Skocz do zawartości

proszę o podpowiedź


Dpong

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym to zrobił "po chamsku", a przez to bezpieczniej. Przetwornica w miejscu, gdzie akumulator. Potem przewód od przetwornicy do miejsca podpinania przyczepy do prądu - zwykły przewód podłączania przyczepy.

...

A co jak w sieci jest podpięty zasilacz/ładowacz/prostownik do akumulatora?

.

Na dziko ma być na dziko. Telefony laptopy w domu ;)

Ja u siebie założyłem przetwornicę w dyskretnym miejscu i z jej wyjścia poprowadziłem kabel i założyłem osobne gniazdo tuż pod istniejącym fabrycznie. 

Górne gniazda mają 230V z sieci jak jestem przyłączony

a dolne z przetwornicy jak jest taka potrzeba.

Obwody nie są ze sobą połączone w żaden sposób.

O niczym nie trzeba pamiętać.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest podpięty prostownik, czy inna ładowarka, to podchodzi pod punkt pilnowania wyłączania urządzeń zbytecznych. Aczkolwiek nie wydaje mi się, żeby w przyczepie mieć taki komplet wszelkiego rodzaju ustrojstw :) To, co opisałeś jest bardzo fajnym rozwiązaniem, ale wtedy opisywany wentylatorek (dmuchawa) musisz przepinać - raz do tego gniazdka raz do innego. Nie ma idealnego rozwiązania. Pomijając fakt, że jest dość sporo dłubania z przeciąganiem kolejnej instalacji "równolegle" do istniejącej. Myślę, że kolega, który potrzebuje pomysłu - ma już kilka rozwiązań, z których wybierze najbardziej mu odpowiadające :) W końcu po to się tu produkujemy :)

Edytowane przez Michalc3 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i

 

byłem na wyjeździe i parę spraw przetestowałem:

 

Podłączenie na krótko przetwornicy do gniazdka kablem z dwoma wtyczkami sprawdza się zwłaszcza, że jestem świadom szybkiego rozładowania aku, a więc robię to tylko ja na czas jak potrzebuję 230 do czegoś w cepce, a nie mam zasilania z zewnątrz. Dla bezpieczeństwa kabel łączący ma raptem 20 cm  i jest czerwony, schowany tam, gdzie dzieci i żona nie zaglądają.

 

Co do włączania dmuchawy, to noce były ciepłe, a więc ogrzewania nie włączałem, więc nie wiem jak to będzie.

 

dzięki za wypowiedzi

Edytowane przez Dpong (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.