Skocz do zawartości

poszukuje informacji o historii karawaningu


rosołek

Rekomendowane odpowiedzi

witam szanownych przyjaciół !!!

 

z racji wielu mniej waznych spraw i nieistotnych od dłuższego czasu rzadziej bywam na forum - z tegóż powodu żałuję mocno

ale do rzeczy

kończę swoją pracę mgr i brakuje mi informacji o historii karawaningu

o ile historię polskiego karawaningu już mam opanowaną z tego forum i książek pana Szepke o tyle mam problem z historią karawaningu wogóle na świecie - w Europie i USA

moze ktoś ma dostep do jakichś artykułów lub info o tym ?

 

może pomóc?

 

moze z jakiegoś wydania "Polskiego Caravaningu" ??

 

będę wdzięczny za każdą pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uj ju juj... Polski K. jakoś wyobrażam , ale światowy...

No muszę przyznać że temat wzbudzający ogromną ciekawość i żałuję że nie mam czym Ci pomóc, ale...

Widziałeś katalog/muzeum pojazdów kempingowych?

 

http://www.oldiecaravan.de/Hersteller_A_-_Z/Dethleffs/dethleffs.html

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tutaj znajdziesz coś ciekawego. Ktoś, kiedyś wrzucił ten link na forum.

http://www.caravan-museum.de/index.html

Ano wrzucał , wrzucał :D  ,a teraz wyżej także Wojtek tylko z innego odnośnika . 

 

Jak by ktoś chciał te stronkę w wersji Of-line 1-1 to mogę podesłać ( 2Gb )  :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam sporo na temat światowego było równiez w książkach p. Szepke. 

Kolebką caravaningu była Anglia. Na pewno trzeba by było poszukać informacji o The Caravan Club - czyli pierwszym klubie karawaningowym ( http://en.wikipedia.org/wiki/The_Caravan_Club )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wypracowania  dr Bettiny Gayer lub Geyer cos takiego,  ona napisała opracowanie magisterskie jeżeli się nie mylę pt: Mobiles Leben

W jej pracy magisterskiej pomagała jej firma Knaus i ktos jeszcze ale nie pamiętam a nie chce w błąd wprowadzić.

Zjeździła kawałek Europy zanim napisała swoja prace i dobrze wciąga.

Ja to bardzo dawno czytałem.

Było jeszcze jedno ale nie wiem czy to był Andreas Hopperhausen ? tez pomagała mu firma produkująca kempingi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wypracowania  dr Bettiny Gayer lub Geyer cos takiego,  ona napisała opracowanie magisterskie jeżeli się nie mylę pt: Mobiles Leben

W jej pracy magisterskiej pomagała jej firma Knaus i ktos jeszcze ale nie pamiętam a nie chce w błąd wprowadzić.

Zjeździła kawałek Europy zanim napisała swoja prace i dobrze wciąga.

Ja to bardzo dawno czytałem.

Było jeszcze jedno ale nie wiem czy to był Andreas Hopperhausen ? tez pomagała mu firma produkująca kempingi.

 

 

witajcie

dzwoniłem do Polskiego Caravaningu i też ciężko

Helmut to byłoby super ale nie moge tego nigdzie znaleźć...

 

Tomii - znalazłem co nieco własnie u Szepke "Turystyka Campingowa"

 

jeszcze drodzy koledzy jeśli ktoś wie potrzebuje datę urodzin i śmierci Ryszarda Szepke - jesli ktoś wie

Edytowane przez rosołek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Panu Szepke wydaje mi sie, że czytałem jakiś czas temu w pc jako honorowym gościu jakiejś imprezy. Więc niech żyje i miewa sie świetnie :ok:

Swego czasu kupowałem na allegro wszystko co było z historii karawaningu i przyznam, że nie trafiłem na nic poza książkami ww autora + jakieś pozycję Adama Słodowego.

 

Równie ciężko znaleźć coś konkretnego z współczesnych czasów.

Powodzenia! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z polskiego caravaningu:

 

Śmiało można powiedzieć, że Ryszard Szepke był to człowiek-instytucja. Przystał kiedyś do caravaningu pod wpływem przekonywującego tekstu jednego z ówczesnych satyryków: „W namiocie biedę klepiesz, a w przyczepie zwiedzasz świat”. Był nadzwyczaj konsekwentny. Kiedy pozbył się przyczepy (z powodów rodzinnych) stwierdził, że nie jest już caravaningowcem i sprawami związanymi z caravaningiem nie będzie się zajmować. Nie uległ namowom i, niestety, dotrzymał słowa. Na koniec swojej bogatej „caravaningowej kariery” skrupulatnie wyliczył, że „przebiwakował” w sumie 998 dni w 120 miejscach, przejechawszy 30 857 km. Jednak z turystyką nie zerwał – dopóki mógł, jeździł do Puszczy Kampinoskiej na długie spacery.

 

 

Miał bogaty dorobek pisarski w umiłowanej przez siebie dziedzinie – turystyce. Był autorem m.in. takich pozycji książkowych, jak: „Caravaning – samochody i przyczepy campingowe”, „Turystyka campingowa”, „Vademecum turysty motorowego”, „Sam buduję pojazdy campingowe”. Jako że z zawodu był fizykiem atomowym (doktorem nauk w tej dziedzinie), czyli przedstawicielem nauk ścisłych, jego wszystkie wypowiedzi, zarówno te pisane jak też przekazywane ustnie, cechowała dogłębna znajomość tematu, dokładność w przekazywaniu faktów i skrupulatność w operowaniu danymi technicznymi.

 

 

formy w czasie przeszłym Szary chyba jednak wskazują na coś innego...



z PC:

 

Korzystając z danej mi przez redakcję „Polskiego Caravaningu” okazji, chciałbym przedstawić sylwetkę mojego „starszego brata w caravaningu”. Będę używał czasu przeszłego, jako że odszedł On od nas już kilka lat temu, pozostawiając polski caravaning w dobrej kondycji, co było też i Jego zasługą.

 

niestety.



więc szukam dalej - póki co stoję w miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.