Skocz do zawartości

jak trudno kupić przyczepę !


LMC

Rekomendowane odpowiedzi

a dlatego , że robi sie coraz wiekszy popyt na szopy i dlatego windują ceny . Ja WRESZCIE dzisiaj przed chwilą przyjechałem z nową szopą i wiecie co ? 16 szopa okazała się tą i to od osoby prywatnej i jest naprawdę w świetnej kondycji chodź z 91 roku .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przyczepy od osób prywatnych tak bardzo nie podrożały. Firmy są bardzie zainteesowane sprzedażą nowych więc te stare u nich faktycznie nie mają cen zachęcających. Można próbować negocjacji, ja obniżyłem cenę o 3 tyś. Napewno trudniej kupić przyczepę tanią,w. Zakresie ok 30 tyś jest prościej. Ale trzeba uważać bo te nowe zwykle nie są tak trwałe więc już raczej wieku 30 latek nie dotrwają, a wywalenie 30 tyś boli bardziej niż 8. Generalnie od sprzedawców powinniśmy oczekiwać, że nie będą oferować kupy. Mają wiedzę, czujniki wilgoci więc robią to świadomie chcąc nas oszukać.

 

Nie można w umowie domagać się wpisu, że przyczepa została przez sprzdającego sprawdzona pod kontem wilgoci i szczlności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie , jak już "im tam" zależy na bezpieczeństwie , to powinni wprowadzić taki przepis , że każda zakupiona za granicą szopa powinna taki przegląd przejść , tyle że zaraz chcieliby niezłą kasę i 3 stacje obsługi w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Nie można w umowie domagać się wpisu, że przyczepa została przez sprzdającego sprawdzona pod kontem wilgoci i szczlności ?

Witus, ale to niczego nie zmieni. 

Handlarzyk będzie zapewniał tak samo jak idealizuje stan budki i co mu zrobić? 

Do tego dojdzie jeszcze szeroki zakres oceny "w/g mnie jest sucha" a w/g kupującego można ją wykręcić jak mokrą szmatę, że o dokładności przyrządów pomiarowych już nie wspomnę.

Rozbieżności nie pogodzisz. 

.

Bardziej trzeba skupić się nad tym, w jaki sposób, zgodnie z Prawem lub sumieniem zemścić nieudany wyjazd do handlarzyny. Mam tu na myśli niewątpliwą perfidność a nie punkt widzenia kryteriów oceny - z której to furtki każdy handlarzyna korzysta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że handlarzyk jeżeli jego profil to handel przyczepami powinien wbić czujnik wilgoci w 4 narożniki i dopiero tak sprawdziną kwalifikować do sprzedaży. Zwożą trupy ze złomowisk wg mnie. Kupują za 500E próbują odsprzedać za 3 tyś. Normalnie by na tym nie zarobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety z przyczepami jest jak z autami...wszystkie auta mają 120tyś przebiegu i wszystkie są od niemieckich emerytowanych lekarzy. Zobaczcie że z oszukującymi handlarzami aut przez ostatnie 10-15 lat nic się nie zmieniło.nikt im się nie dobrał do tyłków i nie słyszałem,żeby któregoś wsadzili.My jako naród chyba lubimy być oszukiwani bo nie wierze że ktoś jadąc po auto wierzy że ma mały przebieg i jest od dziadka emeryta-tak jak dziesięć poprzednich które oglądał!.myśle,że bez zmiany  prawa nic się niestety nie zmieni. Trzeba być po prostu CZUJNYM !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cale nie jest jeszcze taki wysoki wzrost cen. Rozmawiałem przed wakacjami z pewnym handlarzem z Holandii i się zastanawiał czy nie zacznie przyjeżdżać po przyczepy do nas a sprzedawać u siebie.

I zastanawiam się jak to będzie wyglądało gdy przejdziemy na jedną walutę. Gdyby już teraz /w zaokrągleniu/ przyjąć 1ojro=4zł, to przyczepy u nas będą tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy carawaning robi się coraz popularniejszy jakoś tego nie zauważyłem nad naszym polskim morzem obserwując obleganie kwater. Przyczepę z reguły kupują ludzie którzy spędzali wakacje pod namiotem i stwierdzili że czas na przyczepę bo takich wakacji oczekują. Ja również myślałem że wakacje na kwaterach to jest to ale dojrzałem do kupna przyczepy i teraz nie żałujemy.  A ceny przyczep wiadomo jak przed sezonem to cena w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie mam aż tak krytycznego zdania o handlarzach. To chyba kwestia mentalności. Jedni chcą tylko sprzedać, inni chcą sprzedac i czekaja na tych którzy u nich zakupili przyczepy  kiedy tylko do nich "podbiją" ze swoją cepką celem naprawy , pomocy, serwisu itp. 

Brakuje trochę przepisów aby zobligować sprzedawców do pewnej uczciwości. 

Na dobre imię długo sie pracuje na zły pogłos trzeba nie wiele. Też klienci sa trochę nie z tej ziemi. Na przyklad Ja  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przyczepy w Polsce podrożały? Prawdopodobnie jedną z przyczyn jest tzw. "kryzys". W Holandii jeszcze 2-3 lata temu sprzedawano ok. 20 tys. nowych przyczep kempingowych. Obecnie - dane za 2012 rok - sprzedano ok. 8 tys. Holendrzy mniej kupują nowych przyczep a tym samym zmniejszyła się podaż przyczep używanych. Normalne prawa rynku. Maleje podaż, przy rosnącym popycie - rosną ceny. Odbija się to również na rynku w Polsce. Przyczepa, która 3 lata temu kosztowała np. 2 tys. Euro, dzisiaj kosztuje co najmniej 2,5 tys. Euro pomimo tego, że się zestarzała o 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale nie o cenach i tendencji piszemy, tylko

o uczciwości w treści ogłoszeń i w rozmowach telefonicznych.

O subiektywności w ocenie rzeczywistego stanu budek przez Sprzedawców.

O zwykłej szczerości.

O zmarnowanym czasie i pieniążkach.

O bezradności wobec handlarzyn robiących wszystko, by frajer przyjechał...

O zwyczajnym... byciu człowiekiem a nie chamem.

.

Ale mi tych "O" się uzbierało :)

Tak często z zazdrością patrzymy na inne nacje a sami nawet nie próbujemy ich naśladować.

.

W takiej Szwecji np. Tam powiedzieć komuś : "Pan mnie okłamał, to nie jest uczciwe" jest tak kompromitujące wobec osoby której dotyczy, że lepiej by ktoś nazwał impotentem niż oszustem.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam my zaczelśimy przygodę z karawaningiem od Niewiadówki spodobało się rodzince i szukamy dalej na zlotach spotkaliśmy ludzi czego szukają coś innego a dla nas ich przyczepa jest OK  pamiętajcie APETYT ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA przyczepa camper , lepszy kamper tak już jest .

Kiedyś każdy z nas zaczynał od FIAT 126 jako pierwszy samochód tak jak z przyczepą  pozdrawiam Przemyśl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja też długo szukałem wymarzonej przyczepki , zrobiłem setki kilometrów i potwierdzam że większość handlarzy sprzedaje złomy wyczyszczone domestosem i regularnie wietrzone, ale warto szukać bo można trafić fajną. Ja kupiłem przyczepkę z 92 roku, która stanem może konkurować z dużo młodszymi budami, zachecam do szukania bo warto :yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.