Skocz do zawartości

Kupujemy pierwszą przyczepę.


radk

Rekomendowane odpowiedzi

Powiemy, że ładnie wygląda na początek. Jak pewnie wiesz jest na forum kilka osób, które kupiły swoje przyczepy od tego sprzedawcy z Częstochowy.

 

Popatrz dobrze w dowód rejestracyjny swojego auta, czy DMC przyczepy wynoszące 1250 kg Ci pasuje. Zakładam, że wiesz jak to sprawdzić (jeśli nie to było wałkowane na forum wiele razy) i wiesz też kiedy obowiązuje viatoll.

Jak nie dasz rady (niemożliwe, bo to proste) to wpisz dane z dowodu odnośnie mas auta (MW i DMC) oraz pozycji O1 dot. przyczepy - podpowiemy czy jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką przyczepę (Hobby 440) z tego samego rocznika. Jest to budka po lifcie (zmiana malatury).

Przyczepa o masie własnej 905 kg. Dmc 1250. Powinna mieć trafo na pokładzie, akumulator i prostownik musisz dołożyć sam. Jeżeli bedzie miała takie samo trafo jak w mojej - jest wejście na aku z automatycznym przełaczeniem wprzypadku zaniku zasilania 230V. Ta ma również dołożoną klapę serwisową pod przednim łóżkiem a to duży plus.

Generalnie fajnie się jeździ, ale wymaga doinwestowania - ja w swojej dołożyłem 70-cio litrowy zbiornik, ciepłą wodę, dwa krany mieszalniki, aku i prostownik i oledowałem budkę. Kilka innych ulepszeń również.

 

Mogę polecić ta konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem coś takiego

http://otomoto.pl/adria-unica-l-462-ph-przedsionek-52-T2757034.html

Powiem że jak na moje oko wygląda bardzo dobrze no i cena ciekawa proszę o opinie.

Jak by była możliwość żeby ktoś z tych okolic zobaczył przyczepkę to bede bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm  no to daje do myślenia

znalazłem tesz coś takiego i cena nawet dobra

http://klaja.pl/index.php?s=296733&o=katalog_wpisy&id_kat=5&id_wpisu=296761

oglądałem tą budkę jakis czas temu , nie jest najgorsza chociaż z wypożyczalni wiec sam rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądałem tą budkę jakis czas temu , nie jest najgorsza chociaż z wypożyczalni wiec sam rozumiesz.

 

no rozumiem że z wypożyczalni ale czy masz do niej jakieś inne zastrzeżenia niż to że z wypożyczalni bo cena chyba nie najorsza

- zaniedbana??

-  wydaje mi się że jak właściciel wypożyczalni dba to budka i tak w dobrym stanie powinna być bo nie pozwoli na dewastacje przez klienta, a budka wypożyczana to nie budka która stoi pod dachem i można wiecej w niej zobaczyć, w jakim jest faktycznie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że ma wiele śladów używania przyniszczone wnętrze , wiadomo jak cos jest wypozyczone to nie jest szanowane , ale dzieki temu jest tansza , tez szukam przyczepy ale tą nie jestem zainteresowany chociaż ją oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa tam trzy komisy przy Warszawskiej , ja bylem tylko w jednym u Klaji , ma kilka takich mieszczących sie w Twoim budżecie z tym ze większość to egzemplaze z wypozyczalni .Zobacz w pozostalych komisach , ja szukam cos w granicach 440 460 do 15000zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Byłem w bieruniu pooglądać przyczepki i z 3 komisów wubrałem 2 które mogły by mnie zainteresować proszę o opinie

Pierwsza to CHATEAU Chiara 400

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,645.html

A wieć tak oglądając przyczepę wydaje sie na moje oko nowicjusza naprawdę zadbana jedyne co mnie boli to tandetnie zabudowane radio które widać na zdjeciach.

Druga rzecz to zaznaczone na zdjeciu miejsca łączenia toalety ze scianami są osylikonowane, chyba że sie myle jest to jakiś inny środek.

post-10992-0-11846000-1378984268_thumb.jpg

Czy może to być objaw że przyczepa przecieka bo sladów ja nie widzę. Czy poprostu ktoś to bardziej zabezpieczył.

 

Druga przyczepa to HOME-CAR Rally 430

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,658.html

Tutaj nie podobało mi się jedno tam są drzwi przesówne do wc i jak na załączonym zdjeciu tego nie widać nie miałem możliwości zrobić zdjecia to sciana którą zaznaczyłem a dokładnie jej wykończenie (róg) przy podłodze zaczyna się rozwarstwiać więc działała tam wilgoć która prawdopodobnie pochodzi z wc.

post-10992-0-74058500-1378984590_thumb.jpg

 

Jakie są wasze opinie na temat tych przyczep co do jakości, ceny może ktoś z was je oglądał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

Byłem w bieruniu pooglądać przyczepki i z 3 komisów wubrałem 2 które mogły by mnie zainteresować proszę o opinie

Pierwsza to CHATEAU Chiara 400

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,645.html

A wieć tak oglądając przyczepę wydaje sie na moje oko nowicjusza naprawdę zadbana jedyne co mnie boli to tandetnie zabudowane radio które widać na zdjeciach.

Druga rzecz to zaznaczone na zdjeciu miejsca łączenia toalety ze scianami są osylikonowane, chyba że sie myle jest to jakiś inny środek.

attachicon.gif645_9.jpg

Czy może to być objaw że przyczepa przecieka bo sladów ja nie widzę. Czy poprostu ktoś to bardziej zabezpieczył.

 

Druga przyczepa to HOME-CAR Rally 430

http://center-camp.pl/p,s,oferta,oferta,10,produkt,658.html

Tutaj nie podobało mi się jedno tam są drzwi przesówne do wc i jak na załączonym zdjeciu tego nie widać nie miałem możliwości zrobić zdjecia to sciana którą zaznaczyłem a dokładnie jej wykończenie (róg) przy podłodze zaczyna się rozwarstwiać więc działała tam wilgoć która prawdopodobnie pochodzi z wc.

attachicon.gif658_6.jpg

 

Jakie są wasze opinie na temat tych przyczep co do jakości, ceny może ktoś z was je oglądał?

 

 

1. Chateau. Jeżeli domorosła obudowa radia ci przeszkadza - zrób po swojemu. Będziesz pewnie bardziej zadowolony.

Co do kibelka - dobrze pomyślane przez poprzednika. Zauważ, że aby skorzystać z oka Saurona trzeba podnieść umywalkę i właśnie podczas tej czynności czasami woda potrafi zalać sraczyk. Moim zdaniem to dodatkowe uszczelnienie.

2. HOME-CAR - szkoda że nie miałeś możliwości dokładnego zbadania sprawy bo ślady rozwarstwiania płyty mogą rzeczywiście pochodzić z wewnątrz kibelka. Możesz to obadać dla świętego spokoju?

 

Generalnie układ budki (funkcjonalność) lepszy jest w Home-Car. W pierwszej budce rozłożenie dwóch spań uniemożliwia normalne przejście do kibelka. Druga wyraźnie dzieli na dwa spania.

W pierwszej łazienka jest mikro (czy usiądzesz na kibelku i zamkniesz drzwi?), w drugiej znacznie łatwiej się ogolić :) 

W pierwszej przednie boczne okna masz na stałe, w Home-Car juz otwierane.

 

Obydwie natomiast mają jeden plus: blaty kuchenki otwierane sa na bok robiąc naturalną osłonę od siedziska w czasie gotowania - nie wyląduje ci na kolanach gorący garnek z ziemniakami :D

 

Jeszcze jedna sprawa - w Home-Car masz już AKS1300 na dyszlu.

 

Decyzja nalezy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie ogólnie też home car bardziej przypadł do gustu lecz boli mnie to rozwarstwienie.

Jak będe mieć czas to podjade i zamieszczę zdjecie całego problemu.

Z AKS 1300 wogóle nie zdawałem sobie sprawy jako początkujący także dzieki za informacje bo podnosi wartość przyczepki o kilkaset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.