Skocz do zawartości

Badanie techniczne


szary11

Rekomendowane odpowiedzi

.........lub jedź na stację załatw stempel i przyjedź z powrotem :na legalu" z przyczepą, by uspokoić swe sumienie

 

 

Taki pomysł nie przyszedł mi do głowy... ciekawe co by powiedzieli jakbym tak zrobił :bzik:

 

co w tym dziwnego? :bzik:

Skoro możesz pojechać bez przyczepy i możesz "dać w dowód" za przegląd bez przyczepy, to kto będzie robił problem by sprawdzić po "fakcie" przyczepę.

Niestety tak się praktykuje.

Tak jak pisałem wcześniej możesz a nie musisz po "takim" załatwieniu sprawdzić sobie przyczepę w SKP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyczepę zostaw w domu , bo szkoda Twojej fatygi , żeby pan zenek sprawdził czy działają światła

Możesz podjechać i wsiąść za 20 zł karteczkę że masz 2 tyg na usunięcie usterek,podobnie jak w samochodzie jak nie uda się za pierwszym razem :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly przeglad musi podbic 95 % stacji.

U nas przeglady przyczep kempingowych robia tylko stacje okregowe.

Mozesz podjechac i wsiasc za 20 zl karteczke ze masz 2 tyg na usuniecie ustere

To znowu wrocilo dwa tygodnie? U nas obecnie daja dwa dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przeglądy przyczep kempingowych robią tylko stacje okręgowe.

 

Tam gdzie robiłem w zeszłym roku to też była okręgowa stacja.

 

Z karteczką nie słyszałem, ale dobrze wiedzieć :bzik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szary11,

wygląda na to ,że to jedyna stacja :bzik:

Białystok, ul. Składowa 7, tel. 085 742 81 45

 

dla porównania w mazowieckim 98 stacji kontroli pojazdów robiących przeglądy przyczep, a na podlasiu aż 8 :bzik:

 

http://katalog.moto.pl/mod.php?dir=katalog&id_kategorii=95,Przegl%B1dy%20przyczep&id_woj=10&opcja=kategoria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat to nie ta. Na 27 lipca jest stacja MPO i tam robiłem przegląd. O Składowej jeszcze nie słyszałem :bzik: Do MPO jednak mam bliżej i nie musze przez miasto jechać. Przeciskam się obrzeżami na mniej ruchliwych odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrządy do badań technicznych przyczepy niczym się nie różnią od tych dla samochodów (rolki) Jedynym dodatkowym jakie muszą mieć (choć nigdy go nie używają) jest przyrząd zakładany między hak a zaczep mierzący siłę potrzebną do uruchomienia hamulca :bzik: Jedynym ograniczeniem są uprawnienia diagnosty i stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrządy do badań technicznych przyczepy niczym się nie różnią od tych dla samochodów (rolki) Jedynym dodatkowym jakie muszą mieć (choć nigdy go nie używają) jest przyrząd zakładany między hak a zaczep mierzący siłę potrzebną do uruchomienia hamulca :hehe: Jedynym ograniczeniem są uprawnienia diagnosty i stacji.

Marsulki - jeśli chodzi o nasze przyczpeczki to nie, ale pamietaj, te stacje badają też duże przyczpey do ciągników siodłowych. Z tego co wiem, to to co napisałeś + jakieś systemy wymuszania zahamowania kół dla przyczep z pneumatyką i najzadem, poza tym faktycznie niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyrządy do badań technicznych przyczepy niczym się nie różnią od tych dla samochodów (rolki) Jedynym dodatkowym jakie muszą mieć (choć nigdy go nie używają) jest przyrząd zakładany między hak a zaczep mierzący siłę potrzebną do uruchomienia hamulca :hehe: Jedynym ograniczeniem są uprawnienia diagnosty i stacji.

 

jest tak jak napisał Mrsulki, przyczym nie kazda stacja, ktorej diagnosta ma uprawnienia na badanie przyczep wykonuje badania techniczne przyczep cieżarowych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie zrobione, nawet byłem na ścieżce diagnostycznej. Sprawdzali siłę hamowania, światełka, najazd, numery... wszystko grało :hehe: Jedynie jednego stopu nie było bo żarówka się poluzowała. Ale pieczęć jest i nikt nie pytał o spóźnienie :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.