Skocz do zawartości

Chcę ciepłą wodę


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

Ha.... to się nie zrozumieliśmy.

Myślałem, że jej nie masz :)  a kupiłeś nową do B2/3

No chyba wiesz planuję zrobić nową blaszkę z wymiarem wewnętrznym od komina takiego jaki mamy, a z zewnętrznym wymiarem od nowej maskownicy-krateczki od b2

Ale i tak wielkie dzięki

(Czy masz pompkę zwykłą zanurzeniową czy ciśnieniową?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A tak ok nie ma problemu. Jutro powinienem być w przyczepie.

 

Jeżeli masz sprawną pompę ciśnieniową zostaw to. Wygodniejsze rozwiązanie krany bez mikrowyłączników, łatwe przyłącze zewnętrzne do prysznica.

 

http://www.truma.com/downloadcenter/boiler_installation_operation_aus.pdf tu masz wymiary. Ja tego lepiej nie zwymiaruję bo mam założone atrapy,maskownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ok nie ma problemu. Jutro powinienem być w przyczepie.Jeżeli masz sprawną pompę ciśnieniową zostaw to. Wygodniejsze rozwiązanie krany bez mikrowyłączników, łatwe przyłącze zewnętrzne do prysznica.http://www.truma.com/downloadcenter/boiler_installation_operation_aus.pdf tu masz wymiary. Ja tego lepiej nie zwymiaruję bo mam założone atrapy,maskownice.

Te wymiary to już widziałem raczej interesują mnie takie jak Rlatala podał.

Pompa jest sprawna, tylko nie wiem jakie wężyki zamontować bo sprzedawcy nie piszą danych technicznych tych wężyków, a w przypadku bateri to i tak wybór jest na tyle mały, że pewnie kupię z mikrowyłącznikami tylko ich nie podłącze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompę zanurzeniową i baterie z mikrowłącznikami.

Do instalacji wykorzystałem węże gumowe 10 mm (światło) w różnych kolorach (czerwony i niebieski).

Z pompki wąż (niebieski) idzie do bakisty z przodu przyczepy, gdzie jest zamontowany bojler i przez trójnik podpięty jest do bojlera. Od trójnika do baterii łazienkowej i kuchennej leci niebieski wąż już w towarzystwie czerwonego, który jest podpięty bezpośrednio do górnego wyjścia bojlera. W zależności od tego jak ustawisz mieszalnik baterii leci ciepła lub zimna woda.

PS. czarna kropka na schemacie to zawór spustowy

 

 

instalacja.jpg

Edytowane przez rlatala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bateri zwykłych to mało miejsca np przy zlewie, w łazience byłoby ok, ale mnie się te kempingowe jakoś bardziej podobają nie mówiąc o kombinacjach z podłączeniem rurek, a co do taniości to może być różnie

 

Co do schematu połączeń to problemu nie mam, jedyne co to nie wiem na ile konieczna jest dodatkowa rurka spustowa przy bojlerze zamontowana na krućcu z już podgrzaną wodą, pewnie jest to zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia po podgrzaniu, ale jak to jest realizowane w takim zaworku to nie wiem i nie wiem co się może stać jak tego nie będzie

 

Co do blaszki to nie ma problemu abym zrobił dwie, bo to żadna filozofia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na

 

Co do schematu połączeń to problemu nie mam, jedyne co to nie wiem na ile konieczna jest dodatkowa rurka spustowa przy bojlerze zamontowana na krućcu z już podgrzaną wodą, pewnie jest to zabezpieczenie przed wzrostem ciśnienia po podgrzaniu, ale jak to jest realizowane w takim zaworku to nie wiem i nie wiem co się może stać jak tego nie będzie

Co do blaszki to nie ma problemu abym zrobił dwie, bo to żadna filozofia

 

Nad tym samym się zastanawiałem.

Jak widzisz ja nie montowałem drugiego zaworu (tego na wężu z ciepłą wodą).

Uważam, że w przypadku nadmiernego wzrostu ciśnienia zadziała ten na wężu niebieskim.

 

O ile dobrze zrozumiałem zawór spustowy pełni 2 funkcje:

1)  po manualnym przełączeniu można spuścić wodę z instalacji

2) w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej ileś tam (nie wiem ile) sam się przełączy

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

 

PS. Dzięki za blaszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na

 

 

 

Nad tym samym się zastanawiałem.

Jak widzisz ja nie montowałem drugiego zaworu (tego na wężu z ciepłą wodą).

Uważam, że w przypadku nadmiernego wzrostu ciśnienia zadziała ten na wężu niebieskim.

 

O ile dobrze zrozumiałem zawór spustowy pełni 2 funkcje:

1)  po manualnym przełączeniu można spuścić wodę z instalacji

2) w przypadku wzrostu ciśnienia powyżej ileś tam (nie wiem ile) sam się przełączy

 

Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.

 

PS. Dzięki za blaszkę

Się znów nie zrozumieliśmy, spójrz na zdjęcie bojlera Witusa, tam przy krućcu z ciepłą wodą jest wężyk skierowany pod cepkę, który zdaje się pełni rolę takiego przelewu, pytanie czy kiedykolwiek komuś zapracował i gdzie można taki zakupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się znów nie zrozumieliśmy, spójrz na zdjęcie bojlera Witusa, tam przy krućcu z ciepłą wodą jest wężyk skierowany pod cepkę, który zdaje się pełni rolę takiego przelewu, pytanie czy kiedykolwiek komuś zapracował i gdzie można taki zakupić

 

Zrozumieliśmy się dobrze.

W starych instalacjach na obu przewodach  (ciepłym i zimnym) powinny być wpięte zawory jak na zdjęciu poniżej.

Przełączenie czerwonej dźwigni powoduje, że jest swobodny odpływ w dół czyli trzecią odnogę.

W założeniach przewody obu tych 3 odnóg powinny być wyprowadzone pod przyczepę.

 

slide_WP_20130413_011.jpg

 

W nowych bojlerach jest to inaczej rozwiązane. Na wężu zimnej wody jest zawór jak wcześniej (na zdjęciu Witus'a niebieski zawór z żółtą dźwignią). Natomiast w kolanko podłączeniowe do wyjścia ciepłej wody w bojlerze ma zawór i dodatkowe odprowadzenie (breather valve poz. 12) pod przyczepę/kamper - służy to odpowietrzania instalacji.Czy będzie spełniało funkcję przelewowe? Nie wiem. Choć niewykluczone.

bojler2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumieliśmy się dobrze.

W starych instalacjach na obu przewodach  (ciepłym i zimnym) powinny być wpięte zawory jak na zdjęciu poniżej.

Przełączenie czerwonej dźwigni powoduje, że jest swobodny odpływ w dół czyli trzecią odnogę.

W założeniach przewody obu tych 3 odnóg powinny być wyprowadzone pod przyczepę.

 

slide_WP_20130413_011.jpg

 

W nowych bojlerach jest to inaczej rozwiązane. Na wężu zimnej wody jest zawór jak wcześniej (na zdjęciu Witus'a niebieski zawór z żółtą dźwignią). Natomiast w kolanko podłączeniowe do wyjścia ciepłej wody w bojlerze ma zawór i dodatkowe odprowadzenie (breather valve poz. 12) pod przyczepę/kamper - służy to odpowietrzania instalacji.Czy będzie spełniało funkcję przelewowe? Nie wiem. Choć niewykluczone.

bojler2.jpg

Aha jak tak to rozumiem, ja myślałem, że to jakiś automat tam zaszyty jest, a to zwykły zaworek - myślę, że średnio potrzebny, bo powietrze można przecież baterią wpuścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha jak tak to rozumiem, ja myślałem, że to jakiś automat tam zaszyty jest, a to zwykły zaworek - myślę, że średnio potrzebny, bo powietrze można przecież baterią wpuścić

 

Zobacz http://www.leisureshopdirect.com/caravan/water/product_36269/elbow_fitting_for_hot_water_outlet_truma_boilers.aspx#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.