Skocz do zawartości

1 Regionalny Zlot " Kazimierz n/Wisłą 2008 ".


jacek l

Rekomendowane odpowiedzi

jacek l

na bliskich Mazurach np. w Wejsunku w Boże Ciało

Dodaj coś więcej na ten temat

piotrek

Byleby mi z maturą nie kolidowalo, całą resztę się dopracuje

Myślimy o Kazimierzu Dolnym we wrześniu a wtedy są matury poprawkowe czego nikt z nas Tobie nie życzy. Przecież wtedy Ty już będziesz po maturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A nawet już na studiach " dostany ", bo inaczej to się nawet lepiej nie pokazuj.

 

Bezkompromisowy pod tym względem Troll.

 

Ps. Lepciak, tam dużo wcześniej jest relacja z Wejsunka, a nawet i zdjęcia Szary dał.

To było w tym roku na Boże Ciało.

Był też kolega Szara Mewa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się z Basią na obiad do Kazimierza Dolnego . Mając na uwadze propozycje Jacka odnośnie regionalnego zlotu w tym miejscu , postanowiliśmy odwiedzić Kazimierzowski kemping . Mieści się on przy hotelu ,,Spichlerz ,, na ulicy Krakowskiej , która prowadzi do promu na drugą stronę Wisły . Po drugiej stronie góruje piękny zamek w Janowcu .

Sam Kazimierz to miejsce spotkań kulturalnej bohemy warszawskiej i nie tylko . Odbywają się tu plenery malarskie , rzeźbiarskie , festiwale itp. Do Kazimierza sie nie jeździ , tu sie bywa ! W dobrym tonie należy zaliczyć Kazimierz chociaż raz w roku .

Szukaliśmy pieczeni z dziczyzny a że nam sie nie udało to i fotek z obiadu nie będzie !

Kemping jest czynny od 1 czerwca i czynny do końca sierpnia . Specjalne pismo do Dyrekcji PTTK mogłoby te terminy zmienić . Ośrodek ładnie położony , 500m od rynku , a zarazem na uboczu . Nie było możliwości sfocić toalet wewnątrz , ale to coś podobnego jak w Kozienicach . 3 gwiazdki na ten kemping to lekka przesada . / A może to tylko jesienne smutne wrażenie . /

Na temat cen nie udzielono mi odpowiedzi . Pan który nam pokazywał teren , był bardzo miły i przyjemny ale jakby ubezwłasnowolniony dyrektywami przełożonych . W pobliżu Nałęczów gdzie bardziej chorowici mogą odpocząć ,, u wód ,, . Przecież na piwie świat sie nie kończy . Oj ! Poczułem jakbym od Lepciaka dostał w gębę !

 


wizualizacja raczej nastawiona na hotel , niż kemping / jedyna tablica na bramie . żadnych znaków na trasie /

post-30590-imported-dd993b10-c623-449e-9f09-b715ad1ce504_thumb.jpg

 

miejsca dużo i skrzyneczek prądowych jest sporo

post-30590-imported-ced79bb1-826d-4e23-963b-03068de1ce5c_thumb.jpg

 

teren ocieniony

post-30590-imported-46daf2f3-34ec-4872-80ec-9f24b0b3b4d5_thumb.jpg

 

niedostępny już kompleks toaletowo - kąpielowy

post-30590-imported-cb5d35ad-37a5-4673-8dd2-e5b52676f9f3_thumb.jpg

 

ogólne spojrzenie

post-30590-imported-ae345e71-2bc3-4771-ae63-49d5fe9bbe65_thumb.jpg

 

za tym wałem płynie Wisła .

post-30590-imported-4e7d4742-c539-4977-bb09-f62fffc01b0c_thumb.jpg

 

jesienne spojrzenie , nie daje prawdziwego obrazu

post-30590-imported-a294e1fb-bfe0-4117-8598-0a384b480974_thumb.jpg

 

dwa chyba baseny . ten z przodu dla starszych , w oddali dla młodziaków.

post-30590-imported-8910b486-891d-4688-9bcd-af91cf18a5a3_thumb.jpg

 

miasteczko to ewenement w skali europejskiej

post-30590-imported-30c94f84-74fa-4ccc-bb49-70ed0125d041_thumb.jpg

 

nad miastem góruje średniowieczna warownia

post-30590-imported-2abf6eb7-5802-4ef0-8c4d-29ed040d4fe0_thumb.jpg

 

spokojnie sie tu toczy życie

post-30590-imported-cd01daa8-14b0-4d9a-a277-c27877b015c6_thumb.jpg

 

bazarki czynne cały rok

post-30590-imported-d01e3ea3-71f3-4416-a53a-121940226280_thumb.jpg

 

po drugiej stronie Wisły - perełka - zamek w Janowcu . Tam sie kiedys bawili .!

post-30590-imported-d8bb4990-9c72-49cb-8f2c-794d2f0f1539_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to jesienna aura, ale powiem tak : Miejsce jak miejsce. Może gdybym widział osobiście.... Ale jak na zlot to OK. Kemping jest, toalety są, skoro 500 m od rynku to sklepy ( :hehe: ) są, więc czego trzeba jeszcze. Jest :hehe:

Przecież na piwie świat sie nie kończy . Oj ! Poczułem jakbym od Lepciaka dostał w gębę !
Czy coś mi umknęło ? Bo nie za bardzo zakumałem temat.

A tak a`propos (co prawda nie wiem czego) to gratuluję ksywki :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie, wielkie dzięki za spontaniczną lustrację.

 

Potwierdza ona moje obserwacje tego przeuroczego miasteczka.

W prehistorii, jako student pierwszego roku brałem tam udział w plenerze studentów pierwszego roku architektury.

Było super, jednym z naszych wyczynów było spektakularne sturlanie się z tej góry na której stoja

krzyże. Owocem tegoż pleneru był mój, jedyny jak do tej pory odręczny szkic rynku w Kazimierzu.

Nie aspirując w żadnym razie do miana warszawskiej bohemy bywamy w Kazimierzu raz na rok, dwa.Jest to po prostu miejsce z klimatem.

 

Czyli będę musiał napisać pismo oficjalne do PTTK, gdyż regionalny zlot miałby odbyć się we wrześniu 2008. Dam radę.

 

Pytanie do Adminów - KIEDY jest termin na zlot ogólnopolski,bo nie chciałbym, aby kolidował z tym regionalnym zlocikiem.

 

Jacek.

 

Ps. Ryszardzie czy patrzyłeś w dojazd, tzn. czy tylko od miasta po tej wąskiej, pokrytej kocimi łbami uliczce się dojeżdża, czy też otworzyli już dojazd z drugiej strony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Adminów - KIEDY jest termin na zlot ogólnopolski,bo nie chciałbym, aby kolidował z tym regionalnym zlocikiem.

To pytanie trzeba zadać forumowiczą :hehe:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako forumowicz spróbuję się wypowiedzieć. Myślę, że termin Zlotu IV ustalimy na Zlocie III, a wtedy będzie można myśleć o terminie I Zlotu Regionalnego, który ma dużą szansę przekształcić się w I Nieformalny Zlot Ogólny. Przynajmniej tak mi się wydaje patrząc na zaangażowanie forumowiczów w sprawy zlotowe. Co Szanowne Forumowe Grono o tym myśli ? :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie bardzo widzę związek zlotu 3 z terminem zlociku regionalnego.

 

Ponieważ pewnie wielu z nas zaczyna już planować następne wakacje, to myslę, że lepiej

byłoby wcześniej znać choć termin zlotu 4, jeśli ma sie on w ogóle odbyć.

 

Powtarzam, ja chcę i zorganizuję regionalny zlot w Kazimierzu.Może on być na koniec wakacji,

a może być i we wrześniu. I tylko tyle.

 

Jacek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd niestety tylko po kocich łebkach lub promem od strony Janowca . Między Puławami a Annopolem są dwie przeprawy promowe przez Wisłę .Wczoraj przepłynąłem ta w Kamieniu . Z góry o której piszesz Jacku jest wspaniały widok na miasteczko i zakola Wisły . Góra jest na północ od rynku . Należy wstać więc o brzasku aby zrobić zrobić dobre zdjęcia .Albo posiedzieć ze statywem do momentu aż słońce pochyli sie do Wisły. Kumpel ma takie foty . Ja niestety zawsze jestem w Kazimierzu w pełni dnia nigdy nie ma na takie fanaberie czasu .

 

Pracownik mówił o piśmie do Dyrekcji . Nie zapytałem szczegółowo czy chodziło mu o dyrekcje hotelu ??? czy tez należy wystosować to wyżej . Trochę czasu jest i myślę że mejlowo można to wyjaśnić . :hehe: hotel@kazimierz.pttk.pl < lub 081-8810036 . Wyższy organ to : OKRęGOWY ZESPół GOSPODARKI TURYSTYCZNEJ PTTK Spółka z oo z siedziba w Lublinie . tel 081-5324696

meil.> poczta@ozgtlublin.pttk.pl <

 

Yabulonku .Patrz zdjęcie poniżej . Pobyt w Nałęczowie wymaga spróbowania różnego rodzaju wód mineralnych . Jaka by ona nie była , zawsze będzie sie to kłócić ze zdrowym podejściem zlotowca

którego głównym napojem jest :hehe: Zachwalanie wody na Naszym forum jest niestosownym i ryzykownym posunięciem i dlatego można dostać w pysk.

 


Jest tam pięknie . Wody nie reklamuję !!!!!

post-30626-imported-56d46f57-7b96-4837-917c-abb57bf4750d_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując Kazimierz Dolny zapomnieliście wspomnieć o rewelacylnych naleśnikach średnicy ponad 45 cm robionych ze wszystkiego i ze wszystkimi możliwymi dodatkami i nadzieniami. Naleśniki serwowane są na specjalnych tacach bo nie ma tak wielkich talerzy na których zmieściłyby się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachwalanie wody na Naszym forum jest niestosownym i ryzykownym posunięciem i dlatego można dostać w pysk.
Teraz to rozumiem. Fakt, ryzyko spore, no ale żeby Ci było miło to mogę się zdeklarować, że jakiejś wody też się napiję :hehe:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.