Jump to content

tiptronic a ciaganie przyczepy

bikers
 Share

Recommended Posts

pewnie ten temat juz byl przerabiany ale mam pytanie chcem sobie kupic audi a6 powyzej 2000 roku po liftingu ze skrzynia tiptronic w zwizku z tym moje pytanie jak ta skrzynia chodzi? posidam przyczepe kampingowa o masie 1300 dmc jesli ktos uzywa takiego auta i ciaga nim przyczepy moze podzili sie swoimi odczuciami czy jezdzac z przyczepa lepiej jest uzywac typowego automata czy moze przezucac sam sekwencyjnie biegi tiptronikiem co jest lepze dla skrzyni tej generacji

bylem w chorwacji taka audi z 98 roku ze zwykla skrzyni tylka meczy mnie jazda w korkach przez slowenie i nie tylko wiec padlo by na automat co radzicie z gory dzieki za wszelkie podpowiedzie

• Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Ataman70

11

• bikers

9

• jacek l

6

• Andy

2

Top Posters In This Topic

mam audi a6 z tiptronikiem i ciągam przyczepkę 1300DMC

Nie ma żadnego problemu.

Ja osobiście zmieniam biegi ręcznie, ale dla skrzyni to obojętne.

Tiptronik da radę bez problemu, a nawet lepiej, bo nie bedziesz miał kłopotów ze sprzęgłem :hehe:

MB 270 cdi z tiptronikiem, 0 problemow, jeżdżę wyłącznie na drivie, dwa razy korzystałem z

" biegów ", jak ruszałem pod ostrą górę i musiałem wyszarpnąć 1200 kg z piachu.

Z lenistwa nie używam lewarka, poza D.

Jacek.

a co np z przegrzewaniem sie skrzyni jednak w chorwacji jest troche gorek czy nawet jada przez alpy austrie to jest jednak wysilek spory dla skrzyni

Nic, po prostu się grzeje i tyle, ale nie bardziej niż jak się stoi w korku.

Warto może przed taką wyprawą zmienić olej i filterek jak auto ma spory przebieg.

J.

Oczywiście jak jest dłuuugi i ooostry podjazd, to bym pewnie zapiął na stałe 4 albo 3 ,

żeby się nie bawił w zmiany bo szkoda sprzęgiełek.

jest przecież chłodnica oleju z wentylatorem elektrycznym, który się załącza jak trzeba.

Zresztą dane techniczne tego samochodu dopuszczają uzywanie przyczepy o dmc 1900, więc masz bardzo spory zapas bezpieczeństwa.

Nawet moja prastara Granada, 1983 miała chłodzenie oleju z automatu.

I sobie jedziesz....

kurcze to juz zgupialem sa bardzo rozne opinie na tema automatow ze sie psuja przegrzewaja a mozeice sie pochwalic gdzie kto byl z przyczepa ciagnac ja automatem jak daleko gdyz ja co sezon przejezdzam okolo 4000-5000 tys km zalezy gdzie jade

Ja aż tyle w ciągu jednego sezonu z przyczepą nie przejeżdżałem, ale tak ok.1500, to sie zdażało. Za to tych sezonów, to było...Zawsze jeżdziłem automatem, a przynajmniej z tą przyczepą, czyli jakieś 10 lat. I jakoś nic. Tylko sie nie ścigaj, to jest do spokojnej jazdy.

Pozdro, J.

jednorazowo zrobiłeś te 5000km ??

Niezły wynik.

Ja na dzień z przyczepką to robie max. około 500 km

Natomiast jeśli pytasz o maksymalne przebiegi takich maszyn - to są bardzo zależne od marki.

Miałem w domu meśka i audiczkę które miały po 300 tkm i nie było mowy o problemie ze skrzynią.

My ciagamy steptronikiem (och te nazwy w kazdej firmie inna :hehe: ) ten rok licze na ok 4000 km. Urlop we Wloszech, wyjazdy weekendowe, wyjazd 1000 km z inna przyczepa.... Alpy, gorki, pagorki i takie tam.... zadnych problemow.

Trzy litrowy diesel, uciag 2000kg, Columbus dmc 1740kg,.. ale nigdy nie jest tak zapakowany, licze go na 1550kg.

Jezdzimy jak jacek, czyli z lenistwa na D i jazda :hehe: Co wiecej jak wyjezdzamy juz na autostrade to jedziemy na tempomacie.... no chyba ze Darkowi sie nudzi to zaczyna mieszac biegami :hehe:

Taranowałem Tira włączając się do ruchu a nie ścigając się. :hehe:

Jednak bądżmy dokładni. :hehe: Jakbym się ścigał, to by mnie radiowóz nie dogonił. :hehe:

J.