Skocz do zawartości

Poszukiwania przyczepy z łóżkiem piętrowym


Tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja zmienia się dosyć dynamicznie. Kilka dni temu prosiłam o ocenę przyczepki Hobby, której niestety nie udało nam się obejrzeć. W międzyczasie natknęłam się na inne ogłoszenie, które było w naszym zasięgu (gorzej z zasięgiem finansowym) i wpadłam po same uszy... Dziś zrobiliśmy sobie wycieczkę na Hel i obfotografowaliśmy przyczepę z każdej strony, więc dyskusja może się toczyć już z innego poziomu niż zdjęcia z ogłoszenia.

 

Przyczepa  to Dethleffs Camper SK500 z 2009 roku:

post-14526-0-96938900-1378675414_thumb.jpg post-14526-0-32576800-1378675473_thumb.jpg

Drugi właściciel (pierwszy w Polsce) Z oględzin wygląda, że zadbana, w środku nie było żadnych nieprzyjemnych zapachów, w schowkach żadnych zacieków, przy oknach i przy drzwiach żadnych śladów pęknięć...  Właściciele sympatyczni i widać, że chlewu w przyczepce nie robili - czysto i przyjemnie. Dzieci zachwycone łóżkiem piętrowym (już słyszę te kłótnie, kto śpi na piętrze) Mimo tych wszystkich ochów i achów mamy z mężem parę pytań/wątpliwości.

 

1. Tabliczka z numerem vin - czy da się z tego odczytać rocznik, bo przyczepa ma założone koła z 2006 roku i to nas zastanawia.

post-14526-0-87872200-1378675527_thumb.jpg

link do zdjęcia w większym rozmiarze: https://www.dropbox.com/s/g19qjghkx2hnzvg/IMGP7646.JPG

 

2. Na  ścianie bocznej widoczne przerysowanie ale bez uszkodzenia poszycia - tylko wgniecenie. Jak dla mnie nie ma to wpływu na szczelność. Przerysowanie widoczne na zdjęciach:

post-14526-0-99100600-1378675573_thumb.jpg post-14526-0-44107300-1378675640_thumb.jpg

 

3. Łączenie podłogi - tak ma być, czy tu coś było majstrowane? Zdjęcia najlepiej pokażą:

post-14526-0-07649400-1378675901_thumb.jpg post-14526-0-58981100-1378675929_thumb.jpg

 

4. Po kablu od anteny cieknie woda - zostało to prowizorycznie "uszczelnione" - pytanie czy taka prowizorka nie narobiła więcej szkód (w sensie, że woda znalazła inną drogę...) My nic nie zauważyliśmy, ale może ktoś z Was ma takie doświadczenia.

post-14526-0-20507800-1378676076_thumb.jpg

 

5. Na drzwiach lekkie pęknięcia - widać że coś tam kiedyś było przyczepione, ale "się urwało" i zostały lekkie pęknięcia i ślady po kleju. Dla mnie kosmetyczny drobiazg.

 

6. Spod bocznej listwy wyłazi coś czarnego. Uszczelnienie? Trzeba się tego bać?

post-14526-0-88625900-1378676127_thumb.jpg post-14526-0-60567400-1378676153_thumb.jpg

 

7. Czarne uszczelnienie w schowku. Tylko w tym miejscu - w pozostałych schowkach nie ma takiego.

post-14526-0-69218200-1378676196_thumb.jpg

 

8. Lampka zewnętrzna nad drzwiami nie działała (ponoć działa tylko jak jest przyczepa za samochodem - czyli prąd z akumulatora) Tak ma być?

 

Więcej rzeczy nie zauważyliśmy, mimo że wnikliwie studiowałam forum na co patrzeć i gdzie zajrzeć.

 

Link do wiekszej ilości zdjęć:

https://www.dropbox.com/sc/spgolw6ma3lziuy/Ki3lFKxy0T

 

Link do ogłoszenia:

http://allegro.pl/dethleffs-camper-500sk-przedsionek-podloga-2009r-i3528791260.html

 

 

Cena wywoławcza 37,5 tys PLN. Dużo poza budżetem, więc będziemy się mocno targować, jeżeli powyższe wątpliwości uda się rozwiać. 

 

No to teraz zniechęcajcie.

 

Pozdrowienia

Tweety

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Antena zamontowana w sposób bardzo prowizoryczny i ta woda na bank jest nie tylko na przewodzie ale i na suficie skoro przeleciała.

masa jak na 500cm budę wydaje mi się lekko zaniżona chyba że ładowność ma 0kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniacz wychodzący spod listew to nic złego.

Raczej normalka.

Uszczelnienie kabla antenowego raczej zrobi więcej szkody niż pożytku.

Jeśli z góry nie jest poprawione.

Osobiscie wolałbym aby woda kapała po kablu, niz szła po suficie.

Nie wiem co robi dodatkowa płyta szafce foto-26

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze zastanawia ten bok który był przytarty. na zdjęciu zaznaczyłem miejsca, które orginalne nie są. tam powinna być łuska, a nie gładka blacha..

 

Jak dla mnie ta budka trochę przeszła...to nie są tylko przerysowania, ale miejsca naprawy.

 

post-4720-0-00734900-1378707827_thumb.jpg

Edytowane przez tokyo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) wysłać nr VIN do Dethleffsa: niech potwierdzą rok produkcji i masy (MW i DMC). DMC podane przez sprzedającego może być zgodne z prawdą bo na tabliczce jest napisane ,że max dopuszczalny nacisk na oś to 1350kg. niemniej faktycznie spodziewałbym się ładowności bliskiej 0, a jeżeli budka była doposażona w coś po wyjeździe z fabryki...no to może być nie ciekawie.

2) Z tym wgnieceniem problem jest taki, że miejscu gdzie jest najgłębsze to faktycznie w dolnej części ściany wygląda na szpachlę ( IMO nie jest to błąd kompresji - na innym zdjęciu widać inne wgniecenia idące od koła w kierunku "miejsca bez łuski". Pytanie czy była tam dziura, co się dzieje od środka, czy była połamana konstrukcja....czy jest to tylko próba ratowania estetyki

3) Jest bardzo ok

4) To może być masakra. Uszczelnione nie z tej strony co powinno być.Dach z tego co kojarzę nie jest klejony po całości jak ściany, więc woda ( i to wcale nie małe ilości mogą być) ma dostęp swobodny w sporo miejsc. IMHO ryzyko dyskwalifikując tę przyczepę ,biorąc pod uwagę jej cenę. ( zerknij na to dla porównania: http://wik-mar.otomoto.pl/dethleffs-camper-510-6-7-osobowa-pietrowe-l-T3497602.html)

5) brak zdjęć ale zgadzam sie ,że w  tym miejscu to kosmetyka

6), 7) , 8)-  jest ok

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj też widać gładki pas na dole, nie łuska

 

 

Gładki pas widać na dole, a na górze głównego zainteresowanego zakupem :)

 

Dziękuję, że zwróciliście mi na ten szczegół uwagę. Na tym zdjęciu od środka też chyba nie wszystko dobrze spasowane:

post-14526-0-09788900-1378715784_thumb.jpg

 

 

Czyli dwa zasadnicze zarzuty. Prowizoryczna uszczelnienie kabla antenowego i jednak poważniejsze uszkodzenia niż tylko przerysowania ściany bocznej.

 

Teraz pytanie czy tak naprawiona przyczepa ma szansę pojeździć (oczywiście dwa argumenty do zbicia ceny) czy lepiej ją sobie całkowicie odpuscić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz pytanie czy tak naprawiona przyczepa ma szansę pojeździć (oczywiście dwa argumenty do zbicia ceny) czy lepiej ją sobie całkowicie odpuscić.

odpuść, za dużo tych uszkodzeń/niewiadomych.

 

 

a może coś od autoryzowanego sprzedawcy Knausa :)

 

http://procamp.otomoto.pl/knaus-500-fsk-T3759754.html

 

 

układ podobny, piętrus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść, dużą przyczepę kupić łatwiej. Jeżeli ktoś naprawiał drogą, ładną przyczepę takimi prymitywnymi sposobami to znaczy, że to nie był karawanignowiec tylko jakiś działkowicz. Jak emocje opadną, podniecenie związane z tym, że się napaliłeś zostaniesz z problemami i naprawami kosztującymi tysiące.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą macie niezłe oko. Bok dość mocno przysłonięty - jakaś osłona od przedsionka, jakiś kosz ustawiony, drzwi cały czas otwarte... Niby wszystko jak na kempingu w trakcie użytkowania i nie budzi podejrzeń.

 

Moje ochy i achy zamieniają się w jedno wielkie ech... Ale lepiej teraz niż potem się wkurzać.

 

Dzięki wielkie za wychwycenie uszkodzeń!

 

Odpuszczamy. Tamat można uznać za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładać osobnego wątku tylko dopiszę się tutaj. 

 

Znalazłam jeszcze inne ogłoszenie z podobnym układem przyczepy. Niestety daleko (Piątek koło Kutna) i nie wiem kiedy uda się podjechać i obejrzeć. Ten sprzedawca jednak ma niezbyt dobrą opinię. Czy się może mylę? Może się poprawił ostatnio?

 

A tu link do ogłoszenia:

http://allegro.pl/wilk-490-safari-specjalna-edycja-piatek-k-kutna-i3527273220.html

 

Pozdrawiam

Tweety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.