Skocz do zawartości

Cieknące okno???


PATI73

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Piotrekm13 napisał:

Nie znam się na tworzywach sztucznych, ale zakładam że skoro zamierzam bardziej oszczędnie gospodarować temperaturą, to nadrobię to odpowiednim czasem przetrzymania lekko naprężonego. Czy dobrze rozumuję?

Też się nie znam ale to co kombinujesz pasuje mi do drewna.

Tworzywo raczej łatwo się nie podda bez uplastycznienia temperaturą a zakres bezpiecznej temperatury, to pewnie w fabryce znają.

Może kup płynny akryl, połóż płasko okno, zrób "szalunek" tam gdzie przychodzi uszczelka i w miejscu zagięcia zrób "wylewkę". Najpierw możesz potestować naklejając coś w tym miejscu aby "zgubić" nierówność i jak wody nie puści, to bawić się akrylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, filipert napisał:

Też się nie znam ale to co kombinujesz pasuje mi do drewna.

Tworzywo raczej łatwo się nie podda bez uplastycznienia temperaturą a zakres bezpiecznej temperatury, to pewnie w fabryce znają.

Może kup płynny akryl, połóż płasko okno, zrób "szalunek" tam gdzie przychodzi uszczelka i w miejscu zagięcia zrób "wylewkę". Najpierw możesz potestować naklejając coś w tym miejscu aby "zgubić" nierówność i jak wody nie puści, to bawić się akrylem.

Brzmi ciekawie. Masz doświadczenie z tym akrylem? Miałbym kilka pytań:

1. Czy trzeba matować powierzchnię, czy wystarczy tylko odtłuścić i "złapie" na gładkim?

2. Czy przy krzepnięciu akryl nie zmienia objętości? Jeśli się kurczy, to mi sciągnie okno wypaczając je jeszcze bardziej i efekt wyjdzie "na zero" lub nawet gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Brzmi ciekawie. Masz doświadczenie z tym akrylem? Miałbym kilka pytań:

1. Czy trzeba matować powierzchnię, czy wystarczy tylko odtłuścić i "złapie" na gładkim?

2. Czy przy krzepnięciu akryl nie zmienia objętości? Jeśli się kurczy, to mi sciągnie okno wypaczając je jeszcze bardziej i efekt wyjdzie "na zero" lub nawet gorzej.

Tutaj zacząłem przygodę z akrylem.

1. wystarczy odtłuścić i zachować odpowiedni czas schnięcia ale zmatowienie na pewno pomoże.

2. moim zdaniem nie zmienia ale warto dopytać czy występuje taki skurcz w sklepie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, filipert napisał:

Tutaj zacząłem przygodę z akrylem.

1. wystarczy odtłuścić i zachować odpowiedni czas schnięcia ale zmatowienie na pewno pomoże.

2. moim zdaniem nie zmienia ale warto dopytać czy występuje taki skurcz w sklepie

 

Poczytałem i dość fajny ten akryl. Jednak na pierwszy rzut spróbuje tego przeginania. Będzie bezkosztowo, oraz nie będę poprawiał fabryki w zakresie dodawania dodatkowych materiałów. Jeśli nie zadziała to wtedy chyba ten akryl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Piotrekm13 napisał:

Poczytałem i dość fajny ten akryl. Jednak na pierwszy rzut spróbuje tego przeginania. Będzie bezkosztowo, oraz nie będę poprawiał fabryki w zakresie dodawania dodatkowych materiałów. Jeśli nie zadziała to wtedy chyba ten akryl.

Potestuj może jeszcze najmniej inwazyjnie z wyrównaniem np. poprzez naklejanie od środka coraz szerszych pasków taśmy. Jak użyjesz taśmy bezbarwnej, to wyjdzie Ci namiastka mojej propozycji z akrylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.