Skocz do zawartości

prośba o poradę od znawców tematu


jarobaro

Rekomendowane odpowiedzi

wiec tak po ogladaniu kliku zdjec i ofert poszukujemy z rodzinka przyczepy koniecznie z lazienka, dwie sypialnie tak na 4 osoby (bo troche leniwi jestemy i nie zechce nam sie skladac lozka na dzien) no i DMC max 1000kg i cena do 8tys. teraz moze bedzie Wam mi łatwiej doradzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Miałem tu u siebie kupować budkę dla zarażonego karawaningiem kumpla.

Niestety nie wyrobił się z finansem i zakup został zredukowany/odroczony.

Na myśli mam Hobby jakąś tam - nie pamiętam modelu ale jest spora/4 osoby rocznik coś koło '90 i cena 7,5kzł.

Jak chcesz to zdobędę trochę wiedzy na jej temat i nr tel do właściciela.

Nie wiem o niej za dużo, bowiem cena nie pozwoliła na dalsze interesowanie się nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/oferta/przyczepa-kempingowa-super-stan-CID5-IDPQ0h.html

znalałem takie cudo i jesli ma ktos możliwe prosilbym o osobiste ogledziny jak ktos z forumowiczów ma blisko bede wdzieczny za pomoc bo pasuje nam idealnie z zona, i to jeszcze dodatkowe fotki

 

 

 



i lipa jednak nie ma łazienki wiec odpada :(

post-15305-0-15677300-1378221354_thumb.jpg

post-15305-0-22994700-1378221359_thumb.jpg

post-15305-0-10368200-1378221365_thumb.jpg

post-15305-0-65634200-1378221367_thumb.jpg

post-15305-0-64583900-1378221381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

prosze o ocene wizualna a jesli ktos ma blisko o ocene osobista tej przyczepki https://picasaweb.google.com/101790920596924190214/Hobby420Classic22AzienkaPrzedsionek1988#

bardzo nam sie podoba ale mam kawalek zeby jechac i ja obejrzec i czy jest warta swojej ceny i jakie ogolnie ma opinie Hobby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny starszy model 420-stki - co widać po bakiście i stylowi wnętrza. Stawiam na lata 80-te.

Ze zdjęć wynika, że raczej nie jest zajeżdżona. W stosunku do 420-stek z lat 89-92 i 93 wzwyż także w wersji classic uchylne tylko przednie i tylne okno. Kuchenne rozsuwane. Pozostałe atermiczne.

Lepiej/gorzej pomyślane drzwi wejściowe - otwierane w prawo co powoduje, że nie zbierzasz wody w czasie jazdy, ale też w przedsionku po otwarciu częściowo będą zasłaniać okno kuchenne.

Inna sprawa - i nad tym sie zastanów - to łazienka. Również widac zmianę w stosunku do późniejszych przyczep - drzwi przesuwne z boku co powoduje, ze jak rozłożysz spanie, bedziesz miał utrudniony dostep do sraczyka. W modelach po 1989 roku były już normalne drzwi zaraz na lewo od wejścia do przyczepy. Osobna kwestia to skladana umywalka. Zawsze bedziesz miał trochę wody na kibelku po składaniu/rozkładaniu więc uszczelnik tyłk kibelka. I ostatnie - zrób przymiarkę, czy zmiesciś się na tronie bez podciągania kolan pod brodę :)

Pomyśl również, czy bedziesz chciał mieć dostęp do kasety z fekaliami od strony przedsionka? jedna awaria (przepełnienie) i wietrzysz..... cały przedsionek :D

 

Ogólnie przyczepa ładna jak na swój wiek i pewnie trwalsza od dzisiejszych produktów. Oczywiscie do doinwestowania o ciepła wodę, zbiornik i tak dalej - co tylko zechcesz.

Niewatpliwym plusem jest przedsionek.

 

Jezeli chciałbyś ją zobaczyć on-line, to standard wymacaj po otwarciu bakstę i ułożenie uszczelek. W czasie jazdy woda czasami potrafiła tam narobić szkód.

Inne punkty: narożniki od środka przyczepy i wdrapanie się pod nią. Macanie sklejki, stan konserwacji.

 

A propos widziałeś też inne przyczepy w jego galerii?

Zwróć uwage na to:

https://picasaweb.google.com/101790920596924190214/ChateauCalistaMOVER22AzienkaPrzedsionekMarkizaBojler1999#

 

Wyposazenie robi wrażenie. Nie wiem jak z ceną.

Nawet z ciekawości sobie zobacz - bo jest tam rozłożone to łóżko, o którym pisałem wcześniej.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze prosze o ocene tych dwoch cepek:

http://karawaning.net/buerstnercity2.htm

http://karawaning.net/buerstnercity.htm

bede wdzieczny za pomoc i ocene oraz porady gdzie i czego szukac by nie kupic plesniawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki GregorY za opis tej cepki Hobby

 



bede wdzieczny przy ocenie kolejnych cepek z linków a najbardziej z tego ostatniego, z góry dzieki wszystkim pomocnym w zakupie

Edytowane przez jarobaro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki GregorY za opis tej cepki Hobby

 

 

bede wdzieczny przy ocenie kolejnych cepek z linków a najbardziej z tego ostatniego, z góry dzieki wszystkim pomocnym w zakupie

 

skoro wywołałeś mnie do tablicy......

 

napisze kilka słów o tej ostatniej, bo widze, ze na niej najbardziej ci zależy.

Generalnie słitfocie - nie rozumiem idei wstawiania nocnych zdjęć.

O ile w środku jeszcze jakoś da rade, o tyle z zewnątrz .... poproś o zdjęcia za dnia.

 

Przyczepa o układzie podobnym jak opisywana Hobby 420. Po wypłowiałym kolorze widac, że raczej pod dachem nie stała. Po bakiście widac, że domyta.

Jak sam zauważyłeś - wszystkie okna uchylne, kibelek jak w 420-stce i znowu kaseta od strony przedsionka.

Na plus: luk techniczny pod przednim łóżkiem i przedsionek. Równiez bagażnik rowerowy na dyszlu.

Na minus: rozplanowanie kuchenki i zlewozmywaka. Nie podobają mi się roziwązania, gdzie kuchnia jest od razu przy wejściu - bałbym się, że coś gorącego spadnie na dzieciaka wchodzacego do przyczepy. Co dziwne - od strony zlewozmywaka jest naturalna osłona w postaci ściany. Co dziwne Buerstner ma jakąs dziwną manię robienia blatu kuchni jako całości - aż się prosi o przecięcie na pół.Gdy gotujesz brakuje ci blatu na np. krojenie.

Kolejny minus: szafka pod zlewem a w zasadzie jedna półka? Sorry, ale Hobby z koszami cargo ma to lepiej przemyślane.

Idąc dalej - w tej szafce widac trzy zawory gazowe, ale.... nie dopatrzyłem się nigdzie grzejnika. W miejscu, gdzie powinien być (pod szafą) sa jakies półki? Zreszta w ogłoszeniu psze, że ogrzewanie elektryczne więc na niektórych kampingach możesz miec problem z prądem..... i to w zasadzie dyswalifikuje budkę. Przepraszam, ale jezeli wybierzesz się na jakiś jesienny zlot.... będziesz miał mroźnego dołka. Grzejnik gazowy zawsze przyda sie w najmniej oczekiwanym momencie.

I na koniec - oczywiście wiesz, że nie ma ciepłej wody?

 

To tyle na szybko.

Edytowane przez GregorY (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze nie ma cieplej wody, ale to najmniejszy problem co do ogrzewania elektrycznego to tez mnie to troszke przeraza alejakbym załozyl solary to moze mialo by to rację bytu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.