Skocz do zawartości

Wyjazd do Austrii ...co z hakiem


Serek

Rekomendowane odpowiedzi

serek1, ja niedawno bylem w Niemczech. Nawet sie nie zastanawialem czy w Niemczech mozna czy nie mozna tylko odkrecilem aby zaoszczedzic sobie ewentualnych bezsensownych dyskusji w jezyku, ktorego nie znam :bzik:. Czas pracy 3 minuty i po problemie bo jezeli sie okaze, ze obowiazek sciagania jest to dyskusja z wladzami bedzie Cie kosztowac duzo wiecej czasu, nerwow i moze nawet pieniedzy jezeli rzeczywiscie taki przepis istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Austrii nie trzeba... w Niemczech tez nie trzeba ale dowiedzialam sie przy okazji ze w Czechach trzeba sciagac.

 

wiecie tak sie zastanawiam przy okazji, ze przydalby sie nam taki ogolny poradnik turystyczny dotyczacy konkretnych panstw tz najwazniejsze przepisy "drogowo-turystyczne" ktore nas przyczepkowiczow interesuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi przepisami na forum to bylbym ostrozny...

Kazdy i tak odpowiadac bedzie za siebie nawet jak przyjaciel forumowicz poradzil mu i wpakowal go w maliny. Na tym swiecie urzednicy nie potrafia sie jednolicie wypowiadac odnosnie jakiegos przepisu to co dopiero na forum. Tak sobie tylko mysle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Czechach trzeba sciagac.

A skąd masz takie informacje? Kilkakrotnie byliśmy w Czechach "z hakiem" i nigdy nie mieliśmy problemów. Raz nawet byliśmy kontrolowani przez ich drogówkę i nic nie mówili.

Nie mówię ,że nie masz racji , tylko zastanawiam się czy faktycznie trzeba ściągać hak,czy nam się udało. No i żeby w przyszłości nie mieć problemów/z racji bliskiego zamieszkania często jezdzimy do sąsiadów na wycieczki//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, mi chodzi tylko o podanie naprzyklad predkosci obowiazujace w danym kraju, co trzeba zabrac ze soba np kamizelki, dodatkowe zarowki itp a to mozna z ADAC czy innego "zrodla" wybrac.

 

Dla mnie to nie jest problem, bo jestem inno jezyczna tez i zawsze w necie znajde info ktore mnie interesuje.. ale moze innym sie przyda.

 

elaola ... a tu pisza

 

http://www.tcs.ch/main/de/home/tourismus/infos/reiseziele/Tschechische_Republik.onglet4.html#Anhänger%20und%20Wohnmobile

 

Es ist verboten, mit Anhängerkupplung ohne Anhänger zu fahren.

 

czyli ze jest zabroniona jazda z hakiem bez przyczepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jadąc z Austrii do Słowacji, celnik sprawdził mi czy mam hak odkręcany. Podczas podróży rzuciło mi się w oczy, że samochody słowackie miały pozdejmowane haki i wystawały tylko uchwyty oraz gniazdka.

 

Pozrawiam

czyli po Austrii jeżdziłes z hakiem - tak mam rozumiec...???? a wjezdzajac do Słowacji demontowałes...!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, widzisz Tomekk, już się przydało, czasem jeżdżę do Słowacji ale nie zdejmowałem haka, a tu proszę !.

 

Znaczy znowu sie udało.

 

Jacek.

 

Ps. Czyli nowe demokracje, a raczej ich przepisy są jednak głupsze niż stare, mamy to samo

przecież z tematem co o żółtym z tyłu mówi.

Ciekawe dlaczego, czyżby dla łapówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.