Jump to content

jaki przewodnik turystyczny ?

matpul
 Share

Recommended Posts

Witam

Szukam dobrego przewodnika po polach kempingowych na Polskę oraz południe europy.

Jakie przewodniki są dla Was najlepsze ?

Witam !!!

Od dwóch lat korzystam z przewodnika De AGOSTINI przygotowanego we współpracy z ADAC.

Bardzo dokłade plany dojazdów i opisy standardu około 2700 obiektów w 24 krajach

europejskich.Wszystko w języku polskim.Dwa lata temu dałem za niego w EMPIK-u ~60 zł.

Pozdrawiam :):):)

Ja szczerze polcam przewodniki wydawane przez ADAC pt."ADAC Camping und Caravaning fuhrer".Korzystam z nich od lat, nigdy sie na nich nie zawiodlem, zawsze sprawdzone i akualne dane, sesowny rozklad danych zawartych w przewodniku,latwy w korzystaniu.Wystarczy odszukac tylko ten ktory zawiera wiadomosci z interesujacego cie obszaru Europy.Koszt aktualnego na dany rok to ok.15 Euro. Dostepny w internecie wysylkowo na stronie www organizacji ADAC lub na kazdej wiekszej stacji benzynowej w Niemczech. Przewodnik wydawany w jezyku niemieckim. :)

. Przewodnik wydawany w jezyku niemieckim

I to jest dla mnie właśnie problem :)

Na POLSKIEJ FEDERACJI CAMPINGU I CARAVANINGU

link

można znaleźc tytuły publikacji jakie PFCC wydało.

Gdzie można takie publikację znaleźc lub kupic ?

No coz ... niemiecki niestety czasem dla naszego ucha jest ciezko przyjmowany :) , ale po poznaniu kilkunastu podstawowych okreslen w tym jezyku, bez wiekszego problemu wymieniony ADAC-owski przewodnik bedzie Ci z powodzeniem sluzyl.Na prawde warto posiedziec dluzsza chwile nad slownikiem, a zaprocentuje to w przyszlosci bardzo sesownymi informacjami. :)

Na POLSKIEJ FEDERACJI CAMPINGU I CARAVANINGU

link

można znaleźc tytuły publikacji jakie PFCC wydało.

Gdzie można takie publikację znaleźc lub kupic ?

Mam sporo z tych pozycji :). Wiesz wydane były one w okolicach roku 2000 :) więc raczej są mocno nieaktualne - tak samo jak dane na stronie PFCC. Na PFCC nie ma raczej co polegać :) kiedyś był pomysł żebyśmy MY zrobili jakąś bazę kempingów, ale niestety nic z tego nie wyszło :) chociaż pomysł był bardzo dobry i miał by wzięcie :).

iedyś był pomysł żebyśmy MY zrobili jakąś bazę kempingów, ale niestety nic z tego nie wyszło :) chociaż pomysł był bardzo dobry i miał by wzięcie :) .

A może warto do tego pomysłu wrócić?

Nadchodzą długie, zimowe wieczory i pewnie będzie więcej wolnego czasu.Gdyby każdy wrzucił trochę info z linkami do campingów na których był?

Co Wy na to?

Proponuje utworzyc watki:

1. Polecane kempingi

2. Niepolecane kempingi

i podkleic je na czele kacika turystycznego....

Proponuje utworzyc watki:

1. Polecane kempingi

2. Niepolecane kempingi

Jestem za!!! :)

Będę gadał z Piotrkiem!

W sumie tomekk zaproponował już stworzenie takiej bazy w pliku exel.

Ja prosiłem Piotrka w maju żeby się zastanowił nad czymś takim - potem temat został zapomniany :). Myślę że warto by było zrobić coś z mapą (tak jak mapa użytkowników), krótkim opisem i kilkoma fotkami kempingu.

W sumie tomekk zaproponował już stworzenie takiej bazy w pliku exel.

Troche malo praktyczne i z zalozenia ograniczone

Myślę że warto by było zrobić coś z mapą (tak jak mapa użytkowników), krótkim opisem i kilkoma fotkami kempingu.

Dobry pomysl z ta mapa.

Mysle ze kazdy moze spokojnie wyrazac o danym kempingu swoje zdanie. Im wiecej zdan w dyskusji tym lepiej. Z tej racji ze wiekszosc uzytkownikow to stali bywalcy i ludzie poszukujacy czeo naprawdedobrego ustrzegniemy sie przypadkow z forum debki.pl na ktorym wlasciciele zachwalaja swoje kempingi, kwatery czy pensjonaty w zamian odwieczajac sie konkurencji rzucaniem blota.

W zeszlym roku w miare opisalem kemping Wagabunda. Mimo ze nie przebywalem na nim mysle ze przedstawilem go dosyc obiektywnie.

A mam jeszcze w zanadrzu kilka kempingow 'odwiedzonych' w tym roku, m.in 'zagrody kempingowe dla mieszczuchow' w Lebie :)