Skocz do zawartości

Badanie techniczne


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jednego roku zrobiłem przegląd w sierpniu(2004), w następnym na urlop pojechaliśmy w lipcu (2005) więc załapałem się na badanie z przed roku, kolejny przegląd zrobiłem w maju 2006, czyli dwa lata opędziłem na jednym badaniu i nikt się nie interesował dlaczego w dowodzie mam pieczątkę z 2004 a następną 2006.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mymlon

Jak tak dalej pójdzie to za rok trzeba będzie dać diagnoście "w łapę" żeby dokładnie auto sprawdził

I tak to na niektórych stacjach wygląda.

Ale w Gdańsku Oliwie jest diagnosta który po zwróceniu zabranego samochodu na halę przeglądową opisał wszystkie słabe punkty w pojeździe które podczas przyszłorocznego przeglądu NIE PRZEJDĄ. Moi mechanicy to potwierdzili i wymienione punkty naprawili. Na następny przegląd znowu w to miejsce pojadę bo warto wiedzieć za wczasu co w pojeździe ma zamiar rozsypać się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie diagnosta powinie nie przepuszczać usterek zagrażających zdrowiu i życiu ,potem odpad koło i 4 osoby giną ,tak samo jak nie rozumiem prawa jazdy bezterminowego lekarz a najlepiej kilku co roku i tyle :blagac:

 

Marek, tak za 20 lat, to i tak będziesz miał kilku lekarzy co roku, nieobowiązkowo. :hehe:

 

Pozdro, Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie skrajny przypadek ,kolega ma bezterminowo i miał wypadek nie ma czucia w nogach i co kupił przystosowany samochód , nie musiał mieć żadnych testów czy sie w ogóle nadaje na kierowce horror nie mówię już o przypadkach padaczki ,cukrzycy :blagac:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie kończy przegląd 26 listopada, a przyczepa już zimuje. Rok temu udało się, ale nie wiem jak teraz. Z mojej strony wygląda to tak, że i tak serwisuję przyczepę. Zawsze przed sezonem jest sprawdzana w serwisie przyczep łącznie z badaniem szczelności instalacji gazowej (Niemcy mają chyba co 2 lata). Niestety serwis ten nie ma uprawnień stacji kontroli. Dla mnie jest bez sensu jechać z przyczepą na przegląd. Rozwiązaniem byłoby przesunięcie przeglądu na kwiecień-maj. Tylok jak ja ją przyciągnę jak teraz wygaśnie ważność przeglądu.

Rok temu szukałem w 3M stacji, które to robią. Tak jak pisał Szary, nie każda to robi. Ja znalazłem dwie. Na spisie, który podał PiotrJ brakuje jednak tej którą znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy - bardzo dobra stacja diagnostyczna jest w Rumii przed Castoramą jadąc od strony Redy. Na niej sprawdzają nawet czy hamulce kół równo biorą. Od kilku lat serwisuję tam swoją przyczepę i twierdzę, że robią to rzetelnie. Ty możesz zrobić przegląd przy okazji sprowadzania przyczepy na sezon letni. Stacja kontroli pojazdów znajduje się na przeciwko stacji benzynowej Lotos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepciak właśnie wczoraj tam byłem 20 minut przed Twoim postem :czerwona: . Dzięki spisowi jaki był tu podany dodałem do swoich danych drugą stacje w 3M, która robi badania przyczep. Niestety nie chcieli bez przyczepy. Fajnie, że robią dobrze. Ja też robię dobrze bo raz w roku zostawiam swoją u Lwa i sprawdza mi wszystko łącznie z "gazem" i wierzę że robi to rzetelnie. Sęk w tym, że nie mam już przyczepy pod ręką.

W obu stacjach poradzili mi poczekać do wiosny i przesunąć sobie przegląd. Obie stacje były zgodne, że nie trzeba mieć ciągłości w badaniach. Problem jest tylko jeden - trzeba dojechać później z przyczepą do stacji. A facet w Rumii powiedział, że problemem nie jest policja, ale potencjalny wypadek. Wtedy cała wina jest moja - brak badań. Z praktycznej strony sumienie mam czyste bo serwisuję przyczepę i jest ona na 100% sprawna. Kwestia pieczątki bez targania przyczepy. Chyba zostawię to do wiosny i wtedy będę myślał. Nie chciałbym jechać na stację bez pieczątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mercy masz rację z pieczątką. Mój syn był uczestnikiem karambolu w którym wina innego uczestnika była bezsprzeczna. Kłopoty zaczęły się kiedy stwierdzono, że syn nie ma ważnego badania techicznego czyli pieczątki.

Potwierdzam, że lew robi dobrą robotę oraz jest rzetelny i słowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

skonczyl mi sie przeglad na przyczepe. To moja pierwsza przyczepa takze musze podjechac z nia na stacje obslugi i dostać badanie techniczne.

Powiedzcie mi, doswiadczeni juz z tym, czy sprawdzaja cos na badaniu poza wspomnianymi rzeczami (swiatelka, numery, odblaski, hamulec)? Na co zwrocic uwage w swojej przyczepie zeby nie odmowili stepelka? Zdarzylo sie komus? Ile mniej wiecej czasu zajmuje badanie bo nie wiem ile czasu sobie na to przeznaczyc zwazywszy na moj napiety terminaz? :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.