Skocz do zawartości

HOBBY 460 classic i dłubanie paluchem.


Robak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 176
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja kupiłem i zona miała focha... Teraz nie chce sprzedawać - och te baby, nawet mówi ze jak zostaniemy z mniejsza to ona będzie tez za kolko siadać... ;-) w listopadzie będę chyba swoja wystawiał on-line i jak osiągnie 9.000 to sprzedam... wtedy będzie latwiej kupic i negocjować z zona... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-) z moverem ustawisz tam gdzie normalnie to nie możliwe...

Na razie mam 4 dni w miesiącu wolne - wiec na razie nie ma jak - dopiero w 2-polowie listopada mam urlop i zajmę się tematem przyczepki i zobaczymy jak będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Miałem nadzieję, że coś jeszcze popracuję przy bakiście, niestety dzień już krótki, rano przymrozki. Pozostaje czekać do wiosny, została mi podłoga w bakiście i założenie uszczelki pod klapę, którą już kupiłem. Są niewielkie pęknięcia na górze bakisty, które nie mają wpływu na szczelność, ale mnie denerwują. Nie mam pomysłu co z tym zrobić, może jednak jakaś żywica na podkładzie z siatki od spodu??? Od kilku tygodni cepka stoi pod pokrowcem z Juli i muszę stwierdzić, że to był świetny zakup. Cena nie była niska, ale naprawdę było warto. W środku jest sucho, czuję tylko zapach świeżego drewna, które poszło na odbudowę przodu :) Dodatkowo włożyłem do środka pochłaniacz wilgoci. Są zwolennicy i przeciwnicy, ale co szkodzi spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam koniec pytanie lamerskie: jak zdemontowac szafki w przedniej części - te nad oknem?

Widze, że lepiej będzie to zrobić bo i dostęp do wszystkich elementów będzie wygodniejszy.

Prosze o manuala ze zdjęciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pytanie, dzisiaj odpowiedź :)

Zdjęcie szafek jest bardzo proste, Zaczynasz od szafek bocznych, odkręcenia prowadnic żabek od zasłonek i odkręcenia rolet. Odkręcasz wkręty mocujące te szafki z szafką nadokienną i ściankami odgradzającymi przedni pokój.

post-14545-0-02445100-1385720642_thumb.jpgpost-14545-0-44871500-1385720695_thumb.jpg

Po zdjęciu bocznych pozostaje Ci sama przednia szafka. Najpierw odkręć wkręty od spodu szafki:

post-14545-0-10944600-1385720820_thumb.jpg

Powstaje taka sytuacja:

Szafka przykręcona jest do sufitu kilkoma wkrętami:

post-14545-0-61432500-1385721313_thumb.jpg,

Od spodu spoczywa na tej listwie, którą zaznaczyłem na czerwono.

post-14545-0-81127100-1385721186_thumb.jpg

Uwaga! Odkręcasz te wkręty od spodu (na czerwono), odkręcasz wkręty mocujące do sufitu i wysuwasz szafkę, ta dolna listwa jest do ściany przykręcona OD PRZODU czyli jeśli jej nie musisz wymienić to zostawiasz na miejscu (chodzi o remont bez zdejmowania poszycia przyczepy, czyli tak jak ja robiłem), ale ja musiałem ją wymienić, wiec oderwałem a potem nową przykręciłem od wewnątrz.

Tak wygląda po wyjęciu szafki:

post-14545-0-41379000-1385721605_thumb.jpg

Szafka przednia jest pasowana idealnie na wcisk z jednego elementu, więc wysuwając ją trzeba uważać aby nie porysować ścianek bocznych, potem pogimnastykować się, aby ją zdjąć na dół (uszczelki bocznych okien trochę przeszkadzają, ale się da), a następnie gimnastyka z obróceniem szafki w pomieszczeniu i wyjęciem z pomieszczenia.

Jeśli będziesz miał pytania, to śmiało, mam ponad 200 zdjęć z remontu, jak będę mógł chętnie pomogę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hepi Adam, hepi! Dzisiaj to nawet rowerem pojeżdziłem. Zamiast na nartach o tej porze, to rowerem :)

Jak zdrowie po Sylwestrze, masa ciała po Świętach?....

Ale nie zaśmiecajmy wątku, bo nas mderatorzy pogonią ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.