Skocz do zawartości

Wlochy po raz pierwszy..


lukasz351

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow!

 

Od razu przepraszam za brak polski znakow w poscie ale pisze go z Anglii i takowych brak.

 

Na przelomie wrzesnia i sierpnia wybieramy sie w 4 osoby do Wloch ( po raz pierwszy turystycznie). Bylem dwa razy ale praktycznie tranzytem w okolicach Bolonii i Milanu. Nie zabieramy niestety przyczepy poniewaz nasz dylizans to stary, poczciwy VW Multivan t4 z 93' 1.9TD i wiem ze byloby latwo przeprawic sie nawet z mala cepka przez alpy.

 

Chcialbym zapytac szanownych (doswiadczonych) forumowiczow czy przedstawiony ponizej przeze mnie plan wyjazdu ma "rece i nogi" i co ewentualnie zmienic / poprawic? Co warto napewno zobaczy jadac po raz pierwszy? Jakies ogolnie uwagi?

 

Dodam, ze chcemy  w miare mozliwosci unikac platnych autostrad i tym samym juz podczas drogi podziwiac uroki Italii. Ponadto postoje beda na kempingach, a spanie albo namiot + multivan lub tez jakis bungalow czy wynajeta na miejscu przyczepa etc.

 

A wiec tak:

- startujemy 23.09 z Opola i udajemy sie w kierunku jeziora Garda. Tam chce spedzic 3 dni (2 noce).

 

- Nastepnie udajemy sie w kierunku Toskanii. Szukamy jakiegos przyjemnego kempingu bezposrednio przy wybrzezu ( okolice Pisy lub Livorno). Zwiedzamy Florence, Pise, Sienne... Zostajemy tam 4 dni (3 noce)

 

- Nastepnie jakis kemping pod Rzymem. Rowniez 4 dni (3 noce). Oczywiscie dojazd do Rzymu komunikacja miejska....

 

- W drodze powrotnej do domu zatrzymamy sie jeszcze na dwa dni (1 noc) gdzies pod Wenecja, tak by moc jeszcze zwiedzic to miasto.

 

Wiem, wiem grafik dosc napiety. Rezygnujemy z "lezakowania" i podobnych atrakcji. W okol jeziora Garda i po toskanii planujemy zwiedzanie w formie wycieczki objazdowej - kilka miejsc jednego dnia.

 

To tak po krotce moj plan ktory mam w glowie. Bardzo prosze o sugestie, uwagi, porady, po prostu wszystko co wam slina na jezyk przyniesie w tym temacie ;P

 

Jeszcze jedno pytanie czy z okolic Opola lepiej jechac na Brno, Graz, Villach i wjechac do Wloch czy moze lepiej na nasza A4 przez niemcy do Monachium, Austrii i wjechac w okolicach Brenerro do Wloch.

 

P.S. A tak nawiastem mowiac to nie jestem do konca zielony jesli chodzi o karavaning i przygody z przyczepa kempingowa / kamperem. Mam za soba 2 x pobyt z przyczepa w Chorwacji i Czarnogorze (2011 oraz maj 2013), wakacje 2012 kamperem w Hiszpanii oraz wiele wypadów po Polsce z Cepka.

 

Dzieki i za wszelkie info i pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Łukaszu.

Trochę późna pora na kempingi we Włoszech. Spora część z nich będzie już zamknięta bo sezon się skończył. Sprawdź dokładnie, które kempingi są jeszcze czynne i przyjmują gości.

Jeżeli pierwszy postój planujesz nad Gardą to według mnie najlepiej jechać drogą przez Niemcy.

Wszystkie 3 drogi (1 - Niemcy, 2 - Wiedeń, Salzburg 3 - Wiedeń, Graz) są porównywalne, ale drogą przez Niemcy omijasz czeskie drogi i nie musisz kupować czeskiej winiety. Prawdopodobnie będzie to też najszybsza opcja.

 

Planując tak dużą objazdówkę nie bardzo widzę opcję omijania autostrad we Włoszech. Podróż drogami alternatywnymi jest sporo dłuższa w czasie i większość urlopu spędzicie w aucie. 

Szacując twój plan masz do przebycia około 4000 km w czasie 2 tygodni ze zwiedzaniem, wliczając to ewentualne poszukiwania noclegów, rozbijania namiotu czy wynajmowanie mobil-homeów to będą to na pewno bardzo aktywne wakacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Miodzio za szybka odpowiedz. Co do kempingow to mam mniej wiecej liste tych ktore beda otwarte w tym okresie. Niestety obowiazki nie pozwolily jechac wczesniej ale przynajmniej bedzie mniej turystow i jakos tak spokojniej wydaje mi sie.

 

Co do drog - zobacze jak bedzie szlo, jesli pojawia sie kwasne miny to wskoczymy na autostradke. Rok temu robilem trase na Hiszpanie (2 tygodniowy pobyt)  i oprocz wiaduktu Milau ani centa nie zaplacilem za drogi we Francji i Hiszpanii - czas sie dluzyl w kamperze ale widoki szczegolnie w Alpach bardzo to rekompensowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Ja natomiast na Twoim miejscu jeszcze w domu przy ciepłej herbatce poszukałbym kempingów , które na pewno będą czynne w okresie w jakim chcesz tam być ( w ten sposób zaoszczędzisz dużo czasu i być może trochę nerwów ). Ze swojego doświadczenia wiem ,że w okolicach Wenecji będziesz miał kemping Pra Delle Tori koło Caorle ( bardzo fajny z pełną infrastrukturą) i obstawiam ,że we wrześniu problemu z wynajęciem jakiegoś Bungalowu nie będzie.

 

Natomiast z autostradami mam nieco odmienne zdanie od Miodzia i prawie zawsze jeżdżę w ten sposób aby je omijać.

Na twoim miejscu spróbowałbym po czym będzie Ci lepiej podróżować ( tu każdy może mieć inne priorytety)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.