Skocz do zawartości

Przyczepa do 1000DMC


Suek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy forumowicze.

Przymierzam sie powoli do zakupu pierwszej przyczepy kempingowej tylko jak zwykle całe zycie pod górke i nie wiem czy coś takiego w ogole istnieje. Na codzień jeżdże busem (multivan z rozkładaną kanapą więc juź 2-3 miejsca do spania mam ;)) ) dmc to 2460. Szukam przyczepy, która:

- bedzie do 1000dmc ( no tak o ile dobrze rozumuje nie przekroczy 3,5t )

- zależy mi na łóżku dla 2ch osób bo tyle też faktycznie osob by w niej spało

- będzie jak najcieplejsza bo interesowałoby mnie spanie także w październiku czy wczesnym listopadzie we w miare komfortowych warunkach

- będzie miała prysznic i toalete

-ogólnie jeżeli chodzi o przestrzeń to tyle zeby zmiescilo sie łózko dla 2ch osob stól/biurko, prysznic, toaleta

-jeżeli chodzi o cene to sprawa jest w zasadzie otwarta, szukałem nowych, jeśli wszystkie warunki byłyby spełnione kupiłbym też używaną jeśli coś jest zadbane to lata mnie nie przerażają.

 

Przegladalem pare stron producentow ale ciezko teraz cos znalezc ponizej 1000 a jak już są to głownie bez prysznica no i nie wiem jak też z ociepleniem

 

Znacie jakieś konkretne modele przyczep ktore by spełniały te warunki?

 

Jeśli nie to znacie moze jakieś miejsca gdzie moge kupić pustą szczelną a reszte wykonczyc samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Budki do oceny Ci nie zapodam - raczej będzie na odwrót.

Jeśli lubisz ciepełko, to mam dobrą wiadomość.

Przyczepkowe grzejniki są bardzo wydajne, w kwadrans możesz mieś saunę.

Aha, zerknij sobie, czy by pasiła Niewiadów Freedom

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie, grzejnik grzejnikiem ale jak to jest z uciekaniem tego ciepła, odrobine forum poczytalem i wiem, że różnie to bywa a domyślam się, że dobrze ocieplona przyczepa musi też swoje ważyć a to wszystko miałoby sie zmieścić w tym 1000 :) co do tego niewiadowa to troche nie bardzo podoba mi się stylistyka wnętrza ;)

Edytowane przez Suek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, nie martw się o to.

Rozgrzejesz budkę i po kilkunastu minutach zmniejszysz aby aby tylko sobie pyrczało i ciepełko że hej.

Ocieplenie nie potrzebne, chyba że chcesz wersję zimową i śmigać po Skandynawii - ale tam już jest klasyczne wodne CO, do 1000 nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz kupic nowa, To raczej nasza pomoc nie jest konieczna.

WojtEwa rozwiał już twoje watpliwosci z ogrzewaniem. 

W nowej styl, układ wybierasz taki jak Ci pasuje.

W każdej nowej znajdą się jakieś wady i zalety.

Tu każda sroka może będzie akurat chwaliła swój ogon.

Jeśli używka to inna sprawa. Tu też WojtEwa ma racje.

Musisz niestety poszukać i zalinkować sam. 

Wtedy popatrzymy i coś sie doradzi.

Gdybyś przynajmniej zdradził tajemnice zamieszkania, pewno

było by komuś prościej cos zapodać w Twoim pobliżu.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciagle mam dylemat czy nowa czy używka, wiadomo każdy woli wydać mniej niż więcej. Mam samochód z 88roku t3 90KM więc stare rzeczy mnie nie przerażaja bo akurat samochodu chyba nigdy nie zmienie bo robie naprawde długie trasy a nigdy mnie nie zawiódł. Tak na pewno wielu z was sie zastanawia po co mu przyczepajak jezdzi starym gratem :D Co do miejsca zamieszkania to Warszawa. Przejrzałem przyczepy te które są w grodzisku ale ich ceny mnie powalają bo jak patrze na to co jest w Holandii to to jest właściwie połowa ceny. Wiadomo skądś je sprowadzają i muszą na tym zarobić. plus jest taki, że znają sie na tym i wiedzą, które są warte uwagi a które nie. Własnie wrócilem z 2tyg wycieczki z Holandii i teraz w połowie września jadę tam znowu tym razem na miesiąc, więc będe sie rozglądał może się coś trafi ewentualnie linkował.

 

Co do nowosci to kobieta chciałaby nowszą, wiadomo stylistyka te sprawy, dla mnie najważniejsze zeby wszystko dzialalo i sie nie psuło ;)

 

Co do nowych to minus jest taki, ze co nie wchodze na strone jakiegos producenta to jest od 1100 1200 DMC.

 

A jak to jest w przyczepach z prądem, jakie jest najlepsze rozwiazanie, zeby byc jak najmniej zaleznym od dostawy prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz byc samowystarczalny to nie jest to wielki problem.

Lodówka i ogrzewanie , chodzi na gazie.

Reszta zależy od inwencji i potrzeb użytkownika.

Jakiś dodatkowy aku, może solar, oświetlenie ledowe itd.

To wszystko znajdziesz w kąciku technicznym- Jeśli zechce Ci się poszukać.

Z twojego opisu wnioskuję, że wystarczyłaby Ci przyczepa dwu osobowa.

Nie wierzę, ze teraz produkuje się tylko przyczepy powyżej dmc 1000.

Ja po 15 sekundach znalazłem nową 

Sterckeman Starlett 420 CP dmc1000

No sory, ale trzeba trochę samemu poszukać, tym bardziej, że

nie wiadomo co i za ile jesteś zdecydowany nabyć.

Edytowane przez marko6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka nowych przyczep o DMC do 1000kg. Oprócz wspomnianego Sterckemana znajdziesz jeszcze:

- Knaus Deseo,

- Caravelair Antares Luxe 390

- Adria Action

- Weinsberg CaraOne 400 LK.

 

A może lepiej poszukać przyczepy trochę starszej i doposażyć ją we wszystko co potrzebujesz? Solary i aku zapewnią pełną niezależność energetyczną.

 

Rozwiązań jest sporo ale to bardziej twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Dethlefs New Line 420 z 2002 roku i powinna spełnić Twoje oczekiwania.Znalazłem taką w necie możesz sobie obejrzeć.

 

http://klaja.pl/index.php?s=299144

 

pozdrawiam Irek

 

ps.jeśli będziesz miał jakieś pytania na temat tego modelu to pomogę mam ją już cztery lata i u mnie się sprawdza a trochę jeździ 2 razy Albania i raz Grecja,plus wyprawy po Polsce.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj wśród Sterckemanów np. 370 CE

                                                   380 CP

                                                   390 CP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek też masz takie masy ? Niemożliwe to wg mnie łazienka, 2xłóżka i 750 kg netto przy roczniku powyżej 2000 ? Sporo przyczep widziałem i tyle to może ważyć jakiś Steckerman albo caravalier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,z jedną małą różnicą masa własna w dowodzie rejestracyjnym 769kg a DMC 1000 kg z takimi masami kupiłem.Nawet chciałem ją zważyć po spakowaniu na tegoroczne wczasy ale wyjazd był rano w sobotę i waga była nieczynna.

Dodam,że cztery osoby o wzroście 180cm śpią wygodnie bez żadnego zginania nóg i rozpychania się.

Edytowane przez gazirek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.