Skocz do zawartości

Chcę ciepłą wodę


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Znalazłem cuś takiego jak na fotkach, sprzedawca chce za cały sprzęt ok 600 zł

Pewnie musiałbym po to pojechać ok 500 km w obie strony, aby sprawdzić czy działa.

Przeszukałem forum i nie mogłem znaleźć informacji czy ktoś samodzielnie montował taki bojler i nie wiem czy podchodzić do tematu czy nie.

Poradźcie coś

post-14637-0-93543200-1379057094_thumb.jpg

post-14637-0-28675200-1379057106_thumb.jpg

post-14637-0-13603900-1379057118_thumb.jpg

post-14637-0-80809100-1379057135_thumb.jpg

post-14637-0-08510500-1379057148_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Montowano mi w zeszłym tygodniu. Dokumentacja w języku polskim jest do pobrania ze strony producenta. Na zdjęciach widać że masz bonus w postaci pompy ciśnieniowej wody i zbiornika buforowego/hydroforowego. Boiler może pracować też ze zwykłą pompką zanurzeniową tylko z zaworem zwrotnym. Zwróć uwagę żeby był sterownik, którym ustawiasz temperaturę taki na kablu fo montażu w szafie i zawór do spuszczania wody i zrzucający wodę gdy pojawi sie za duŻe ciśnienie. Reszta jest w postaci jednego klocki więc jest szansa, że to kompletny sprzęt. Ja bym brał bo nowy to 2800 a instalacja jest wg mnie prosta. Najwyżej wyślę ci zdjęcia.

 

Teraz widzę sterownik temperatury jest. Dyszę byś musiał gazową wymienić bo masz pewnie 30mbar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dpong musisz przerobić instalację gazową, czyli doprowadzić gaz do palnika w bojlerze.

Sprawdź, jaki masz teraz reduktor i co będziesz potrzebował dodatkowego do instalacji gazowej (na pewno zawór, rurki, złączki).

Bojler ten potrzebuje reduktora 50 mbar - tak jak jest napisane na tabliczce znamionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobię ci dokładne w weekend. Podjedź do niego z butlą i redaktorem. Małym akumulatorem do pompki, nawet zabierz swoją pompką zanurzeniową. To powinno odpalić poczujesz ciepłe spaliny z pieca a za 10 min wodę ciepłą.

 

post-373-1379060004,83_thumb.jpg

post-373-1379060069,96_thumb.jpgpost-373-1379060111,19_thumb.jpg

post-373-1379060141,25_thumb.jpg

 

Tu dużo widać, pobierz ze strony trumy PDF do bojlera B10.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na butli reduktor 50 mbar -> instalacja -> trójnik z zaworem na boiler) -> reduktor 30 mbar -> pozostałe urządzenia. 

 

Coś mi po głowie chodzi że ktoś miał tak zrobioną instalację. Tylko nie wiem czy to był wymysł własny czy może z fabryki tak wyszło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się ze sprzedającym na wtorek i sprawdze czy działa sprzęt, dzwoniłem do trumy i pytałem o dyszę i z tym może być problem bo to stara truma z 91r i już części do nich nie ma ale od 94 są i może dysza będzie pasować

Tak myślę że w razie co zastosuje dwa reduktory na sztywno ze sobą połączone i myślę, że będzie gitarra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.