Skocz do zawartości

Hobby 495 excellent easy - prośba o opinie


Tweety

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu poszukujemy z mężem przyczepki dla naszej 4 osobowej rodziny. Tak jak przy samochodach staramy się unikać komisów i w końcu trafiło się ogłoszenie od właściciela:

http://allegro.pl/hobby-495-excellent-2002-r-i3489843705.html

Nadarza się też okazja, żeby obejrzeć przyczepkę przy okazji służbowego wyjazdu mojego męża do Poznania, stąd prośba do bardziej doświadczonych kolegów o wskazówki, jakie ten akurat model może mieć wady i gdzie koniecznie trzeba zajrzeć.
Cena nie wydaje się być 'okazją', jak na ten rocznik. Zdjęcia bardzo ogólne, ale nawet jak mam prosić o więcej, to warto wiedzieć jakie rejony właściciel miałby dokładniej obfotografować.
No i na koniec pytanie dość ogólne, czy warta uwagi?

Z góry dziękuję za wszystkie rady!
Pozdrawiam z deszczowego Trójmiasta.
Tweety
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hobby z podobnego rocznika. Warto sprawdzić podłogę w narożnikach, przedni parapet

i meble odchodzą od ścian. Przyczepa jest wykonana z lipnych materiałów, mało sklejki, a dużo płyty wiórowej.

Cena też jest raczej mało atrakcyjna. Jeszcze jedno, w Hobby często występują pęknięcia nad drzwiami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam identyczny egzemplarz. Z tego co widać na zdjęciach chyba warta uwagi, ale cena troche wysoka. Ja rok temu w komisie dałem 26000zł za idealny egzemplarz z Holandii. Trzeba obejrzeć i dogadać się co do ceny. Dla 4 osobowej rodziny bardzo dobre rozwiązanie wnętrza nie za duża nie za mała przestronna w środkowej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na modelach nie znam. Jednak taka wspaniała, bezwypadkowa, ale dlaczego skrzętnie na wszystkich zdjęciach jest prawy bok zakrywany? Sprzedawca nie musi wiedzieć, że Twój mąż ma okazję być w delegacji niedaleko i ją zobaczyć. W praktyce może to dla Was być wycieczka na cały dzień. Na miejscu okaże się, że okno, albo ściana coś skrywają i wtedy "łaskawie" spuści z ceny. Może wredny jestem, ale nie lubię naciągactwa, a te zdjęcia mi zdecydowanie na to wyglądają. Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okazja cenowa napewno to nie jest. przyczepka wystawiana już w lipcu, za tą samą kwotę, więc może stargować da radę teraz więcej. Pytanie, co oznacza od nowości w prywatnych rękach? 

jakie zdjęcia? napewno przedniej ściany (od wewnątrz) i wszystkich narożników. zapytaj czy nie ma pęknięć (nawet drobnych nad drzwiami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się na modelach nie znam. Jednak taka wspaniała, bezwypadkowa, ale dlaczego skrzętnie na wszystkich zdjęciach jest prawy bok zakrywany? Sprzedawca nie musi wiedzieć, że Twój mąż ma okazję być w delegacji niedaleko i ją zobaczyć. W praktyce może to dla Was być wycieczka na cały dzień. Na miejscu okaże się, że okno, albo ściana coś skrywają i wtedy "łaskawie" spuści z ceny. Może wredny jestem, ale nie lubię naciągactwa, a te zdjęcia mi zdecydowanie na to wyglądają. Obym się mylił.

Prawa strona jest widoczna na zdjęciach. Z tego co widzę to wnioskuję że brakuje miejsca na podwórku do zrobienia zdjęć.

Może właścicielowi nie zależy na sprzedaży, stąd ta cena i zdjęcia na "odczep się".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodziłbym się, gdyby nie to, że dwa zdjęcia prawej strony są zrobione w taki sposób, że na żadnym nie widać okna i ściany zaraz za oknem. Jedno zdjęcie (4-te z kolei) z większej odległości, ale ta część jest zasłonięta drzewem. Potem jest drugie zdjęcie (faktycznie drugie z kolei) wykonane znacznie bliżej, ale fotograf stanął w taki sposób, że jakaś folia, czy może nawet to samo drzewo zasłoniło dokładnie ten sam fragment. W oparciu o pierwsze omawiane zdjęcie (to 4-te z kolei), gdzie z większej odległości widać przyczepę można było podejść albo przed drzewo (na zdjęciu widać, że miejsce jest), albo za drzewo (jeszcze więcej miejsca). Nie twierdzę na 100%, że sprzedawca w pełni świadomie ukrywa to miejsce, ale dla mnie jest to bardzo podejrzane. Zdjęcie pierwsze z serii pokazuje prawy bok, ale okno jest już na nim tak małe, że ciężko dopatrzeć szczegóły wokół niego. Ja tam jestem po prostu podejrzliwy. Widząc tak zrobione zdjęcia byłbym szczególnie zainteresowany właśnie tym oknem. Choć pewno psycholodzy pewnie mi powiedzą, że właśnie taka jest intencja sprzedawcy, żeby zwrócić uwagę na coś, co jest idealne, a przez to pominąć sprawy ważniejsze :] Ale ja tam psycholog to nie jestem i po prostu sugeruję zwrócenie większej uwagi na to miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawa strona jest widoczna na zdjęciach. Z tego co widzę to wnioskuję że brakuje miejsca na podwórku do zrobienia zdjęć.

Może właścicielowi nie zależy na sprzedaży, stąd ta cena i zdjęcia na "odczep się".

 

Też nie doszukiwałabym się teorii spiskowych. Sama wiem ile mam czasu na takie sprawy.

Grunt to pojechać, obejrzeć i wszystko dobrze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.