Skocz do zawartości

Polityczna prognoza pogody , czyli ile stopni ciepła w epicentrum ?


adamkwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

No, i moje proroctwa się spełniają, nawet jasnowidz Jackowski, przy mnie wysiada :)

Wiecie, co jest  śmieszne ?

Małopolska jest śmieszna, bo jak sama nazwa wskazuje, jest tam "mało Polski''.

Nasi Górale zawsze kolaborowali z "wadzą"- najlepszy przykład , z II Wojny Światowej - Goralenvolk.

Małopolska to tradycyjny elektorat PIS a teraz ich władza, zamyka wyciągi narciarskie, i pensjonaty, czyli zarzyna Górali finansowo , a nas pozbawia możliwości zimowego wypoczynku, jeśli kogoś na coś takiego, jeszcze stać.

Studiowałem już cennik wyciągu w Jurgowie, no, i zauważyłem postępy : 75 zł. za 2 godziny, a w ubiegłym sezonie tylko 60 zł :(

Miała być więc kupa dutków (pieniędzy po góralsku), a tymczasem będzie kupa, ale bez dutków.

Flirtowanie Górali małopolskich, z tymi ze Wzgórz Golan, zarządzających tutejszym bajzlem, musiało dać wreszcie spodziewane efekty :(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny to bije chyba wszystkich na głowę Tylicz. Pomijając fakt, że nie jest to góra dla tych co chcą sobie dobrze pojeździć, a raczej rodzinna stacja i świetna w celach powiedzmy szkoleniowych, za karnet wieczorny 15-20, a więc 5 godz. życzą sobie 35/30 zł.

Tylicz zresztą ma taki mikroklimat, że zaczyna zawsze w listopadzie - niezależnie od tego jaka w reszcie Polski jest pogoda.

W tym roku zaczęli 25 listopada (jako pierwsi oczywiście), czym nawet zaskoczyli miłościwie nam panujących, którzy nie zdążyli jeszcze opracować strategii walki z narciarzami:-)

A PiSiory mogą nieźle oberwać od Górali, bo oni stali za nimi do tej pory murem, ale jak się obrażą, to na dobre.

Oczywiście nie pójdą w lewo, ale na prawej stronie jest jeszcze miejsce.

I wiem co mówię - jestem w połowie góralem i mam tam "większe pół" rodziny:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.