Skocz do zawartości

W poszukiwaniu nowej przyczepy...


Prusiak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dluzszej przerwie.

 

Po sezonie letnim sprzedalem moja poczciwa staruszke Chateau. Jako ze rodzina sie powiekszyla 3,5 m przestrzeni bez lazienki to dla nas za malo. Rozgladam sie za przyczepa min 4,30 m, z min 93/94 roku, z lazienka, dwoma lozkami. Przegladajac mase przyczep w polsce i za granica (internet) bardzo spodobal mi sie taki uklad:

http://www.allegro.pl/item254411200_komfortowa_przyczepa_dethleffs_rondo_1995_.html

 

(a propos tego ogloszenia, kto mi podkupil ta przyczepe? Bylem juz prawie umowiony z wlascicielem i mimo, ze do Wroclawia mam prawie 500 km to bylem zdecydowany jechac)

 

Przyczepy jakie rozwazam z takim ukladem to:

1. Wilk

2. LMC

3. Hobby

4. Dethleffs (nie rozwazalem wczesniej tej marki ale jest niczego sobie)

 

Co sadzicie o takim ukladzie wewnatrz? Moja rodzina to obecnie malzenstwo z dziecmi 4,5 lat i 7 m-cy. A co z polozeniem lazienki po srodku przyczepy? Osobiscie wydaje mi sie lepiej jak jest po srodku bo jest wieksza. Te przy drzwiach wydaja soe dosyc ciasne. Co sadzicie o marce Wilk i Dethleffs? O Hobby to nie slyszy sie ostatnio pochlebnych opinii... Ale sa to ladne przyczepki, szczegolnie te po roku 94.

 

Czytajac inne posty na grupie to chyba jest teraz najlepszy moment na zakup przyczepy, wiec ogarniam pieniazki i czekam na okazje...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment na kupno jest najlepszy :). W zależności od tego jaka będzie zima i jak długo będzie trzymać będzie on trwał gdzieś do stycznia jak mocna zima będzie to i do lutego.

 

Co do Dethleffsa: mój jest z 89 roku. Powiem że żywotność tego sprzętu jest taka sama jak marek innych przyczep: czyli wszystko skręcane na malutkie drewnowkręty. Zamki, łączniki, nawiasy i inne wyposażenie jest takie samo jak w innych przyczepach. W Dethleffsach z okolic 90 roku często brodziki mają mikropęknięcia (mój brodzik takie miał, affa też musiał swój poprawiać).

 

Co do układu wnętrza przy tej długości przyczepy wydaje mi się on bardzo rozsądny. Jeśli chodzi o łazienkę to nie musi ona być strasznie duża. Masz zamiar brać prysznic w przyczepie?

 

Na zdjęciach ten Dethleffsik z Wrocławia wyglądał bardzo dobrze, ale nic się nie martw znalezienie czegoś równie dobrego jest tylko kwestią czasu.

 

Widzę że nie masz zamiaru kupować przyczepki w Elzie i u handlarza w Antonie (ten przy trasie Ostrołęka - Olsztyn) :) - rozumiem to :).

 

Ja osobiście postanowiłem se, że po następną przyczepę jadę sam na zachód :).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest Was 4 to może coś z pięterkiem poszukaj? Zawsze to bardziej uniwersalne, a jak dzieci będą rosły wygodnie będą spały. NIe zauważyłem w fotkach by były 4 miejsca do spania. Pomyśl, bo 2+1 nie bardzo wychodzi na 4 :) A w przyszłości może mieć znaczenie. Zależy ile czasu chcesz z nią jeździć, bo jak po 2-3 latach będziesz zmieniał to taki układ wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że nie masz zamiaru kupować przyczepki w Elzie i u handlarza w Antonie (ten przy trasie Ostrołęka - Olsztyn) :) - rozumiem to :).

 

Ja osobiście postanowiłem se, że po następną przyczepę jadę sam na zachód :).

 

Pozdrawiam!

 

Powiem szczerze ze z elza zyje w dobrych stosunkach :), byc moze krotegos razu wlasnie pojade z wlascicielem do holandii po moj nowy nabytek... Ale tez mnie korci zeby pojechac samemu... Przegladam, przegladam stronki (marktplaats.nl, speurders.nl, ebay.de i mobile.de) . Znalazlem nawet takiego samego Dethleffsa z 96 roku... W Polsce szukam przede wszystkim na Allegro... Czekam na okazje.

 

P.S.

Do szukanych przyczepek jeszcze dorzucam:

5. Burstner

6. Chateau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest Was 4 to może coś z pięterkiem poszukaj? Zawsze to bardziej uniwersalne, a jak dzieci będą rosły wygodnie będą spały. NIe zauważyłem w fotkach by były 4 miejsca do spania. Pomyśl, bo 2+1 nie bardzo wychodzi na 4 :) A w przyszłości może mieć znaczenie. Zależy ile czasu chcesz z nią jeździć, bo jak po 2-3 latach będziesz zmieniał to taki układ wystarczy.

 

Ciezko cos z pieterkiem znalesc. A te lozko na wprost od wejscia to nie jest przypadkiem 140x200? tak to mniej wiecej wyglada. Mysle ze z zona sie zmieszcze, grubasami nie jestesmy, dzici mamy zamiar klasc spac w zamykanej sypialni z przodu przyczepy, tam bodajze tez jest 140x200 wiec bylo bylo by to optymalne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się raczej zdaje że oba łóżka są 2 osobowe. Jak masz możliwość jechać z handlarzem to chyba nie ma się co zastanawiać :). Dwa tygodnie temu wracałem z zachodu i Polacy ciągną na potęgę przyczepki do Polski :). Widać że osoby prywatne i raczej przyczepy nie na handel w nienagannym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się raczej zdaje że oba łóżka są 2 osobowe.

 

 

No jak tak to pół biedy... nie dostrzegłem tego. Ale jak piętrówka by wpadła gdzieś w ręce też warto obejrzeć - frajda dla dzieci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystkie przyczepy sprzedawane w Polsce przez handlarzy mają za sobą jakąś "historię". Ostatnio też były 2 (opisywane na forum) w stanie bardzo dobrym. Po oględzinach okazało się że jedna jest po powodziowa a druga po gradobiciu. Po prostu sprowadzenie przyczepy w stanie idealnym się nie opłaca i nie ma co liczyć że kupi się przyczepę u nas i nie będzie problemów. Będą. Mniejsze lub większe. Dlatego wg. mnie warto skupić swoje poszukiwania na stronach ebay.de i mobile.de. Jest tam naprawdę olbrzymi wybór i szansa że się zostanie oszukanym prawie żadna. W przeciwieństwie do nas gdzie jest prawie 100%. A załatwienie formalności nawet dla osoby nie znającej języka niemieckiego nie jest problemem. Wystarczy angielski w minimalnym stopniu lub zabranie osoby która go trochę zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tam naprawdę olbrzymi wybór i szansa że się zostanie oszukanym prawie żadna. W przeciwieństwie do nas gdzie jest prawie 100%.

Ha, ha, ha , bo u nich pewnie same anioły. Handlarz zawsze na pierwszym miejscu stawia swój zarobek , Niemiec tak samo wsadzi cię na minę jak i Polak , tylko może za mniejsze pieniądze , bo jednego pośrednika mniej. Kupując przyczepę , trzeba zawsze zachować daleko idącą ostrożność i dokładnie oglądać i jeszcze raz oglądać. Oszukanym można zostać wszędzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu kupiliśmy w Jaromierzu pełnowartościowe części do interesującej nas przyczepy. W długo stojących przyczepach zawsze można znaleźć coś interesującego czego na normalnym rynku kupić za tanie pieniądze się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.