Jump to content

Wyjazd do Austrii ...co z hakiem

Serek
 Share

Recommended Posts

mam pytanie .

Za pare tygodni chce pojechac na weekend do Austrii ( Wiedeń) i rozchodzi mi sie o hak

mianowicie czy musze go odkręcic , czy moge jechac z ...

oczywiście jade bez przyczepy :bzik:

Za pomoc dziękuje

serek, wydaje mi sie ze tylko w Szwajcari jest nakaz demontazu haka jak sie nic nie ciagnie... ale postaram sie jeszcze czegos dowiedziec na austryjackim forumie.

serek, wydaje mi sie ze tylko w Szwajcari jest nakaz demontazu haka jak sie nic nie ciagnie... ale postaram sie jeszcze czegos dowiedziec na austryjackim forumie.

ok z góry dzieki.... :bzik:

serek1, ja niedawno bylem w Niemczech. Nawet sie nie zastanawialem czy w Niemczech mozna czy nie mozna tylko odkrecilem aby zaoszczedzic sobie ewentualnych bezsensownych dyskusji w jezyku, ktorego nie znam :bzik:. Czas pracy 3 minuty i po problemie bo jezeli sie okaze, ze obowiazek sciagania jest to dyskusja z wladzami bedzie Cie kosztowac duzo wiecej czasu, nerwow i moze nawet pieniedzy jezeli rzeczywiscie taki przepis istnieje.

W Austrii nie trzeba... w Niemczech tez nie trzeba ale dowiedzialam sie przy okazji ze w Czechach trzeba sciagac.

wiecie tak sie zastanawiam przy okazji, ze przydalby sie nam taki ogolny poradnik turystyczny dotyczacy konkretnych panstw tz najwazniejsze przepisy "drogowo-turystyczne" ktore nas przyczepkowiczow interesuja.

Z takimi przepisami na forum to bylbym ostrozny...

Kazdy i tak odpowiadac bedzie za siebie nawet jak przyjaciel forumowicz poradzil mu i wpakowal go w maliny. Na tym swiecie urzednicy nie potrafia sie jednolicie wypowiadac odnosnie jakiegos przepisu to co dopiero na forum. Tak sobie tylko mysle.

w Czechach trzeba sciagac.

A skąd masz takie informacje? Kilkakrotnie byliśmy w Czechach "z hakiem" i nigdy nie mieliśmy problemów. Raz nawet byliśmy kontrolowani przez ich drogówkę i nic nie mówili.

Nie mówię ,że nie masz racji , tylko zastanawiam się czy faktycznie trzeba ściągać hak,czy nam się udało. No i żeby w przyszłości nie mieć problemów/z racji bliskiego zamieszkania często jezdzimy do sąsiadów na wycieczki//

Marcin, mi chodzi tylko o podanie naprzyklad predkosci obowiazujace w danym kraju, co trzeba zabrac ze soba np kamizelki, dodatkowe zarowki itp a to mozna z ADAC czy innego "zrodla" wybrac.

Dla mnie to nie jest problem, bo jestem inno jezyczna tez i zawsze w necie znajde info ktore mnie interesuje.. ale moze innym sie przyda.

elaola ... a tu pisza

http://www.tcs.ch/main/de/home/tourismus/infos/reiseziele/Tschechische_Republik.onglet4.html#Anhänger%20und%20Wohnmobile

Es ist verboten, mit Anhängerkupplung ohne Anhänger zu fahren.

czyli ze jest zabroniona jazda z hakiem bez przyczepy.

Witam !

Jadąc z Austrii do Słowacji, celnik sprawdził mi czy mam hak odkręcany. Podczas podróży rzuciło mi się w oczy, że samochody słowackie miały pozdejmowane haki i wystawały tylko uchwyty oraz gniazdka.

Pozrawiam

Witam !

Jadąc z Austrii do Słowacji, celnik sprawdził mi czy mam hak odkręcany. Podczas podróży rzuciło mi się w oczy, że samochody słowackie miały pozdejmowane haki i wystawały tylko uchwyty oraz gniazdka.

Pozrawiam

czyli po Austrii jeżdziłes z hakiem - tak mam rozumiec...???? a wjezdzajac do Słowacji demontowałes...!!!!!!!

O, widzisz Tomekk, już się przydało, czasem jeżdżę do Słowacji ale nie zdejmowałem haka, a tu proszę !.

Znaczy znowu sie udało.

Jacek.

Ps. Czyli nowe demokracje, a raczej ich przepisy są jednak głupsze niż stare, mamy to samo

przecież z tematem co o żółtym z tyłu mówi.

Ciekawe dlaczego, czyżby dla łapówek ?

Dokładnie w przeciwną strnę, ale w Skandynawii nikt nie ściąga, ja byłem jedyny, który miał zdjęty hat..... :bzik:

W tym roku Słowacja z przyczepą na haku. Austria przyczepa na kempingu, auto z hakiem na wycieczkach. Nie było problemu.

Dokładnie w przeciwną strnę, ale w Skandynawii nikt nie ściąga, ja byłem jedyny, który miał zdjęty hat..... :bzik:

No nie mów mi, że tam jeździ więcej jegomości w kapeluszach niż u nas. Naprawdę tylko Ty bez kapelusza? :bzik: