Skocz do zawartości

Jego LORDowska mość u GFizyków


gfizyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

Mam świadomość, że moja obecność na forum - szczególnie w ostatnim czasie była dość śladowa. Domyślam się, że są tacy, którzy z tego powodu byli zadowoleni. Jednak ja nie pożegnałem się z k.pl i żegnać się całkiem zamiaru nie mam, ponieważ wiele zawdzięczam temu forum. Są to zawarte znajomości, wiedza, etc. Teraz jeszcze doszła sprzedasz mojego Knausa, bo właśnie przez forum budka została sprzedana. Myślę, że niedługo będę mógł publicznie pogratulować w sąsiednim wątku nabytku.

 

Tyle tytułem wstępu ;-) Umarł król niech żyje król. A raczej Lord :-)

 

Dość nieoczekiwanie (dla nas również) sprzedaliśmy przyczepkę i jeszcze bardziej nieoczekiwanie zakupiliśmy kamperka.
Po finalizacji sprzedaży budki, podałem ogłoszenie na kilku forach w dziale kupię. I już w niedzielę odezwał się jeden z forumowiczów CT proponując zakup swojego Fiata. Co forumowicz nie pisał zbyt wiele, nawet mało, ale napisał jeden ważny post - zaraz po zakupie pojazdu, czyli 1,5 roku temu i teraz drugi - skierowany do mnie. Pojazd z opisu i rozmowy wydawał się być naprawdę super. Wysłane w poniedziałek zdjęcia - stan potwierdziły. W związku z tym już w poniedziałek umówiliśmy się, że rano we wtorek melduję się po kamperka. Wyjazd o 2.20 spod domu - cel - Leśna za Bolesławcem. Około 600 km. Na 9.30 jesteśmy na miejscu. Kamper okazał się jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach... Decyzja mogła być tylko jedna! Kupujemy!
Powrót - bez przygód ;-) Na 22.30 byłem w domu, a kamper przed domem.

 

Kilka słów o naszym nabytku:
Podwozie: Fiat Ducato 2.5 TD / 68kW = 93KM z 1990 roku, rejestracja luty'1991 przebieg - niecałe 55 000 km!
Zabudowa: LMC Lord Liberty 6400.
Z wyposażenia dwa pojemniki na wodę pod siedzeniami, pod ostatnim siedzeniem pojemnik na wodę szarą. Wnioskuję, że jest to wersja zimowa, ponieważ żaden pojemnik nie jest na zewnątrz.
Dodatkowo - pojazd posiada stały zbiornik na fekalia plus specjalny wózek-kasetę do opróżniania.
Panel ze wskaźnikami poziomu wody czystej/brudnej/fekalii, stanu akumulatorów 1/2. Więc komplet ;-)
Pojazd zarejestrowany na 8 osób. DMC 3500kg.
Spania - 2-3 osoby w alkowie, 2-3 osoby na łóżku zamienianym w stolik dla 4 osób oraz 2 osoby na łóżku piętrowym i pod nim - drugi stolik zamieniany na łóżko.

Fotki - niebawem!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam !

 

Hej!

Mam świadomość, że moja obecność na forum - szczególnie w ostatnim czasie była dość śladowa. Domyślam się, że są tacy, którzy z tego powodu byli zadowoleni. Jednak ja nie pożegnałem się z k.pl i żegnać się całkiem zamiaru nie mam, ponieważ wiele zawdzięczam temu forum. Są to zawarte znajomości, wiedza, etc. Teraz jeszcze doszła sprzedasz mojego Knausa, bo właśnie przez forum budka została sprzedana. Myślę, że niedługo będę mógł publicznie pogratulować w sąsiednim wątku nabytku.

 

Tyle tytułem wstępu ;-) Umarł król niech żyje król. A raczej Lord :-)

 

Dość nieoczekiwanie (dla nas również) sprzedaliśmy przyczepkę i jeszcze bardziej nieoczekiwanie zakupiliśmy kamperka.
Po finalizacji sprzedaży budki, podałem ogłoszenie na kilku forach w dziale kupię. I już w niedzielę odezwał się jeden z forumowiczów CT proponując zakup swojego Fiata. Co forumowicz nie pisał zbyt wiele, nawet mało, ale napisał jeden ważny post - zaraz po zakupie pojazdu, czyli 1,5 roku temu i teraz drugi - skierowany do mnie. Pojazd z opisu i rozmowy wydawał się być naprawdę super. Wysłane w poniedziałek zdjęcia - stan potwierdziły. W związku z tym już w poniedziałek umówiliśmy się, że rano we wtorek melduję się po kamperka. Wyjazd o 2.20 spod domu - cel - Leśna za Bolesławcem. Około 600 km. Na 9.30 jesteśmy na miejscu. Kamper okazał się jeszcze fajniejszy niż na zdjęciach... Decyzja mogła być tylko jedna! Kupujemy!
Powrót - bez przygód ;-) Na 22.30 byłem w domu, a kamper przed domem.

 

Kilka słów o naszym nabytku:
Podwozie: Fiat Ducato 2.5 TD / 68kW = 93KM z 1990 roku, rejestracja luty'1991 przebieg - niecałe 55 000 km!
Zabudowa: LMC Lord Liberty 6400.
Z wyposażenia dwa pojemniki na wodę pod siedzeniami, pod ostatnim siedzeniem pojemnik na wodę szarą. Wnioskuję, że jest to wersja zimowa, ponieważ żaden pojemnik nie jest na zewnątrz.
Dodatkowo - pojazd posiada stały zbiornik na fekalia plus specjalny wózek-kasetę do opróżniania.
Panel ze wskaźnikami poziomu wody czystej/brudnej/fekalii, stanu akumulatorów 1/2. Więc komplet ;-)
Pojazd zarejestrowany na 8 osób. DMC 3500kg.
Spania - 2-3 osoby w alkowie, 2-3 osoby na łóżku zamienianym w stolik dla 4 osób oraz 2 osoby na łóżku piętrowym i pod nim - drugi stolik zamieniany na łóżko.

Fotki - niebawem!

 

Wielkie gratulacje z zakupu nowego sprzętu, a zmiana rodzaju w ogóle jest zupełnie nowym wyzwaniem i miłym doświadczeniem poznawczym. Szczególnie cieszy fakt szybkiej sprzedaży przyczepy, bo czasami nie jest to takie proste. Niech się sprawuje kamper i oczywiście dodaj trochę zdjęć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się Grześ, że realizujesz marzenia i plany :ok:

Już widzę, jak myślami jesteś w sezonie 2014, planując podróże.

Dużo zadowolenia z kampera dla Ciebie i całej Rodziny.

 

P.S.

Dzieci, to pewnie chcą już w nim spać :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za gratki i pochwały. Fotki chciałem zamieścić wczoraj, ale chyba był generalny strajk pracowników ORANGE, bo internet wysiadł a na HELP nie można się było dodzwonić :-).

 

Zdjęcia, wykonane jeszcze przez sprzedającego:
b72cc4ce652bddc8med.jpg

 

4e022a5d2e01cb32med.jpg

bok - lewa strona:
79cb0c5bbb34cd8dmed.jpg

 

a7aac40c79a2b64emed.jpg

 

dd2accd408498dd3med.jpg

 

862163a344d5469bmed.jpg
prawa strona:
7521595702d206e7med.jpg

 

0bf7bf15d4432536med.jpg

 

cb44334240ad8eafmed.jpg



I środek:
c6259c62559abe5cmed.jpg

 

 

be80de278e610646med.jpg

 

 

0d2af7b35a9a27bfmed.jpg

 

 

546dca5fe21e8242med.jpg

 

 

ec0c048177d70b9amed.jpg

 

 

2eba84dc8808b990med.jpg

 

 

0c2c80e5e06dde0amed.jpg

 

b6db0787ccea2ee8med.jpg

 

ede01836fc7587e7med.jpg

 

A dlaczego kamper? Te wakacje były bardziej jeżdżone niż "miejscowe". Spodobało nam się... :-)

 

Edytowane przez gfizyk (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wniosek - łatwiej się manewruje i wjeżdża na moje podwórko :-)

Szczegóły - pewnie nie prędko, bo z uwagi na zbliżający się poród - nie planujemy na wrzesień/październik żadnych wyjazdów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.