżdziłem Audi 1,8 T, to ciasny trochę był, no ale to chyba małe Audi było, nie pamiętam,

chyba sie nazywało Audi A 4. Czerwonkawe zegary miał, co mnie trochę męczyło. :ok:

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone cyferki w zegarach jak zaświecisz światła są słabo widoczne - to fakt.

Miałem tak właśnie w Audi S4. Ale to chyba była jedyna wada tego samochodu.

Co do foteli w Audi - uważam, że są bardzo komfortowe, ale z fabryki w każdym modelu wyjeżdżały fotele w trzech wariantach - kanapowce, półkubły i kubły Recaro - każdy mógł sobie coś wybrać odpowiedniego - o ile kupował nowe audi w salonie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie kupile ale szukam caly czas jeszcze zastanawialem sie nad passatem 1,9 tdi 130 km ale jakos mnie nie przekonuja te konie wole jka auto ma ich troche wiecej tym bardziej ze mam dosc spora przyczepe ADRIA UNICA B502 Z 2002 roku niby w swojej klasie jest to jedna z lzejszycg przyczep masa wlasna 980 kg ale i tak automa co ciagnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrzymaj się z kupnem zatem.

Ja dobrze się czuję w temacie Audi i odradzam.

Sam chciałem kupić A6 z 2,5 V6, ale ten silnik niestety jest bublem audi.

Każdy inny silnik, tylko nie 2,5 V6 z okolic 2000 roku.

Ja koniec końców zdecydowałem się na 2,8 V6 + LPG i nie żałuję. Ciągam przyczepę 1200 kg.

 

więcej szczegółów o tym silniku znajdziesz na forum audiklubu.

Ludzie w naprawę tego silnika wkładają czasami nawet kilkanaście tysięcy złotych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatem 1,9 możesz przeprogramowac i poprawić mu moment w bardzo prosty sposób.

A to nie jest ten sam dół co w 1.9 90 KM (ten co tak często trzeba było paski zmieniać i pompy 30 kkm) ? Bo jeśli tak to chyba nie warto już żyłować tego silnika :ok:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.