Skocz do zawartości

Moj oldtimer


Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak naprade to zarówno markiza jak i daszek nie jest moim marzeniem.

Potrzebuje przedsionek poniewaz N 132 mimo to ze jest większa to i tak jest raczej mała.

A ja z kolei woże ze sobą duży stół,krzesełek parę, szafeczki plastikowe, wędki i inne akcesoria i wolał bym to trzymac w przedsionku zamykanym, poniewaz w samej przyczepie raczej nie ma możliwości tego trzymać, a jak jesteśmy ze znajomymi to wogole nie ma opcji.

 

Powiedzcie co myślicie o tym przedsionku z Lubawy ?

jego obwód to 770cm, a N132 z wyliczeń Andrzeja ma 730.

Zastanawiam sie nad tym czy da sie go ułożyc bo jest troche większy, ale z kolei N132 ma zaokrąglony bardzo tył, nie tak jak w przyczepkach zachodnich, moze tam by sie dało go troche nadłożyc.

 

http://www.allegro.pl/item112568204_fabrycznie_nowa_przystawka_przyczepy_campingowej.html

Lubawa w rozmiarze 1 to koszt 900zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego te lepszy jest ciut za krótki niż za długi przedsionek. Za długi wygląda fatalnie bo koniec dachu wychodzi gdzieś w połowie wysokości. Ostatnie kupowałem przedsionek i wymieniałem go trzy razy. Przy podawaniu długości przedsionka musisz uważać na pewne rzeczy aby nie kupić złego rozmiaru.

1. Dokładnie zmierz długość listwy z odcinkiem do ziemi. Pamiętaj że przedsionek nie zawsze idzie dokładnie po listwie a w dolnym odcinku idzie prosto do ziemii. Dotyczy to szczególnie przyczep z zaokrąglonym dołem przyczepy.

2. Producenci nowych przedsionków podają dla jakich zmierzonych długości pasuje dany rozmiar. Rzeczywista długość przedsionka z fartuchami jest większa.

3. Przy zakupie używanego sprzedawca podaje często długość przedsionka z fartuchami. i tu należy odjąć sobie długość fatuchów około 2x30 cm. Zakładająć że przedsionek ładnie będzie wygladał gdy fartuch będzie na poziomem gruntu ok. 5 cm (2x5 cm) to z obliczeń wyjdzie jakiej długości powinni się lupić przedsionek.

4. Ale jeszcze jest pułapka. Przedsionki w dolnej części szczególnie przodu mają zakładkę dopasowującą przdsionek do przyczep o różnych kształtach. Gdy zmierzy się przedsionek nie układając odpowiednio tej zakładki zmierzona wartośc będzie większa a tym samym przedsionek kupimy za duży. JA TAK ZROBIŁEM.

 

Trochę się rozpisałem ale po tym jak trzy raz kupiłem niepasujący przedsionek znajomi nabijają się ze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie co myślicie o tym przedsionku z Lubawy ?

jego obwód to 770cm, a N132 z wyliczeń Andrzeja ma 730.

Zastanawiam sie nad tym czy da sie go ułożyc bo jest troche większy, ale z kolei N132 ma zaokrąglony bardzo tył, nie tak jak w przyczepkach zachodnich, moze tam by sie dało go troche nadłożyc.

 

http://www.allegro.pl/item112568204_fabrycznie_nowa_przystawka_przyczepy_campingowej.html

Lubawa w rozmiarze 1 to koszt 900zł.

 

Powiedz czemu się zniechęciłes do tego http://www.allegro.pl/item111348716_namiot_przedsionek_do_przyczepy_przesylka_gratis_.html ,szukales jakiegoś info na temat tej frmy itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie zniechęciłem ponieważ nic nie moge znalezc na temat samego producenta przedsionka (VZ HUSUM).

Sama firma QUELLE jest od kilku lat w Polsce, mają swój sklep internetowy i dużo pozytywnych komentarzy.

Kolejna rzecz to nie przemakalnośc samego przedsionka.

Niewiem czy nie jest zamała tzn dach 2000mm i boki 1000m.

Namiot z marketu ma ok 600, a najzwyklejszy namiot firmowy to ma podobnie jak ten przedsionek.

No i kaimar napisał o swoich trzech próbach.

Jeżeli chodzi o cenę to jest przystępna, jest to połowa namiotu szytego na zamówienie.

A Firma Lubawa, to stary Polski zakład, tak jak Aviotex, POLNAM-Częstochowa w upadłości czy Żagiel-Gdynia.

Sam Posiadam Namiot Wigry 5 z Lubawy i jest super.

 

A wogole to juz niewiem co mam zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielu tanich firmach szyjących przedsionki nie znajdziesz informacji w internecie. Ważny jest materiał z którego jest zrobiony przedsionek. Nie są to materiały takie jak w namiotach - są mocniejsze. Tanie przedsionki zrobione są z PCV. Są ciężkie, śmierdzą i nie przepuszczają powietrza. (taki kupiłem pierwszy przedsionek). Większoś firm zachodnich szyje z materiału TEN CATE. Wygląda jak podgumowana tkanina. Boki często robione są albo z poliestru albo z acrylu. Widziałem ten szyty na zamówienie przez firmę chyba z Łodzi. Był zrobiony z materiału na plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że moja skromna informacja o stanie posiadania przyczepy będzie bedzie cieszyć się taką ilością odwiedzin.

Jeszcze jeśli chodzi o oryginalny przedsionej do N132 - jest strasznie ciężki!!!. Ale pewnie taka jego uroda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.