Skocz do zawartości

Jaki model dla zestawu 2 + 3 budżet 8-10k ?


korek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zaczynam się rozglądać za pierwsząbudką dla mojej rodzinki czyli 2 dorosłych + 3 dzieci obecny wiek : 4,5 ; 3,5 ; 1,5.

Budżet to 8 -10 tys zł  ale mniej też może być   :] .

 

Obecne w domu holowniki chyba dysponują wystarczającą mocą żeby uciągnąć 1200-1300kg

a) 150KM Saab napędzany LPG

B) 115KM Mondeo MK3 'w dieselku' 

 

Z dodatkowych wymagań:

- rocznik > 1990

- toaleta kasetowa

- przedsionek 

- mile widziana zamykana sypialnia (co by pociechy miały spokojny sen)

- nie wykluczam angielki

 

Nie szukam obecnie konkretnych ogłoszeń do zakupu w tej chwili, raczej przykładów modeli kempingów (mogą być z linkami do ogłoszeń) które spełniałyby moje wymagania. Przeglądałem rodzime portale ogłoszeniowe i gubię się w gąszczu oznaczeń / skrótów ;-(

 

z góry dziękuję & pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Myślę że dobrym rozwiązaniem byłaby obecność łóżka piętrowego dla maluszków.

Wówczas niekoniecznie budka typu 700 a 450 i to do Twoich holowników jest optymalne.

Trudno jest tu coś konkretnie zaproponować i raczej nikt nie będzie szukał ofert dla Ciebie, ale Twoje znalezione poddane komentarzom pozwolą na optymalny wybór.

Warto jeszcze zajrzeć do Kącika Kupującego i uzupełnić z grubsza profil, nikt wówczas absurdów nie będzie ci proponował.

.

Edit. A z drugiej strony, parametrów wyszukiwania np na Allportalu jest skromnie za mało ale cóż począć.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Trochę czasu minęło, zmieniłem główny holownik i żeby zmieścić się w 3,5T muszę szukać budki do 1100kg.

Co możecie powiedzieć o poniższych egzemplarzach?

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem kiedyś u nich- to cmentarzysko ,a nie plac z przyczepami. Zdecydowanie omijaj długim  łukiem. Oni chyba nawet specjalizują się w rozbitych budkach oraz przyczepach do rozbiórki. Zobacz inne ich aukcje na allegro i będziesz miał obraz ich "towaru". Tani też nie są ( w częsciach)

Edytowane przez Speedy (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, widziałem u nich sporą ilość tanich przyczepek 'na budowę', więc czujność wzmożona.

 

A czy ze zdjęć można coś wywnioskować o tym egzemplarzu?

http://allegro.pl/swift-conqueror-5-osobowa-1994-sprowadzona-z-uk-i4139984500.html

 

Z tego co wujek google mówi, jest to sprzedawca z Elzanowa pod Toruniem który handluje angielkami, nie znalazłem żadnej opinii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod oknem przednim (środkowym) to albo reflex świetlny albo dwa delikatne zamoknięcia tapety nad parapetem. Nie bardzo jestem pewien. Poprosiłbym o dodatkowe bardzo dokładne zdjęcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto się przyjrzeć tej budce bliżej .poproś o fotki narożników i pod oknami

trójmiasto,będzie z kim na weekendy śmigać :]

Edytowane przez dawidknaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ogłoszenie tego SWIFTa jest już zakończone, sprzedający ma wyłączony od wczoraj telefon  - pewnie sprzedana ;-(

 

Znalazłem jeszcze coś takiego - znacie może tę firmę ( http://www.przyczepycampingowepoznan.pl ) ?

http://otomoto.pl/inny-ace-orbit-T3993318.html

Przekracza zakładany budżet, ale może coś będzie można z tego utargować

 

@dawidknaus

Jak już tylko zakupię budkę, to można się będzie gdzieś wyjechać na weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem inny egzemplarz, nawet w mojej okolicy:

http://otomoto.pl/inny-elddis-wisp-450-eb-T4137351.html

 

Byłem dzisiaj oglądać i znalazłem:

- mocowanie przedniej szyby na zawiasie jest luźne ( szyba się kiepsko domyka )
- tapicerka łóżka z tyłu ma różne , dziwne oddcienie (odplamiana??)
- mocowanie stolika tylniego było chyba kiedyś naprawiane - widać od spodu 
- łazienka silikonowana przy WC (dosyć dawno) , plus te wkręty na około umywalki ...

 

Po śniegu na dachu wnioskuję że stoi od okolic lutego, ale nie wiem czy to długo czy nie jak na angielkę w takiej cenie...

 

Co więcej można na podstawie tego ogłoszenia wywnioskować?

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem inny egzemplarz, nawet w mojej okolicy:

http://otomoto.pl/inny-elddis-wisp-450-eb-T4137351.html

...

Co więcej można na podstawie tego ogłoszenia wywnioskować?

 

Trochę jestem zdojony dziś ale tak na pierwsze zerknięcie, to nienaturalny pas w połowie wysokości na ścianie drzwiowej i tylko kawałek na przeciwnej.

Na tymże pasie nieuzasadniona obecność okrągłej kratki wentylacyjnej - chyba że jest to dopływ powietrza do grilla gazowego.

Uniesiona na podporach i kółku żeby "wysoko stała".

Brak rączek manewrowych tylnych - wyrwane?

Nie podoba mi się rocznik, ale na razie nie mam podstaw by określić jej prawdziwszy rok budowy.

Ogólnie zła nie jest, ale to wynika z "dobrze" zrobionych zdjęć.

Widoczne wkręty to klasyka, trzeba to polubić bo tak po prostu fabryka to składała, szczególnie w typach nie panelowych. Ważne aby nie było nadmiernych popękań plastiku bo trudno to naprawić.

Brak prysznica ale uchwyt jest.

Silikon jest w tym miejscu naturalnością. Stół nad kibelkiem też.

Drobne usterki do naprawy zawsze będą , nawet poważniejsze, trzeba się z tym liczyć.

Jak jest sucha to praktycznie z górki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem nie znam się ale prawie 10tyś za angielkę z 92r i to do zarejestrowania :hmm:

w dodatku Ty potrzebujesz takiej prawdziwej 5 osobowej a nie z jakąś tam dostawką w formie łóżka piętrowego

gdzie pewnie może spać tylko naprawdę małe dziecko. No i opcjonalnie przedsionek czyli pewnie za dopłatą  :niewiem: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie uwagi, dzisiaj przejadę się porobić zdjęcia i dokłądniej sprawdzić te uchwyty manewrowe.

Już udało mi się zbić trochę z ceny, będę starał się jeszcze utargować przedsionek w tej cenie

 

 

Co do pełnej piętrówki, oczywiście wolałbym takie rozwiązanie, ale na rynku brak ciekawych budek w promieniu 250km do 10tys zl i co dla mnie najważniejsze z DMC < 1100kg. Moje dzieciaki mają na razie 5 ,4  i 2 latka więc mam nadzieję że na pierwszą budkę taki układ nam starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.