Skocz do zawartości

Chcę ciepłą wodę


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przeprowadziłem próby garażowe i:
Na reduktorze 37 mbar bojler pracuje zadowalająco tzn woda jest wystarczająco szybko gorąca
Pompa ciśnieniowa flammy pracuje cicho i sprawnie ale na pobraniu musi mieć zawór zwrotny bo na wysokość 130 cm wody nie podciągnęła
Do zestawu był jeszcze zawór spustowy i on niestety nie jest w pełni sprawny i będę musiał kupić nowy
W komplecie był również zbiornik ciśnieniowy, który jest szczelny, ale nie wiem do końca jaką pożyteczną rolę pełni tzn teorie znam ale praktycznie co da w tak małym obiegu to nie wiem.
Jednym z problemów jaki mam z tym sprzętem to brak plastikowego kapturka na zewnątrz cepki. Mam plastikowe raszki na zewnątrz troszkę spracowane, ale nie mam pokrywki do założenia wtedy gdy bojler nie działa. Z tego co się zorientowałem to część jest niedostępna ponieważ ten model bojlera jest już stary wg specyfikacji to B1, na rynku dostępne są części do B2 i nowsze. Czy miałby ktoś może z Was możliwość zmierzenia metalowego elementu pod plastikowymi raszkami dokładnie chodzi o gabaryty zewnętrzne i odległości otworów bo tak sobie myślę, żeby kupić kapturki od B2 i wyciąć z blachy aluminiowej mocowanie o wymiarach wewnętrznych od modelu B1, a zewnętrznych od np B2 lub nowszego zależnie który bardziej by pasował

 

Na zdjęciu płytka, której wymiary potrzebuję

 

post-14637-0-99595400-1379774407_thumb.jpg

post-14637-0-57924500-1379774464_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko:

Jakie wężyki będą się nadawały do instalacji ciśnieniowej czy takie ogólnodostępne w esklepach do przyczep z podziałem tylko na wodę ciepłą i zimną czy muszą być takie wzmacniane jak np w sklepie Klaja

http://sklep.klaja.pl/pl/p/Waz-do-cieplej-wody-Kamper-Przyczepa-10x2%2C5mm/3780

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest za zabezpieczenie przy bojlerze i to poruszenie w gnieździe w niczym nie przeszkadza

 

Rurka odprowadzająca skropliny?

 

Czy miałby ktoś może z Was możliwość zmierzenia metalowego elementu pod plastikowymi raszkami dokładnie chodzi o gabaryty zewnętrzne i odległości otworów bo tak sobie myślę, żeby kupić kapturki od B2 i wyciąć z blachy aluminiowej mocowanie o wymiarach wewnętrznych od modelu B1, a zewnętrznych od np B2 lub nowszego zależnie który bardziej by pasował

 

Na zdjęciu płytka, której wymiary potrzebuję

 

 

 

 

 

Przemierzę jutro i wieczorkiem Ci napiszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rozwiązać problem gdy lodówka na 30mbar chodzi i pewnie truma z ogrzewania też

U mnie jest cała instalacja na 50 mbar (ogrzewanie i bojler truma) a kuchenka i lodówka na 30 mbar.

W instalacji dodatkowo zamontowałem reduktor 50->30, dzięki czemu mogę podpinać nowe urządzenia, które wymgają 30 mbar pomimo instalacji w głównej mierze 50

 

reduktor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 120x195 mm

Otwory 8 i 4 mm

Odległości mierzone między brzegami otworów (czyli należy dodać odp 2 lub 4 mm jeśli ma być odległość między środkami otworow)

 

truma_kratka.jpg

Edytowane przez rlatala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary 120x195 mm

Otwory 8 i 4 mm

Odległości mierzone między brzegami otworów (czyli należy dodać odp 2 lub 4 mm jeśli ma być odległość między środkami otworow)

 

truma_kratka.jpg

Wielkie dzięki za pracę i czas, ale nie do końca o to chodziło

Ja mam tą płytkę, którą zmierzyłeś i jest ona od modelu o symbolu B1, a potrzebuję wymiaru od bojlera model B2 lub nowszy

Chcę kupić taką część:

http://sklep.kena.pl/product_info.php?cPath=82_111&products_id=984

ale ona ma troszkę inny wymiar niż część, którą ja sfotografowałem, dlatego jeżeli ktoś ma możliwość zmierzenia tej metalowej płytki, ale od modelu B2 lub nowszego, ta płytka zamontowana jest pod plastikiem na zewnątrz cepki, to byłbym wdzięczny

 

Pozdrawiam

Daniel

 

Ps Witus może miałbyś możliwość obmierzenia chociaż z grubsza, bo niestety nie mogę nigdzie tych wymiarów znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za pracę i czas, ale nie do końca o to chodziło

Ja mam tą płytkę, którą zmierzyłeś i jest ona od modelu o symbolu B1, a potrzebuję wymiaru od bojlera model B2 lub nowszy

 

Ha.... to się nie zrozumieliśmy.

Myślałem, że jej nie masz :)  a kupiłeś nową do B2/3

Edytowane przez rlatala (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.