Skocz do zawartości

Piec Truma s 3002P tylko chłodzi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,jestem właścicielem niedawno kupionej używanej przyczepy Burstner. Mój piec Truma s 3002P po zasileniu prądem 230v tylko daje zimny nadmuch dlaczego tak się dzieje? Na gaz go nie odpalałem jeszcze wolę aby instalację gazową  najpierw przejrzał fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak zostal zaprojektowany .... ;-)

Nie mam gazu - nie ma grzania....

 

http://www.truma.com/downloadcenter/trumatic_s_3002_5002_operating_pl.pdf

Edytowane przez BartoszK (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zakładał do trumy elektryczny iskrownik ten na baterie ,czy jest to możliwe ja obecnie mam iskrownik mechaniczny

Jak masz mechaniczny to moim zdaniem nie kombinuj, z elektyrcznym czasami, powtarzam czasami dzieją się różniste cuda. Jak działa to bym zostawił a i cenowo taniej wychodzi mechaniczny ( tak mi się wydaje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy ktoś z forumowiczów zakładał do trumy elektryczny iskrownik ten na baterie ,czy jest to możliwe ja obecnie mam iskrownik mechaniczny

 

Cześć!

Też się zastanawiałem nad rozbudową/wymianą iskrownika na automatyczny.

Przede wszystkim daltego, że:

- jest cichszy - przy odpalaniu w nocy nie pobudzę dzieciaków ;]

- jak zgaśnie płomień to powiadają, że odpala automatycznie - ale nie mam pewności...

 

Można kupić coś takiego http://sklep.klaja.pl/pl/p/Elektryczny-iskrownik-truma-3002-5002/1452

Nie mam pewności, czy to wystarczy aby przerobić manual na elektryczny?

Może ktoś podpowie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aron.

Arek  nie warto przerabiać,może jest większy bajer ale sam nie odpali. Jeśli  zgaśnie, po chwili termopara zamyka zawór z gazem i tak trzeba ponownie ręcznie podejść do tematu.Ale jak kto woli,ja miałem elektryczny a teraz mechaniczny i wole ten.

Każdy lubi co innego,

Jeden córke a drugi Teściową,hahaha z finał ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aron.

Arek  nie warto przerabiać,może jest większy bajer ale sam nie odpali. Jeśli  zgaśnie, po chwili termopara zamyka zawór z gazem i tak trzeba ponownie ręcznie podejść do tematu.Ale jak kto woli,ja miałem elektryczny a teraz mechaniczny i wole ten.

Każdy lubi co innego,

Jeden córke a drugi Teściową,hahaha z finał ten sam.

Irek mam możliwość przełożenia z jednej cepki do drugiej i dlatego się zastanawiałem ,chciałem przekładać całą trumę ale mam lewą i prawą i :pupa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto,jak jest dobrze ustawiona to 1 strzał i pali.Manual nie ma sterownika na zaworze,i nie wystarczy dokupić tylko elaktryke ale i też sterowanie i potem to ustawić.Jak się ma z innej to ok,ale jak się sztukuje to próżna robota.

Edytowane przez irek w (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.