Skocz do zawartości

przedsionek Walker - prośba o opinie


olo1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Walkera Novium z dostawka tzw. kuchenną + stelaż alu Piper. Jestem z niego bardziej zadowolony niż z poprzedniego Gerjaka. Z tym ze Gerjak byl troszkę starszy.

Tu coś o nim pisałem http://forum.karawaning.pl/topic/7421-adria-opitma-380-tq-1993-rok/?p=202456

I zdjęcia tu http://forum.karawaning.pl/gallery/album/242-adria/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Zadzwoniłam-Zapytałem-Zakupiłem :)  . Oczywiście u Pani Beaty :)  aha..i potwierdzam każde Wasze zdanie o Pani Beacie : rzeczowa,uprzejma i całkowicie znająca się na temacie!!.teraz organizuje sobie transporcik. Jak dojdzie to się pochwale :) pozdrawiam .

ps.pytanie : jakie gabaryty ma złożony przedsionek ?samochodowo-bagażnikowe?

Edytowane przez olo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

podpowiedzcie mi proszę ile waży przedsionek? I ile płaciliście za kuriera kupując go od p.Basi? Pytam gdyż kolega mi go od niej odebrał,ale mówi,że jest taki ciężki,że za kuriera do siebie zapłace tyle co za przedsionek :)))  oczywiście to żart,ale czy przedsionek jest aż taki ciężki??? i czy to są az takie duże koszty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podpowiedzcie mi proszę ile waży przedsionek? I ile płaciliście za kuriera kupując go od p.Basi? Pytam gdyż kolega mi go od niej odebrał,ale mówi,że jest taki ciężki,że za kuriera do siebie zapłace tyle co za przedsionek :)))  oczywiście to żart,ale czy przedsionek jest aż taki ciężki??? i czy to są az takie duże koszty??

Wsyzstko yzależy od rozmiarów i od tego z czego jest wykonany przedsionek. Miałem do poprzedniej przyczepy przedsionek materiałowy Doremy głęboki na 3m tylko z fartuchami z PVC na 4 metrowego Caravelair'a i  do tego był stalowy stelaż tylko z trzema rozpórkami dachowymi. Wtedy wszystkie elementy poszycia(dach i ściany) ważyły może z 6-8 kg do tego stelaż stalowy pewnie z kolejne 10. A teraz na Hobby KMFe 560 (6,40 długość zabudowy ) mam przedsionek (chyba zimowy) zrobiony w całości z PVC i tylko 2,40 szeroki. W tym przedsionku są daszki/markizy na wszystkich trzech bokach, stelaż jest stalowy ma siedem rozpórek i 11 masztów, bo jeszcze po 1 po bokach i po jednym do skraju markizy. Tutaj sam dach waży pewnie z 10kg. A stelaż to dzielę na trzy paczki: Srodkowy maszt  i narożnikowe z rozpórkami i łączące je sztangi tworzące spady dachu z przodu, 7 masztów pomocniczych i 5 rozpórek do nich i osobno stelaż do markizy. Cały stelaż to chyba waży ze 40 kg, Więc jak jeszcze dodam do tego ściany  to z cały przedsionek to chyba jest z 50 kg. Ale z drugiej strony bardzo go sobie cenię za stabilność, łatwość naprężenia ścian i dachu i zachowanie kształtu przez pięć miesięcy oraz łatwość czyszczenia. Pięc miesięcy, bo nasza przyczepka głównie stoi przez sezon na campingu na Helu. Więc przedsionek może ważyć sporo. I dlatego pakujemy go w częściach i dystrybuujemy masę po przyczepie dla właściwego wyważenia. A nie jest łatwo....

Edytowane przez Madbar (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.