Skocz do zawartości

Cieknące okno???


PATI73

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 49
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 3 tygodnie później...

Witam,

żeby nie zaczynać nowego wątku spróbuję tutaj. Po zakupie mojej przyczepy (KNAUS 450 Sudwind r.prod.2000) podczas pierwszego wyjazdu okazało się, że cieknie ono tylne. Przeczytałem na forum co należy zrobić ale nie mam pewności czy sam poradzę tym bardziej, że jeszcze nie mam wiaty na przyczepę więc po wymontowaniu okna mogę mieć problem. Mam pytanie czy znacie może jakiś warsztat, w którym robią takie rzeczy. Mieszkam w Gródkowie k. Będzina więc najbardziej interesuje mnie obszar w okolicy Katowic. Z góry dziękuję wszystkim za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CenterCamp i całe zagłębie w Bieruniu - to najbliżej. Nieco dalej Andrewa1 w Częstochowie. Na ogół taniej i dobrze robi Andrzej, ale masz dalej. Co do CenterCamp w Bieruniu - nie za tanio, czasem, niestety zdarzały się wpadki. Ale ogólnie raczej dobrze robią. Jeśli chciałbyś polecenia, to Andrewa1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie kończę powoli remont swojej budki a było dużo roboty-wymiwna przedniej ściany i dwóch bocznych do 1/3 długości,uszczelnianie okien i listw i trochę drobniejszych spraw.Powód to zacieki,wszystko zgnite.Przy okazji wrzucę kilka fotek z przebiegu remontu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę powoli remont swojej budki a było dużo roboty-wymiwna przedniej ściany i dwóch bocznych do 1/3 długości,uszczelnianie okien i listw i trochę drobniejszych spraw.Powód to zacieki,wszystko zgnite.Przy okazji wrzucę kilka fotek z przebiegu remontu.

 Założ oddzielny wątek, będzie czysto i przejrzyscie a dla potomnych będzie dodatkowa wiedza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podłączę się pod stary temat, żeby nie zakładać nowego.

Kilka dni temu akurat trochę grzebałem przy budzie, i co chwila musiałem się chować w środku bo przechodziły ulewy. Przy którymś tam razie padało trochę mocniej i dłużej, i zauważyłem że zaczęła się sączyć woda z przedniego okna. Miałem trochę roboty, żeby to łapać i wycierać, ale dzięki temu mogłem się przyjrzeć.

Okno jest otwierane i woda przedostawała się w okolicy górnego prawego narożnika, następnie płynęła po uszczelce i zbierając się wewnątrz dolnego narożnika skapywała na parapet. 

Po deszczu otworzyłem okno, aby się temu przyjrzeć i wygląda mi że uszczelka jest słabo dociskana. Okno ledwo jej dotyka, więc prawdopodobnie do pewnego momentu jest szczelnie, ale jak już pierwsza kropla się przedostanie, to napięcie powierzchniowe powoduje, że płynie strużka.

Patrzałem na klamki/zamki, i nie za bardzo jest tam jak podregulować/docisnąć uszczelkę. Dodatkowo bardziej chodzi o górny róg, gdzie jest ten zawias rurkowy.

Czy ktoś próbował coś zrobić aby bardziej docisnąć tą uszczelkę?

Dodam że w okolicy jest sucho, i nie widać żadnych śladów zacieków, więc chyba miałem dużo szczęścia, że byłem akurat w przyczepie. Na razie trochę wyczyściłem całą uszczelkę, bo u góry było trochę glonów i paprochów i popryskałem silikonem. Później jeszcze padało i nic nie przeciekło.

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, filipert napisał:

Daj jakieś zdjęcia. Łatwiej będzie ocenić co i jak.

Wczoraj jeszcze raz dokładnie się przyjrzałem. Od środka ewidentnie widać szparki pomiędzy oknem a uszczelką. Jak lekko ciągnę za klamki, to szczelina znika, ale to tylko tyle że okno dotyka uszczelki, a pewnie lepiej by było jak by docisnęło przynajmniej z 2-3 mm.

Od zewnątrz się przyjrzałem i okno jest wypukłe, to znaczy krawędź nie jest prosta. Myślę że jak by udało się je wyprostować, to uszczelka by się docisnęła. Próbowałem zamknąć klamki na pionowych krawędziach a dolne zrobić na pozycję rozszczelnienia i zostawić tak na kilkanaście godzin, ale jednak trochę oporu to okno daje i boję się że klamki się wyłamią. Poniżej zdjęcia pokazujące zaokrągloną krawędź okna. Ktoś ma inne pomysły?20210512_195436.jpg.5c8702d4f53ed106770ceaacf0537326.jpg20210512_195500.thumb.jpg.7dd67d19f6ef18e5abca2aa345935540.jpg

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę nic dziwnego w Twoim oknie. 

Nadal nie rozumiem którędy woda wcieka. Nawet jak do końca okno nie dociska uszczelki, to jego budowa nie pozwoli na podcieknie. Przecież w ulewie możesz zostawić rozszczelnione okno i powinno być sucho. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, filipert napisał:

Nie widzę nic dziwnego w Twoim oknie. 

Nadal nie rozumiem którędy woda wcieka. Nawet jak do końca okno nie dociska uszczelki, to jego budowa nie pozwoli na podcieknie. Przecież w ulewie możesz zostawić rozszczelnione okno i powinno być sucho. 

Słabo to widać na zdjęciach, ale środkiem pionowej krawędzi okno bardziej odstaje. Na tym górnym zdjęciu z kolei widać że ta krawędź nie jest prosta.

No właśnie przy ulewie zaczęło cieknąć, chociaż tego dnia padało co chwilę a tylko ten jeden raz poleciało. I jak już zaczęło to do końca ulewy cały czas z gąbeczką i ręcznikiem papierowym łapałem wodę.  Obstawiam że to zaczyna się jak leci po uszczelce większy strumień wody, to w pewnym momencie zaczyna iść do środka. Jeśli jest niedużo wody to sobie płynie spokojnie bokiem.

I tak chciałbym coś z tym zrobić bo jest ewidentnie szpara na domkniętym oknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odświeżam. Sprawdzałem wczoraj podczas ulewy i później polewałem, wodą, i ewidentnie wina jest po stronie słabo dociśniętej uszczelki. Jak woda sobie spokojnie płynie to nie ma prawa zaciekać, ale jak robi się duży strumień to po prostu przelewa się ponad uszczelką do środka. Jak już znajdzie drogę to wtedy idzie strużka.

Sprawdziłem że rygle są na stałe przykręcone i nie mają możliwości regulacji. Zastanawiam się czy jest możliwość regulacji na tych "klamkach"?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to nałożyć z 2mm jakiegoś kleju (np. poxipol) i ładnie pilniczkiem obrobić.

Edit: Jeszcze zauważyłem duży luz na zawiasie, i zastanawiam się czy nie wysunąć okna i delikatnie nie poklepać tego zawiasu małym młotkiem, aby był ciaśniej...

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AKtualizacja:

Jak okno jest rozszczelnione, to woda spływa po wewnętrznej powierzchni okna i wypływa na zewnątrz. Jak okno zamknięte to leci po uszczelce i spływa na parapet.

Moim zdaniem ewidentnie za słabo dociśnięta uszczelka. Jak pisałem wcześniej na pionowych krawędziach widać szczelinki.

Pytanie mam czy można wyciągnąć te gumowe przekładki spod klamek (zdjęcie poniżej). Czy to robi tylko za dystans, czy ma jakąś inna ważną funkcję?

image.thumb.png.f2c32e9f3eec49876061efc4f5e553aa.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.