Skocz do zawartości

Przyczepa do 1000DMC


Suek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wierzę, ze teraz produkuje się tylko przyczepy powyżej dmc 1000.

Ja po 15 sekundach znalazłem nową 

Sterckeman Starlett 420 CP dmc1000

No sory, ale trzeba trochę samemu poszukać, tym bardziej, że

nie wiadomo co i za ile jesteś zdecydowany nabyć.

Tylko Sterckemany mają słabą izolację, są lekkie, ale delikatniejszej budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierzasty uzasadnij twierdzenie , że Sterckemany mają słabą izolację.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

Miałem wcześniej i ewidentnie wszystko w tej p-pie było "cieńsze" i delikatniejsze. Co najciekawsze nowe Sterckemany budowane są podobnie do starych...nie mają zbytnio udziwnionych materiałów , jak ma to miejsce w dzisiejszych przyczepach, co może być plusem, jednak są delikatne a co za tym idzie lekkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za szerokie zainteresowanie ;) troche sam przegladalem wczesniejbale znalazlem tylko ta deseo i adrię. Wiadomo, że wszystko ma plusy i minusy dlatego też załozylem ten temat bo wiadomo są nowe mercedesy i nowe daczje ( nie ubliżajac ani jednemu ani drugiemu ) dlatego tez chcialem spytac co wy, o wiele bardziej doświadczeni byscie polecali zeby najlepiej spełniło kryteria ;) o tej małej adrii czytałem opinie, że raczej kiepska jakość tego co wygląda ładnie. O deseo niewiele.

 

Co do tego co napisał miodzio to też chodzi mi po głowie takie rozwiazanie kupno starej i wyremontowanie tym bardziej, że czasem zahaczam o kraje typu Albania czy Bosnia a pomimo tego, że jest tam niby bezpiecznie lepiej się nie rzucać w oczy.

Edytowane przez Suek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem grubość ścian w przyczepach Sterckemana  z grubością ścian  w przyczepach Hobby i wychodzi na to że praktycznie niczym się nie różnią. Z obliczeń wynika nawet że Sterckeman ma grubsze sciany.

 Piszę o ścianach konstrukcyjnych przyczepy a nie o solidności mebli i wewnętrznej zabudowy.

Oglądałem w Bieruniu nowego Sterckemana i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Edytowane przez Lucek26 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też oglądałem i są zupełnie przyzwoite. Jeżeli kupowałbym nową brałbym pod uwagę ! Te solidne cięższe konstrukcje mają znaczenie jak ktoś planuje wieszać na nich jakieś mikrofalówki, klimatyzatory itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że

 

Porównałem grubość ścian w przyczepach Sterckemana  z grubością ścian  w przyczepach Hobby i wychodzi na to że praktycznie niczym się nie różnią. Z obliczeń wynika nawet że Sterckeman ma grubsze sciany.

 Piszę o ścianach konstrukcyjnych przyczepy a nie o solidności mebli i wewnętrznej zabudowy.

Oglądałem w Bieruniu nowego Sterckemana i zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie.

Nie mówię oczywiście że wszystkie, ale w/w model starlett 420 cp taki jest...nie oglądałem serii Alize ani Espace ale myślę że te będą porządniejsze, ale też droższe

Edytowane przez Pierzasty (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do tego co napisał miodzio to też chodzi mi po głowie takie rozwiazanie kupno starej i wyremontowanie 

Co rozumiesz, jako wyremontowanie.?

Jeśli remont cieknącej, mokrej. To wielkie wyzwanie, z reguły taki remont jest kosztowny, pracochłonny a czasem

nieopłacalny.

Miodzio raczej miał na myśli kupno suchej używki i jej doposażenie, pod własne potrzeby.

 

 

 

 o tej małej adrii czytałem opinie, że raczej kiepska jakość tego co wygląda ładnie. O deseo niewiele.

 

O nowym typie przyczepy można powiedzieć, ze kiepska jakość dopiero po kilku, czy kilkunastu latach

użytkowania. Gdzie czytałeś opinie właścicieli tej przyczepy? 

 

 

 

 dlatego tez chcialem spytac co wy, o wiele bardziej doświadczeni byscie polecali zeby najlepiej spełniło kryteria  ;)

 

Jakie kryteria?. W sprawie ogrzewania WojtEwa chyba rozwiązał Twoje watpliwosci.

Większość przyczep ma bardzo zbliżone warunki termoizolacji.

Zalety i wady przyczep- temat rzeka. Zdań  i opini będzie mnóstwo.

Ja mam Burstnera i nie dam sobie złego słowa powiedzieć- nic złego sie nie dzieje.

Inni pewno bedą mieli podobne zdania o swoich przyczepach.

Gdybyśmy znali ideał, to już większośc by taką przyczepę miała.

Jasne, możesz dalej pytać ogólnikowo, nie wiem tylko, czy na takie pytania

dostaniesz satysfakcjonującą odpowiedź. 

 

 

 

 czasem zahaczam o kraje typu Albania czy Bosnia a pomimo tego, że jest tam niby bezpiecznie lepiej się nie rzucać w oczy.

O, to jakiś konkret.

Poczytaj o przyczepie forumowicza AdamKwiatek, Może szukasz czegoś takiego, lub w podobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miodzio raczej miał na myśli kupno suchej używki i jej doposażenie, pod własne potrzeby.

 

 

Dokładnie - jeśli masz budżet na nową budę, to może kupić przyczepę paroletnią i doposażyć ją na maksa we wszystko co potrzebujesz.

Taka opcja IMHO będzie tańsza od kupna nówki i doposażanie jej w fabryce lub u dealera, a jakość i stan techniczny mogą być bardzo zbliżone.

 

Teraz co do rzucania się w oczy, są miejsca gdzie z każdą przyczepą będziesz się rzucał w oczy, bo  każda przyczepa kempingowa w tej okolicy będzie ewenementem. Ale czy to stwarza jakieś dodatkowe utrudnienia czy niebezpieczeństwa to nie wiem. Według mnie raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na niektórych kempingach poza granicami Polski jest wręcz przeciwnie ,rzucają się w oczy właśnie te starsze przyczepy w tym moja.

Na kempingu w Chorwacji mój sąsiad zresztą bardzo sympatyczny Holender, delikatnie zapytał czy moja budka jest pełnoletnia,odpowiedziałem z uśmiechem że tak.

 

Twierdzenie ,że starsze przyczepy są lepiej wykonane od tych nowych mnie osobiście śmieszy, bo jest jasne iż każdy z nas wolałby ciągać najnowszy model.  Chodzi o brak wystarczającej ilości kasy.

Kolego jak masz wystarczający budżet kup przyczepę nową lub co najwyżej kilkuletnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Susek z braku doświadczenia ma i długo będzie miał spore wątpliwości co do zakupu. 

To naturalne.

Z pewnością Jego pogląd nt jakości/trwałości przyczep kempingowych jest porównywany do motoryzacji.

Nic bardziej błędnego ale można użyć tego jako punkt odniesienia.

 

Przyjmując że auto lichej jakości to D.Tico a najlepszej to Maybach to po przeniesieniu tej skali na przyczepy,

wszystkie będą w przedziale pomiędzy T. Avensis a Audi A6 

Tak więc jak widać Susku, rozpiętość jakościowa w budkach jest znacznie węższa i jakąkolwiek kupisz w zakresie pomiędzy T Avensis a Audi A6 będzie to dobry zakup.

Oczywiście nie bierzemy absolutnie pod uwagę wyposażenia jednej ani drugiej materii.

Przekładając pole poszukiwań, szukaj budki tak jak odpowiednika egzemplarza auta czyli:

suchość jest jak korozja w autach

układ jest jak 2/5/7 miejsc w aucie

łazienka jest jak kombi/van

stan jak mechanika...

itd. 

Dlatego ponownie poddaję Ci rozwadze, czy moja propozycja nie spełni Twoich oczekiwań, a jeszcze jak się trafi kilkuletnia...

miód jak dla mnie: 

http://www.niewiadow.pl/katalog/cat/11/item/243

.

.

Ze starymi poczciwymi przyczepami jest tak samo jak ze starymi poczciwymi Mercedesami... 

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.