Jump to content
adi

Obniżenie DMC przyczepy

Recommended Posts

BartoszK

4. Wizyta w Wydziale Komunikacji

to powinien byc 1 punkt - czy Larwy tam siedzące podołaja i będą chetne do zmian ...

jacek00

to powinien byc 1 punkt - czy Larwy tam siedzące podołaja i będą chetne do zmian ...

Ja bym raczej szedł z dokumentami żeby mieć czarno na białym podstawę do obniżenia. Bo jak najpierw spyta to na pewno dowie się, że się nie da

horte

Z knausa dostanę homologację, tabliczkę i zaświadczenie, że obniżenie dla mojej przyczepy jest możliwe. Myślę, źe przybtakich dokumentach nie powinno być problemów z WK. Dodatkowo dokumenty z przeglądu będą.

Pytanie jeszcze mam takie czy zwykła stacja diagnostyczna jest kompetentna w tym temacie?

Aha... Knaus był tak elastyczny, że dał mi do wyboru dwie nowe wartości DMC zgodne z homologacją. Wybrałem tą większą, żeby ładowność została na przyzwoitym poziomie.

Edited by horte (see edit history)

BartoszK

Ja u siebie poszedłem z kompletem dokumentów ... wywołałem panikę u naczelniczki i ogólne poruszenie wśród urzedasów.

Dopiero następnego dnia chcieli się z tym zderzyć ale cały czas byli on-line z diagnostą - ze stacji na której robiłem cały zabieg...

Z knausa dostanę homologację, tabliczkę i zaświadczenie, że obniżenie dla mojej przyczepy jest możliwe. Myślę, źe przybtakich dokumentach nie powinno być problemów z WK. Dodatkowo dokumenty z przeglądu będą.
Pytanie jeszcze mam takie czy zwykła stacja diagnostyczna jest kompetentna w tym temacie?

Zwykła raczej nie - bo musisz mieć taka z waga - musi określić nacisk na oś w kN czy jest zgodny z nowa tabliczką ... 

horte

WK, to u mnie najsłabszy punkt. Już czuję problemy.

Zawsze mogę zlecić załatwienie sprawy firmie, która się tym zajmuję. Oni inaczej w WK rozmawiają.

Co do stacji diagnostycznej, to nie wiem czy waga jest potrzebna, bo przecież masa własna się nie zmienia. Zmienia się tylko ładowność i co za tym idzie DMC.

BartoszK

podołasz sam - tylko musisz byc pewien tego co chcesz osiagnac i nie ustepowac ;-)

Mi od momentu wjazdu na stacje diagnostyczna do odebrania dowodu zajeło wszystko 4 godziny przez 2 dni, z czego ponad 2h drugiego dnia w WK

horte

Na jakiej stacji diagnostycznej byłeś?

BartoszK

Ja byłem na "okręgowej".

horte

Okręgową wybrałeś z przypadku czy tylko taka może wydać zaświadczenie?

BartoszK

Tylko ona w okolicy miala Wage i urzadzenie najazdowe

horte

Mam okręgową u siebie w mieście, więc do niej się udam. Dobrze jest wiedzieć gdzie jechać żeby nie tracić czasu.

Jak wyglądał przegląd? Długo trwał?

Astrah

Tylko ona w okolicy miala Wage i urzadzenie najazdowe

Tylko powiedz mi co ma waga do ustalenia maksymalnych nacisków? Które naciski masz w dowodzie , te przyczepy powiedzmy pustej czy te przygotowanej do sezonu bo ich waga  będzie różna.

horte- jedź na stację okręgową bo tam przeprowadza się tzw. zmiany konstrukcyjne, myślę że z dokumentami od producenta nie powinieneś mieć większych problemów.

BartoszK

Spojrz w dowod

Astrah

Spojrz w dowod

A trochę jaśniej ?

horte

Patrzę właśnie w dowód rejestracyjny i widzę, że w pozycji " największy dop. nacisk osi" mam wpisane 12,74 kN.

Nie rozumiem dlaczego ta wartość miałaby ulec zmianie.