Skocz do zawartości

Obniżenie DMC przyczepy


adi

Rekomendowane odpowiedzi

NIE z 50 lat a z kilkunastu obniżają dmc aby ciągać przyczepki na kat b wiele widziałem przyczep o długościach ponad 6 metrów i dmc np.1000 kg każdy głupi będzie wiedział że dmc jest większe a jak ktoś kombinuje dwa razy płaci chcecie zarżnąć auta i swoje portw ele prosze bardzo :ok: a na przyczepach się znam bo z tego żyję a przy okazji jężdzę i zwiedzam w żadnej przyczepie nic nie kombinuję :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

NIE :] doradzajcie głupot :ok: w niemczech -francji itp....tak jak są dane wagowe aut .....policja ma w swoich danych dmc konkretnej pr zyczepy modelu z jakiego jest rocznika kiedy ten model był wyprodukowany ,zmienicie dane dmc :niewiem: za granicą gdy was sprawdzą a robią to ostatnio często to macie przechlapane laweta :] i poteżny mandat .A wiem coś o tym mam wypożyczalnie przyczep we Francji lepiej nie ryzykujcie ,chyba że będziecie jeżdzic tylko po polsce :]

 

Sam gadasz głupoty. Np producent mojej przyczepy ma homologacje na zakres wagowy od DMC 500 do DMC 750, i w tym zakresie mozna ja rejestrować .... wszystkie czynności wykonuje zgodnie z przepisami i prawem

Obniżenie DMC z jej ładownoci tylko zwiększa bezpieczeństwo a nie zagraża życiu.

A tak na marginesie co do baz danych przyczep - dla wiadomosci - nasz urząd skarbowy posiada bazę danych wszystkich modeli przyczep wraz z ich cennikiem wg wieku - ale tylko ciężich. Jak kupowałem campingową od razu znali cenę, a jak teraz podłodziową to nie potrafili znależć, choć ona jest krajowa. Na koniec się Pani przyznała, że małych oni nie maja ..... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja sie moze wtrace troche.... w panstwie niemieckim DMC jak najbardziej mozna zmniejszyc-zwiekszyc (tonazem) bez wiekszych problemow oczywiscie w granicach ustalonych przez producenta.

Bez problemu mozna zmniejszyc naprzyklad tonaz lawetowy np z 3.5 t na 2.7 t itp Czy ladownosc busa z 2.3 t na 3.5 ... jezeli tylko jest to "technicznie" mozliwe.

W przyczepach kampingowych mozna "pozbyc sie" kilogramow zaladunkowych, lub lekko podwyzszyc ladownosc za mala oplata ok 150 eurnow - zalezy od firmy ile sobie zazycza.

Idzie sie do urzedu komunikacji, mowi co sie chce, kobitka sprawdza w papierach czy jest to mozliwe, pobiera oplate, wydaje nowy dowod rejestracyjny i jazda...

 

Nie robi sie tego czesto.ilosc zaladunku obniza sie w przyczepkach kampingowych jezeli ktos chce uzyskac pozwolenie na jezdzenie 100-ka kiedy to pusty samochod musi byc ciezszy niz calkowita przyczepy a troche brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Niemczech jak w wiekszosci Europy na kat. B mozna ciagnac tylko przyczepki lekkie do 750kg i nie ma innej mozliwosci jak robienie E.....

 

Jule PROOSZĘĘĘ. Było wałkowane 100 razy np. tutaj w szczególności ostatnie 6 stron. Niemcy są w UE i wszędzie w UE można ciągnąć z kat. B przyczepy powyżej 750kg. Co do reszty to pewnie masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JUż połowę mam - dostałem wczoraj (3 dni po wysłaniu mojej prośby listem) wyciąg z świadectwa homologacji i nową tabliczkę znamionową. Obnizono mi ładowność i tym samym DMC tak jak prosiłem i wpisano na tabliczce znamionowej prędkość maksymalną podniesioną do 90km/h. Upiekłem dwie pieczenie na jednym ogniu, z czego jedną przypadkiem. Teraz badanie techniczne i Wydział Komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prędkość maksymalną podniesioną do 90km/h.

A tak z ciekawości spytam, gdzie można tyle śmigać?(zgodnie z prawem oczywiście :niewiem: )

 

W naszym kraju, jak masz taka homologację. Nowe TIRY czy autobusy maja podniesione prędkości. Tak przynajmniej mi sie wydaje, ale na 100% nie jestem pewien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości spytam, gdzie można tyle śmigać?(zgodnie z prawem oczywiście :bzik: )

 

W naszym kraju, jak masz taka homologację. Nowe TIRY czy autobusy maja podniesione prędkości. Tak przynajmniej mi sie wydaje, ale na 100% nie jestem pewien.

 

W Polsce takiej możliwości nie ma. Jedyny wyjątek to autobusy, które po spełnieniu dodatkowych wymagań, mogą jechać 100 km/h na autostradach i drogach ekspresowych.

Natomiast może zostać obniżona prędkość maksymalna pojazdu ze względu na stan techniczny lub cechy konstrukcyjne i wtedy należy go odpowiednio oznakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.