Skocz do zawartości

mover Raich - gdzie pytać o części?


Misio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z rolki mojego movera odkleił się "asfalt"/kamień - gdzie szukać części zamiennej?

Jedna z rolek dość głośno chodzi - pewnie jakieś łożysko - czy ktoś ten temat już przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Misio co prawda nie podałeś modelu swojego napędu, ale zobacz tutaj:

http://www.caravanmovershop.de/de/informatie/reich-movers.php

 

lub tutaj w dziale części do moverów:

http://www.campingshop-24.de/campingartikel-ersatzteile/mover-ersatzteile?p=1

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam są łożyska ślizgowe w rolkach. Jak głośno chodzi to pewnie łożyska silnika ( do wymienienia w punkcie naprawy alternatorów /rozruszników) .Przekładnia jest na zębatkach "plastikowych", więc jej nie podejrzewam.

Dobrą opcją jest dorobienie rolek z aluminium (chyba Pasjonat kiedyś to opisał w którymś z tematów dot. moverów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle żeby alu była OK musi być dość dużej średnicy rolka a u mnie się niezbyt zmieści :(

Ale spróbuję poszukać tych postów :)

 

GregorY - też spróbuję tam poszukać :) chociaż nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież możesz zrobić alu tej samej średnicy co masz teraz. Rzecz w tym że frezy w aluminium będą miały lepszą trakcję i mniej (w ogóle) niszczyły oponę.

Reich miał taki model MoveControl comfort II i tam były roli Alu (http://www.leisureshopdirect.com/caravan/chassis/product_33788/spare_aluminium_roller_for_reich_mover.aspx)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK :)

Już sie ciut dowiedziałem - myślałem ze alu rolka musi być "duża" bo takie widziałem, ale już widziałem zamienniki do mojego movera... tylko ta cena :(

I dodatkowo brak pewności, że takie będą do mojego pasowały :(

 

Czy jest ktoś na forum kto by się podjął zrobienia takich rolek? Ja niestety ani nie mam takich zdolności ani dojścia do sprzętu...

 

Ewentualnie dla kogoś wtajeminiczonego co by chciał mi pomóc:

To są jego dane:

 

Move Control
Garantieschein
Reich GmbH

Model No: 527-0521
Year of Constr.: 2005
Serial No: B 7479Move Control
Garantieschein
Reich GmbH

Model No: 527-0521
Year of Constr.: 2005
Serial No: B 7479

 

A wygląda tak:

mover2.jpg

Czy po zdjęciu widać jaka ma przekładnie - ślimakową czy łańcuchową? Chyba nie łańcuch ale... nie znam się :(

Edytowane przez Misio (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem taki mover rozebrany na części. Rolkę masz taka jak w podanym przeze mnie ogłoszeniu. Przekładnia zębata. Tak wygląda w wersji zmielonej;)

 

 

Odkrecasz 3 śruby mocujące przekładnię z silnikiem od ramy i wychodzi rolka.

Włącz teraz tak okrecony silnik z przekładnią i zobaczysz że to nie rolka hałasuje. Potem odkrecasz 2 śruby mocujące silnik do przekładni.Pomiędzy pewien być taki gumowy tłumik,który wypadnie przy rozłączaniu.

Puszczasz sam silnik i juz wiesz co robi hałas

 

post-10026-0-97072100-1379610955_thumb.jpg

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się to określenie "w wersji zmielonej" :] .

Misio nie szukaj daleko tylko dawaj tą rolkę i gadamy z Rafałem. Jak nie to mam jeszcze inne źródło. Może zdemontuje moje i też spróbuję zrobić z alu. Rafał mówił, że jedyny problem to może być materiał a raczej jego brak. Sam bym to zrobił ale nie mam maszyny w garażu :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rolki do mover to pewnie temat na zimę.

Co ciekawe na razie ładnie jeździ bez tych kamyczków - puki nie ma za dużej górki/korzenia czy mokrej trawy która wymoczy rolkę...

 

Speedy - dzięki - spróbuję to rozkręcić... mam nadzieję ze później "poskręcam" i nie zostanie mi 14 śrubek :D

No i cieszy mnie to że nie mam łańcuchowej przekładni, a co będzie w środku? zobaczymy - może uda się to rozebrać przed "Tarnowskimi" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

OK :)

Już sie ciut dowiedziałem - myślałem ze alu rolka musi być "duża" bo takie widziałem, ale już widziałem zamienniki do mojego movera... tylko ta cena :(

I dodatkowo brak pewności, że takie będą do mojego pasowały :(

 

Czy jest ktoś na forum kto by się podjął zrobienia takich rolek? Ja niestety ani nie mam takich zdolności ani dojścia do sprzętu...

 

Ewentualnie dla kogoś wtajeminiczonego co by chciał mi pomóc:

To są jego dane:

 

Move Control

Garantieschein

Reich GmbH

 

Model No: 527-0521

Year of Constr.: 2005

Serial No: B 7479Move Control

Garantieschein

Reich GmbH

 

Model No: 527-0521

Year of Constr.: 2005

Serial No: B 7479

 

A wygląda tak:

mover2.jpg

Czy po zdjęciu widać jaka ma przekładnie - ślimakową czy łańcuchową? Chyba nie łańcuch ale... nie znam się :(

Witam,

Znalazłem taki mover do kupienia, tylko sprzedający nie jest mi w stanie powiedzieć czy pociągnie 1,5 t przyczepę?

Możecie coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem...

Mój mover jest oficjalnie do 1100kg i z moją przyczepą (dmc 1300) ma czasem problem...

Oczywiście po płaskim betonie pójdzie bez kłopotu...ale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.