Skocz do zawartości

KIP KG 45 T - poszukiwania zakończone


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich, po wielu oględzinach i przejechaniu setek kilometrow w poszukiwaniu tej idealnej cepki dla familiji w koncu natrafiłem mam nadzieje ze na super cepke zakupiłem KIPa KG 45 T od pierwszego własciciela z pelna dokumentacja, i wieloma dodatkami, typu ciepła woda dwa przedsionki daszki na okna z przodu i z tyłu oraz anteną TV oraz nowymi oponkami, własciciel dokonał wielu udogodnien które mam nadzieję wykorzystać w pełni, przejechane juz z cepka 800km i spalanie w moim holowniku na super myśle poziomie 7l/100km, dodam ze bez ogonka moj holownik spala 5l/100km DMC ogonka 1000kg, foto zestawu ponizej

post-15305-0-23029100-1380485233_thumb.jpg

post-15305-0-70703500-1380485234_thumb.jpg

post-15305-0-35260800-1380485236_thumb.jpg

post-15305-0-45168500-1380485237_thumb.jpg

post-15305-0-22894000-1380485238_thumb.jpg

post-15305-0-75477200-1380485239_thumb.jpg

post-15305-0-60310000-1380485254_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja poprzednia przyczepa miała podobnie opływowe kształty. Zaleta to fajne spalanie i dobre prowadzenie za samochodem ze sporą prędkością. Są oczywiście też wady. Największa to problem z zastosowaniem markizy, której nie można wsunąć do kedry. Ratowałem się daszkiem ale to mniej wygodne. Te wszystkie opływowe skosy zabierają miejsce w szafkach na ciuszki - jest go zdecydowanie mniej. Wyższe osoby nie mogą się wygodnie poruszać po całej przyczepie. Do objazdowego karawaningu przyczepka fajowa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie spalanie przy predkosciach 80-90km/h co do twojej wypowiedzi WItus to zalezy co masz na mysli mowiac osoby wysokie ja mam 176cm wzrostu i nie odczuwam tych skosów a w szafkach jest dosc miejsca i zawsze sie mozna ratowac schowkami pod kanapami, fakt ze kształt ma duzo do spalania autka a i holowało sie super prawie bez poczucia ze ma się coś na ogonku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były użytkownik podobnego KIPa zgodzę się z Witusem. Kilkakrotnie "wadziłem" głową pod skosem (181 wzrostu). Ale nie jest to jakiś problem...

Szafki (z przodu) maja nieco mniejsza pojemność niż konkurencja, ale miejsca dla 2 osób (tak my jeździliśmy) mieliśmy w nadmiarze.

 

Co do spalania to wynik wyszedł Ci rewelacyjny :ok: Mi poniżej 7 udało się zejść raz jak jechałem 60-70 (średnia przelotowa z trasy ok. 55km/h). Przy Twoich prędkościach palił mi od 8 w górę. Tylko u mnie 2,0 jest i DMC 1200kg. 

 

Miłego użytkowania! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam spalanie bez cepki 7,5 - 8,5 litra (2 litry pojemności) a z w pełni "doładowaną" cepką 950 kg  9,5 - 10,0 litra czyli trzeba doinwestować do paliwa jakieś 1,5 - 2 litry. Chyba średnio każdy tak ma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby zamontować większa flagę z logo "karawaning.pl" to przy sprzyjających wiatrach może udałoby się zejść do 5 litrów, ale to chyba tylko mżonki :blagac: . Przy setce na autostradzie to pali około 11 - 12 litrów na prostej, pod małą górkę to już 14 potrafi łyknąć (cztery osoby w wózku i pełen bagażnik)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Moja cytryna pali około 15L lpg przy prędkościach 80-90km/h. gdy bez ogona w trasie spali około 10L. Mój KIP 42EK ciągnie się super. Gdyby nie długie "rozbujanie się" to nie odczuwam że ją ciągnę. Póki co z żoną jesteśmy zadowoleni z zakupu a użytkujemy już drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.