Skocz do zawartości

Eifelland Holiday 415 TM (5303) - witus.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba nie koliduje, przed moverem będzie solar. No i wycieczka z drzwiami do stolarza chcę otwierać je odwrotnie. Gdyby nie ozdobny frez na górze obróciłbym je. Taki był plan kupić pustego golasa, a wrzucić osprzęt taki jaki widziałem u innych przez 7 lat jeżdżenia, sprawdzony. No i ledy, może w przyszłym tygodniu bo mają być w biedronce ;) lampka do przedsionka jest 220v - do przerobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

movera spokojnie zapoda za osią - jedyna wada to trochę zabrudzeń, ale spokojnie karcherem można umyć, a Witusiowi widzę, że trochę przeciwwaga za osią się przyda.

 

odnośnie wagi - powoli pewnie dochodzisz do DMC, przed solarami jedź na wagę  - na movera pewnie już braknie te 40kg.....  Ja już byłem - piany nie chcę bić, ale jest się z czego odchudzać, a i holownik pochwalić muszę - sprawdza się super przy osiągnięciu max masy jaką może ciągnąć ;].

 

wagę potwierdzałem w 3 miejscach, różnice - 10kg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj tylko udało się przytargać butlę kompozytową, wylać płyny z toalety i napełnić ją roztworem aktywnego tlenu i chloru do dezynfekcji basenów ... Mam nadzieję, że do jutra nie rozpuści mi toalety razem z przyczepą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie koliduje, przed moverem będzie solar. No i wycieczka z drzwiami do stolarza chcę otwierać je odwrotnie. Gdyby nie ozdobny frez na górze obróciłbym je. Taki był plan kupić pustego golasa, a wrzucić osprzęt taki jaki widziałem u innych przez 7 lat jeżdżenia, sprawdzony. No i ledy, może w przyszłym tygodniu bo mają być w biedronce ;) lampka do przedsionka jest 220v - do przerobienia.

Ledy w dobrej cenie mają tutaj:

http://sklep.ledix24.pl/zwykle/192-tasma-led-300-5m-biala-ciepla-3528-ip33.html

 

Właśnie jutro jadę tam kupić, muszę dodać w przyczepie kilka punktów świetlnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speedy tak te rurki z nalotem to stara instalacja. Ten nalot jest zawsze, chyba że podasz mi sposób jak to wytępić. W poprzdniej przyczepie wymieniłem wszystkie rurki i za chwilę było to samo. Żeby nie mieć nalotu trzebaby do każdego napełnienia zbiornika dodawać chemię. Samo dezynfekowanie instalacji co robię raz w sezonie nie usuwa tego nalotu. Mimo wszystko zawsze korzystaliśmy z wody ze zbiornika nawet w celach spożywczych zawsze bez konsekwencji.

 

Speedy można z tym jakoś walczyć ?

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystkie rurki musiałem wywalić bo dzieciaki złapały chorobę legionistów.

U mnie nalot był tak mocny że dało się go usunąć tylko mechanicznie (przy okazji przetestowałem sporo różnej chemii).

Teraz mam nowy zbiornik i instalację i jak na razie po jednym sezonie nie mam osadu,tyle tylko że jak odstawieniu przyzwoite na parking to do zbiornika dodaje cos tam ze srebrem i tym przepłukuję instalację

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kapie jakąś chemię do każdego napełnienia zbiornika wodą.

 

Czasami leję do zbiornika wodę ze źródełka, jak stoimy w Borach, wodę pewnie żywą biologicznie więc zawsze coś tam się urodzi. Duzynfekuję raz, dwa razy w sezonie nic się nie działo. Wiem, że próba czyszczenia tych rurek nie da rezultatu chyba, że układ napełnię domestosem ale to szkodliwe i bojler noe przeżyje. Zdezynfekuję środkiem ze sklepu karawaningowego i pogodzę się z widokiem.

 

W nowych przyczepach rury są nieprzeźroczyste czerwone i niebieskie więc odczucia estetyczne z głowy ;) natomiast zbiornik na wodę po wyjazdach zostawiam spuszczony i otwarty on nie zachodzi. Po 6 latach był lekki nalot kamienia na dnie.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toaleta już pryska wodą źródlaną - glony sobie poszły !

 

Dzisiaj miałem tylko chwilę. Wywaliłem jedno mocowanie butli (będę jeździł tylko z jedną). Dzięki temu w bakiście wchodzą dwa duże fotele, zbiornik na szarą wodę, kabel, dywan do przedsionka. 

 

post-373-0-96201500-1378487788_thumb.jpgpost-373-0-07123400-1378487796_thumb.jpg

 

Założyłem nowe kapciuszki, deseczki teścia poszły do kosza ;)

 

post-373-0-67388700-1378487861_thumb.jpg

 

AKS dostał kuleczkę żeby się nie kurzył i zamek (zawsze jeździłem z zamkniętym zamkiem).

 

post-373-0-54761100-1378487943_thumb.jpg

 

Dotarło 5m taśmy ledowej i sterowany pilotem ściemniacz do ledów. Wywalam tradycyjne żarówki 12V zamieniam na ledy. Oświetlenie led pod półkami dostanie ściemniacz żeby został półmrok jak będę się szlajał po nocach, łatwiej będzie trafić do łóżka ;) Instalacja w niedzielę. No i zrobię docelowe mocowanie akumulatora.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma furę tej chemii basenowej więc raz w roku mogę obu zbiornikom zaserwować płukanko ;) noc to nie boli samo się wymyło.

 

Obleśnie na zdjęciu wygląda ten mój AKS muszę potraktować go myjką, chemią, wymienić mu gumkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witus, już chciałem napisać ,że kabel w przednim schowku to nie za bardzo ,bo woda i takie tam ... i co widzę ? uszczelkę na całym obwodzie klapy ! .

A u mnie nie ma takiego wypasu , ale może kiedyś dopasuje jakąś gumkę co by mi nie chlapało w czasie wielkiego deszczu.

post-208-0-00088700-1378496626_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno Ci chlapać masz rynienkę, która odprowadza wodę. Mam dobry kabel i wtyczki też uszczelnione, sam go robiłem wilgoć mu nie szkodzi. W mojej bakiście jeszcze balagan, dostałem po holendrze jakieś systemy antykradzieżowe i inne wtyczki muszę z tym zrobić porządek.

Edytowane przez witus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.