Skocz do zawartości

Badanie techniczne


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

aby zmienić termin diagnostyki na letni to musowo odwiedzić stację dwa razy w roku /podwójna opłata/ aby dostosować przegląd do swoich potrzeb. mamy wtedy spoko z stępelkiem że coś tam po drodze nie wypali. zrobiłem tak z autem, myślę że z ogonem tak samo, myśle że tak samo bo mój to N126 i bez przeglądu chyba że panu nie spodobają się oponki lub światełka. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-]

 

W mojej przyczepce przegląd skończył sie dokładnie 31.01.2008 czyli w czasie gdy stała w garażu 30 km od miejsca zamieszkania :-]

Niebaczac na nic podhaczyłem ja do holownika i pojechałem na przegląd jak i od razu chciałem ja ściagnąc do domu, aby przygotować na sezon :ok:

Jadąc krajowa K-92 uważałem tylko na innych aby nie dosżło do jakiegos zdarzenia losowego, na wypadek jakiejkolwiek kontroli drogowej byłem przygotowany by powiedziec polcjantom, że tam gdzie stała nie ma stacji uprawnionej do wykonywania przegladu wiec musze ją ściagnąc do domu, aby zrobic badania.

Zraz po dojechaniu wjechałem na stacje diagnostyczną i bez żadnych problemów przyczepa przeszła badanie.

Diagnosta sprawdził oświetlenie, elektrykę, stan ogumienia, sprawność działania hamulca najazdowego, numery na ramie, tabliczce znamionowej oraz na dokumentach. Badanie zajęło jakieś 10 minut natomiast "wklepanie" danych do kompa i podsteplowanie dowodu drugie tyle :-]

Badanie wykonałem 12.04.2008 czyli 1,5 miesiąca sobie je przesunełem, w przyszłym roku czeka mnie kolejne badanie i zapewne znowu zrobię je kilka dni później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Effendi, widze, ze jestes z Poznania. Gdzie podjezdzałes z przyczepa na przeglad? Czy musiales sie umawiac? Jakies oblozenie?

Czy ktos ma doswiadczenia z "Polski Związek Motorowy OZDG Sp. z o.o. ul. Cześnikowska 30"? Tzn. czy nie ma problemu z badaniem... w sumie wychodzi, ze tutaj mam najblizej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fred@, nie wiem czy na Cześnikowskiej robia przeglądy przyczep.... stacja robiąca takie przeglądy musi spełnić dodatkowe wymagania zgodnie z przepisami..... jesli piszesz, że masz blisko na Cześnikowska to - tak wnioskuję - musisz mieć blisko na Jugosłowiańskią u p. J.Zycha ( tam napewno robią przeglądy przyczep ), na Wieruszowską do dawnej bazy PTHW ( tam kiedys robili przeglądy przyczep), lub na Konfederacką - ( ale nie wiem czy mają uprawnienia do robienia przeglądów przyczep).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jak powinny stacje badać najazdówkę? Mnie kazano wjechać na rolki, włączyć wsteczny w aucie i cofac po mału - stwierdzono brak hamulsów,

Starczy poszukać na forum nie dalej niż 2 tyg. temu był poruszany ten temat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jak powinny stacje badać najazdówkę? Mnie kazano wjechać na rolki, włączyć wsteczny w aucie i cofac po mału - stwierdzono brak hamulsów,

Starczy poszukać na forum nie dalej niż 2 tyg. temu był poruszany ten temat :bukiet:

Mrsulki, przeslij prosze link do wspomnianego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.