Skocz do zawartości

Padł bojler....


roblat

Rekomendowane odpowiedzi

Taką Trumę mam w TEC 560 z 2006r. Gdzie tu spusczać wodę / zszunąć ?/

 

To jest terma Trumy "TT2".

Tak, jak Robert napisał, wszystkie krany "w górę" - otwierasz, i odkręcasz zawory spustowe (zaznaczyłem na foto), żadnych rurek nie ściągasz. Jeśli masz w przyczepie zbiornik na wodę, to z niego też musisz wypuścić. Powinien mieć zawór lub korek w dnie.

 

post-8228-0-51701600-1386170120_thumb.jpg

 

Nie pisałeś, jaki rodzaj instalacji wodnej masz w swojej przyczepie i czy pompkę włączają krany, czy spadek ciśnienia.

Tak, czy inaczej - na czas spuszczania wody wyłącz pompkę (jeśli masz taki wyłącznik) lub odłącz zasilanie w przyczepie w taki sposób, aby pompka nie pracowała. Dopiero po całkowitym spuszczeniu wody, uruchom pompkę "na sucho", na czas ok. 3 - 5 sek.

Na zimę, krany i zawory pozostawiasz w pozycjach "otwarte".

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję. W mojej budce pompka włącza się kranem, bo nie słyszałem żeby pompka włączała się automatycznie /sama/

Ja wprawdzie zdjąłem dolną szarą rurkę z prawej strony boilera, a to prawdopodobnie ona ,,idzie" do kranu z lewej strony.

Budka stoi na działce i od czasu do czasu jak jestem tam to nagrzewam Trumą wnętrze. Czy dobrze robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy długie spuszczanie wody pompką elektr. przez krany w pozycji ciepła a potem zimna woda, powoduje spuszczenie także tych 5 litrów wody z boilera?

Znalazłem instrukcję obsługi , moze komuś sie przyda:

http://www.truma.com/downloadcenter/therme_instruction_pl.pdf

Edytowane przez Janwil (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy długie spuszczanie wody pompką elektr. przez krany w pozycji ciepła a potem zimna woda, powoduje spuszczenie także tych 5 litrów wody z boilera?

Znalazłem instrukcję obsługi , moze komuś sie przyda:

http://www.truma.com/downloadcenter/therme_instruction_pl.pdf

 

 

Skup się  Człowieku! :)

 

Na przełomie 2 stron otrzymujesz te same odpowiedzi począwszy od pierwszej http://forum.karawaning.pl/topic/14490-pad%C5%82-bojler/?do=findComment&comment=341309

 do już chyba najjaśniejszej jaką  podał Ci Kristofer.

 

.....

Znalazłem instrukcję obsługi , moze komuś sie przyda:

http://www.truma.com/downloadcenter/therme_instruction_pl.pdf

Sorry ale najwyraźniej Tobie się  nie przydała choć masz "czarno na białym" 

 

Zawory do spuszczania o których pisałem wcześniej a teraz wskazał Tobie Kristofer ( ja ich teraz nie dostrzegłem bo z tel . ledwo widziałem  foto więc pisałem o wężach) . oraz w/w instrukcja ( "4 " na rysunku ) służą  do opróżniania Termy/bojlera i całej reszty wody z rur.

 

1- Kranami spuszczasz najpierw wodę  ze zbiornika do czasu aż  przestanie z nich lecieć  woda = opróżniony zbiornik na wodę lecz nie z całości układu i termy.

2- Następnie wyłączasz zasilanie pompki a krany pozostawiasz odkręcone.

3- wskazanymi wyżej zaworami spuszczasz wodę z reszty układu i bojlera.

4- parzysz sobie kawę i delektując się  nią  czekasz aż woda  przestanie wyciekać pod przyczepę.

5- zakręcasz wszystko . zawory, krany i wracasz do domu.

Budka stoi na działce i od czasu do czasu jak jestem tam to nagrzewam Trumą wnętrze. Czy dobrze robię?

Jak chcesz mieć  ciepło to chyba nie masz wyjścia .

Jeśli pytasz czy możesz ogrzewać przyczepę  mając opróżniony bojler wody to niema znaczenia. Ciepłe powietrze swobodnie przepływa przez bojler grubą  centralną  rurą.

Nie włączaj tylko elektrycznego grzania wody w bojlerze bez wody. W prawdzie termowyłącznik powinien nie zezwolić  na działanie grzałki bez wody ale lepiej na "zimne dmuchać"

Edytowane przez pasjonat (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witam.

Proszę o pomoc, szukam serwisu dla trumy b10-1990 w zachodniopomorskim.

Mam następujący problem, nie świeci się nic na panelu sterowania z tego co widziałem urwane dwa kable przy czujniku ale mogę też podejrzewać spalony zbiornik.

Czy ma ktoś jakiś namiar w okolicach chojny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q100 napisał(a):

Witam.

Proszę o pomoc, szukam serwisu dla trumy b10-1990 w zachodniopomorskim.

Mam następujący problem, nie świeci się nic na panelu sterowania z tego co widziałem urwane dwa kable przy czujniku ale mogę też podejrzewać spalony zbiornik.

Czy ma ktoś jakiś namiar w okolicach chojny?

Q100 w Twojej okolicy autoryzowanego serwisu Trumy nie znajdziesz.

Podzwoń po serwisantach gazowych (od pieców domowych), oni temat ogarną.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 14:45, Q100 napisał(a):

Witam.

Proszę o pomoc, szukam serwisu dla trumy b10-1990 w zachodniopomorskim.

Mam następujący problem, nie świeci się nic na panelu sterowania z tego co widziałem urwane dwa kable przy czujniku ale mogę też podejrzewać spalony zbiornik.

Czy ma ktoś jakiś namiar w okolicach chojny?

W Pile jest Camp Service, oni chyba naprawiają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 16.01.2023 o 17:35, TomekKnaus napisał(a):

Q100 w Twojej okolicy autoryzowanego serwisu Trumy nie znajdziesz.

Podzwoń po serwisantach gazowych (od pieców domowych), oni temat ogarną.

TOM

Tomek a znasz taki co ogarnia bo zjarałem coś w elektronice :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.03.2023 o 18:38, macieku napisał(a):

Tomek a znasz taki co ogarnia bo zjarałem coś w elektronice :-(

Niestety w Szczecinie nie znam żadnego dobrego elektronika.

Sam mam 2 rzeczy do ogarnięcia w samochodzie i nie mam pomysłu do kogo z tym lecieć (a już 1 mechanik poległ).

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.