Skocz do zawartości

Wiata do przyczepy


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

Marek. Cepkę mam pod plandeką w fotmie tropiku od namiotu. Plandeka jest na drewnianym stelażu na dachu cepki i schodzi na dół po skosie (jak wspomniany tropik namiotu) około 70,0 cm w dół. Oczka plandeki za pomocą odciągów zaczepione są o śledzie w ziemi. Nie mam teraz zdjęć tej konstrukcji, ale chyba zrozumiałeś. Więc dawać tą tkaninę, czy nie ? Konstrukcja przypomina raczej prowizoryczną elastyczną wiatę, niż typowy pokrowiec.

wydaje, mi się że nie ma sensu - tym bardziej jak zależy Ci na trawniku. Wykosiłeś trawę pod przyczepą solidnie ? jak tak to nic jej nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wydaje, mi się że nie ma sensu - tym bardziej jak zależy Ci na trawniku. Wykosiłeś trawę pod przyczepą solidnie ? jak tak to nic jej nie będzie.

Jutro prześlę fotki mojej konstrukcji zadaszenia to ocenisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, zerknij na wątek "śnieg na dachu przyczepy" tam w ostatnim poście są fotki mojego zadaszenia, oceń i powiedz co robić z tą agrotkaniną, Ty masz napewno większe doświadczenie. Ja stoję na rozdrożu, czy chronić podłogę, czy trawnik (trawnik odrośnie, podłoga sama nie). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli potrzebujesz coś na "już" to warto zajrzeć na stronę do firmy  Das Company. Mają w swojej ofercie namioty garażowe. Idealnie nadają sie do garażowania. Mam już dwa lata taki na swoje auto i daje radę. Polecam z własnego doświadczenia

Dzięki, ale ja myślałem raczej o konstrukcji drewnianej która starczyłaby mi na dłużej. Tym bardziej, że taki namiot nie za bardzo pasowałby mi na działce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam już dwa lata taki na swoje auto i daje radę.

 

Myślałem niedawno o takim "garażu" na czas budowy kampera, albo nawet na dłużej. Właśnie tej firmu namiot oglądałem w sieci, ale ze zdjęć to nie do końca oczywiscie widać jak to jest wykonane.

 

Czy możesz napisać parę słów jaka jest jakość namiotu. Jaki gruby jest materiał (poszycie)? Na ile stabilny okazuje się stelaż? Bardzo ważne - jak spada z namiotu śnieg, czy nie zalega jeśli spadnie mokry z nieba?

 

Ogólnie byłbym wdzięczny gdybyć napisał kilka zdań jako użytkownik. To bardziej pomocne niz slogany reklamowe sprzedawcy.

 

Minusem na pewno jest obrzydliwy wygląd takiego szarego, pomarszczonego namiotu. Ale wielkim plusem szybkość stawiania, możliwość przeniesienia w inną lokalizację itd. Ja mam wykostkowany pod przyczepę teren 3,5 x 7 m. Akurat jest w ofercie firmy namiot 3,5 x 7,5 m czyli niemal idealny. Koszt to 3075 zł plus przesyłka. Nie jest tanio, ale tragicznie też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam wykostkowany pod przyczepę teren 3,5 x 7 m. 

Koszt to 3075 zł plus przesyłka. Nie jest tanio, ale tragicznie też nie.

Polecam garaż (spad na tył) post #39 skonfiguruj i zamów garaż online < podwyższony ~50cm

Cena : 2940.00 zł (brutto)

 

Pozdrawiam,

PS

Zamów garaż skręcany (ściany + dach) na śruby.

Edytowane przez ired (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

witam , a i Nasz Beyerland  dostał dach na zimę  :] ,podłoże wyłożone płytami chodnikowymi 30x30,słupy 10x10,dach na krokwiach 8x8 + płyta OSB na razie przykryta plandeką bo zabrakło czasu na dokończenie /deszcze :oslabiony: /

post-1545-0-21049900-1448212121_thumb.jpg

post-1545-0-45666000-1448212140_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babula, ale patent na bramę masz rewelacyjny :yay:Z drugiej strony można też dyszel obciąć :] 

Co przewidujesz na dach? Z tyłu też ciut ciasno, chyba pełna ściana docelowo, bo będą opady zacinać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Babula, ale patent na bramę masz rewelacyjny :yay:Z drugiej strony można też dyszel obciąć :] 

 .... :) była taka opcja by obciąć i podnosić na zawiasie a pózniej blokować podczas jazdy...ale łatwiej było dziurę zrobić

 

 

 

 

 

Co przewidujesz na dach? Z tyłu też ciut ciasno, chyba pełna ściana docelowo, bo będą opady zacinać

 

na dach  Gont Bitumiczny a na tył zwijana /rozwijana/plandeka,za mało miejsca na stałą twardą zabudowę

 

 

post-1545-0-44783800-1448301707_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.