Skocz do zawartości

Hak - wbijanie w dowod, badanie techn. ????


prymek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szanowny kolego prymek.

Rzeczywistośc oparta na przepisach bywa inna niż usmiech szczęścia jaki dopisuje ci w twoich kombinacjach... a nieznajomośc przepisów nie daje podstawy do ich wyśmiewania...

Oto kilka przykładów... Mój srerdeczny przyjaciel prowadzi ze wspólnikiem firme wartą ok. 6 mln zł. Jest w niej wiceprezesem i podczas podróży do Soczi w tym roku za brak tego pełnomocnictwa został srogo ukarany przez Buiałorusinów. Cieszył się jak dziecko że odzyskał auto. Wiem dziki kraj i ty się tam nie wybierasz...

Podczas tych wakacji mój kolega był zmuszony wyjachać samochodem siostry (awaria). Poleciłem mu sporządzić w PZM stosowne upowaznienia i ... dostałem zaje... wino bo na Wegrzech było halt! i po porównaniu dokumentów od razu zarządali upoważnienia. I co też dziki kraj. A jednak i ty i wielu innych macie jak widzę ograniczenia przeciwdziałające użytkowaniu pojazdu do celów prywatnych.

Więc jeśli pytasz, to jak napisał Miodzio nie krytykuj, a jak wiesz lepiej to nie pytaj.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem o jakich kombinacjach piszesz - no chyba ze zalozenie haka na swoj koszt do auta ktore masz oddane w uzytkowanie bez zadnych limitow z niego korzystania - jak wiekszosc menadzerow w powaznych f-mach.

Reasumujac większosc przepisów jest "martwa" w tym kraju jak chociazby ten o koniecznosci przerejestrowania, na ktorego ustawodawca nie przeiwdzial zadnych sankcji.

Sam smigalem autkiem, ktore bylo potrzebne na gora roczek - jaki sens bylo je przerejestrowywac skoro zaraz mialo isc pod mlotek.

Masz dowod , wazne OC, nie jest w bazie danych skradzionych aut - wiec misiaczki nie maja sie do czego przyczepic - umowy kupna nie masz obowiazku chyba wozic zeby sprawdzili czy je kupiles miesiac temu czy rok temu :(

Co do Twoich przykladow - to moje a raczej ich brak roznia sie glownie tym ze sa moje a nie zaslyszane - wcale nie podwazajac wiarygodnosci Twoich znajomych :) (Bialorusi nawet bym nie smial podwazyc i uwierzyl we wszystko - wkoncu musza jakos do rynkowej pensji tam dorabiac - prawie jak coraz wiecej ludkow u nas za Pana Donusia i swity)

Z ciekawostek - ku przestrodze (nie zaslyszanych) kupilem kiedys furke w komisie z rzekomo waznym OC - pojezdzilem kilka miechow ( jakies 6 tysi km) no i dzwonie do ubezp. ze bym chetnie przedluzyl z nimi to OC bo sie konczy - i tu bylo moje zdziwienie ze takiego OC nie ma wogole.

Jak sie okazalo jedna z firm (nie pamietam co to bylo) ma takie fajne wnioski wygladajace jak polisa, gdzie sa nawet kwoty, raty itp. powpisywane - ze nawet podczas dwoch albo trzech kontroli drogowych nawet policja sie nie polapala ze to tylko wniosek o polise a nie polisa - w sumie jak sie przyjrzalem to brakowalo tylko potw. kwoty wplaconej - bylo to kilka lat temu i dzis chyba juz trzeba kwitek od wplaty wozic o ile sie nie myle.

Jak mniemam facio z komisu mial niezly uklad z agentem na takie pseudo polisy - ktory za nic nie chcial sie spotkac - podsylal kolege itp. - ot Polskie piekielko zlodziejaszkow i kombinatorow :(

Reasumujac Twoją ostatnią wypowiedź - staram się raczej zawsze prowadzić konstruktywną i merytoryczną konwersację i nie przyjmowac ad hoc kogos wypowiedzi jako pewnik - tym bardziej jak sa zaslyszane - tak apropo's krytyki i lepszej wiedzy :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze z zasłyszanych problemów... Jeżeli masz kratkę i rozwalisz auto na zakazie wyprzedzania dla cięzarówek (np obwodnica trójmiasta) to pożegnaj się z ubezpieczeniem, chyba że to też dla Ciebie martwy przepis... Jestem na tym forum stosunkowo krótko, jednak bardzo cenię współużytkowników za chęć przestrzegania przepisów lub też za podejmowanie cieżkich prób rozwikłania dwuznaczności obowiazujących przepisów, a nie ćwiczenia się w "sztuce uników".

Nie rozumiem jednego skoro jesteś wspaniałym menadzerem we wspaniałej firmie to co komu przeszkadza przystawienie pieczątki w DR lub zamówienie auta z hakiem.

Kumpel (uwaga zaszłyszane) pracuje na podobnych zasadach co Ty i z własnej kieszeni dopłacił do kamery cofania zamiast czujników w nowym aucie bo taki miał kaprys i jednocześnie gest...

 

Pozdrawiam odpuszczając jednoczesnie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-26 powiadasz :)

A osobowka z kratka to czasem nie dostawczak do 3,5 t - o kurde to musze znajomym powiedziec zeby szybko C robili bo im jeszcze prawko, dowod itp. zabiora :)

Idąc Twoim kąśliwym tonem to powinienem zaproponować zmianę bajkopisarzy albo sluchowisk i zacząć sie opierać na faktach :(

Reasumując dzięki za "fachowe" porady - jak widać nie wszyscy mogą być menadżerami - a tak a'propos to gdzie wyczytałeś że ja nim jestem :) pudło !

Kończąc myśl nie zauważyłem żebym namawiał kogokolwiek do łamania przepisów - raczej nakreśliłem jak często bezsensowne są w PL przepisy (choćby w braku możliwości wyrejestrowania pojazdu tj. np w Niemczech bez koniecznosci jego zlomowania) - które mają za zadanie tylko generować koszt, czyt. zysk drugiego nie wnosząc nic do bezpieczeństwa i czegokolwiek ( swoją drogą ciekaw jestem z którego roku masz oponki i do kiedy aktualny przegląd instalki gazu - to jest temat który może podnieść bezpieczeństwo i to powinno być egzekwowane - no ale co by zrobili ci na portalach sprzedajacyc nowki nie smigane z DOT-em 03).

Pisząc tutaj posta liczyłem raczej na odpowiedzi typu:

- takie sa przepisy i tym za to dzięki - aczkolwiek tego dowiedziałem sie w wydz. komunikacji tel :)

- miałem taki przypadek i było tak ...

a nie odp. typu:

słyszałem, inni mówili - no chyba że sie ktoś nudzi w pracy i dla niego to forma rozrywki :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prymek znowu się motasz i piszesz dziwne rzeczy :nono: . Odpowiadając na twoje zagadnie większość osób jak wczesnej pisałem podpowiadała Ci  jak masz zrobić i przedstawiała tobie linki do odpowiadających temu przepisów. Nikt nie pisał, słyszałem i inni mówili. Piszesz że wszystkiego i jak dobrze zrozumiałem dowiedziałeś z WK. To teraz bądź szczery i napisz nam co powiedzieli ci w WK i porównaj z tym co koledzy napisali  :hmm: Bo wiem z doświadczenia zawodowego że to jest wszystko prawda same fakty.

 Na koniec tego wszystkiego, czytaj przepisy ze zrozumieniem a nie po swojemu. Takie gdybanie jak komuś sie nudzi w pracy to  :no:, no bo tak my nie mamy nic innego do roboty tylko wprowadzać w błąd innych 

 

 

 

A osobówka z kratką to samochód ciężarowy ( jeżeli został tak sklasyfikowany)może występować do 3.5 t, i obowiązuje go prawo jazdy kat B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A osobówka z kratką to samochód ciężarowy ( jeżeli został tak sklasyfikowany)może występować do 3.5 t, i obowiązuje go prawo jazdy kat B

 

owszem, ale B-26 wyraźnie mówi o zakazie wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe których DMC przekracza 3.5T

osobówka takim nie jest, a więc na zakazie wyprzedzać może i niewypłacenie OC ... to jest dopiero bajka,

albo nieznajomość przepisów (które może sprawdzić w 15min w sieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A osobówka z kratką to samochód ciężarowy ( jeżeli został tak sklasyfikowany)może występować do 3.5 t, i obowiązuje go prawo jazdy kat B

 tylko dla slpełnienia wymogów VAT , jesli ktoś ma wpis "cieżarowy" ale nie ma wpisu VAT-1 to spokojnie może jeździć bez kratki , przegrody w VAN'ie , nie dotyczą go przepisy dla samochodów cieżarowych , bo te z definicji są powyżej 3.5t .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tylko dla slpełnienia wymogów VAT , jesli ktoś ma wpis "cieżarowy" ale nie ma wpisu VAT-1 to spokojnie może jeździć bez kratki , przegrody w VAN'ie , nie dotyczą go przepisy dla samochodów cieżarowych , bo te z definicji są powyżej 3.5t .

 

nie do końca, bo PoRD wyraźnie to precyzuje

42) samochód ciężarowy — pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; określenie to obejmuje również samochód ciężarowo-osobowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków i osób w liczbie od 4 do 9 łącznie z kierowcą;

 

więc osobówka z kratką jest samochodem cieżarowym

 

ale ten sam kodeks jak i rozporządzenie o znakach wprowadza często warunek "powyżej 3.5T"

dokładnie jak w znaku B-26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 tylko dla slpełnienia wymogów VAT , jesli ktoś ma wpis "cieżarowy" ale nie ma wpisu VAT-1 to spokojnie może jeździć bez kratki , przegrody w VAN'ie , nie dotyczą go przepisy dla samochodów cieżarowych , bo te z definicji są powyżej 3.5t .

Nie do końca , wymogi VAT-u, określają się  innymi uwarunkowaniami. Ale pojazd ciężarowy do 3.5 t nawet bez wpisu VAT musi jeździć z kratką. Może nie w temacie ale taki skrócony opis :

Obowiązek posiadania kratki w samochodzie ciężarowym wynika z Dz.U.32 poz 262 z 2003 r

 

 

Cytat: § 8. 1. Kabina kierowcy oraz pomieszczenie przeznaczone do przewozu osób wyposaża się w:

4. Wnętrze kabiny kierowcy oraz pomieszczenia przeznaczonego do przewozu osób powinno odpowiadać

następującym warunkom:

7) w samochodzie ciężarowym powinno być oddzielone od przestrzeni ładunkowej trwałą przegrodą o

odpowiedniej wytrzymałości; przepis stosuje się do samochodu ciężarowego zarejestrowanego po raz pierwszy

po dniu 29 maja 1999 r.;

8 ) przegroda, o której mowa w pkt 7, w samochodzie ciężarowym o dopuszczalnej masie całkowitej

nieprzekraczającej 2,5 t powinna odpowiadać następującym warunkom:

a) powinna być pełna na całym poprzecznym przekroju wnętrza pojazdu, co najmniej do wysokości

odpowiadającej 80 % wysokości oparć siedzeń znajdujących się przed nią,

B) powyżej wysokości, o której mowa w lit. a, dopuszcza się, aby odległość między elementami przegrody

wynosiła nie więcej niż 100 mm w dowolnych wzajemnie prostopadłych kierunkach,

c) odległość od przegrody do ścian wewnętrznych bocznych oraz sufitu pojazdu nie powinna przekraczać 50 mm,

d) powinna wytrzymać równomiernie przyłożone na całej powierzchni równoległe do osi podłużnej pojazdu

obciążenie odpowiadające dwukrotnej masie ładunku przewidzianego do umieszczenia w przestrzeni

ładunkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko dla slpełnienia wymogów VAT , jesli ktoś ma wpis "cieżarowy" ale nie ma wpisu VAT-1 to spokojnie może jeździć bez kratki , przegrody w VAN'ie , nie dotyczą go przepisy dla samochodów cieżarowych , bo te z definicji są powyżej 3.5t .

prawie każdy samochód jest konstrukcyjnie przystosowany do przewożenia ładunków , producent konstrując bagażnik przystosował go do ładunków ;)

te absurdy wynikają jedynie z przepisów VAT ,ale co zrobić - " czinkłecneto VAN" ;)

piotrek zielonego pojęcia nie masz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.