Skocz do zawartości

AKS 1300 - jak naprawić samodzielnie


jaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mi super się sprawdza spray do czyszczenia tarcz hamulcowych, szybciej i wygodniej jak rozpuszczalnikiem

Również chętnie z niego korzystam. Zawsze mam w nadmiarze. Jak nie do haka, to łańcuch w rowerze czyszczę :) Czyści i wysusza świetnie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przemian cepka lekka i buda ze stabilizatorem. Ściera i rozpuszczalnik, towot - i tak na przemian. Takie życie :)

Ja odkąd mam stabilizator z towarówką jeżdżę tez na sucho. Na razie brak skutków ubocznych. Oczywiście zaczep wykąpałem wcześniej w sprayu do hamulców  :miga:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam , doszedłem do wniosku że ja też powinienem wykąpać zaczep , lub wymienić okładziny bo , na bank wchłonęły jakąś część tawotu od poprzedniego właściciela. Choć sprawdzałem tzn wpiąłem sam hak w zaczep i za nic nie dało się nim ruszyć

Edytowane przez sebka34 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam , doszedłem do wniosku że ja też powinienem wykąpać zaczep , lub wymienić okładziny bo , na bank wchłonęły jakąś część tawotu od poprzedniego właściciela. Choć sprawdzałem tzn wpiąłem sam hak w zaczep i za nic nie dało się nim ruszyć

Możesz przetrzeć okładziny drobnoziarnistym papierem ściernym i przemyć sprayem do hamulców i sprawdż czy są odpowiednio ustawione do Twojej kuli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to sprawdzić.czy dobrze przylegają?

Przecierasz okładziny drobnym papierem ściernym, zapinasz na kulę, kilka bocznych ruchów, odpinasz i wszystko widzisz. po za standardowym rozmiarem kuli są zdaje się jeszcze inne.

No i rozmiar "zużyty "  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to czy są dobrze ustawione do mojej kuli. Myślałem że kula to kula zawsze okrągła.

Jak to sprawdzić.czy dobrze przylegają?

Kula kuli nierówna, rdza intensywne uzytkowanie powodują, że kula sie zuzywa. Tak samo okładziny w zaczepie, nalezy sprawdzić w instrukcji Twojego zaczepu jak powinien byc wyregulowany, np. w AKS 3004 są to odpowiedniej grubości podkładki dystansowe  podkładane pod okładziny tak aby dociskały z odpowiednią siłą.  AKS 1300 chyba nie wymaga regulacji, tam nalezy dokręcic okladzinę z odpowiednią silą, a potem docisnąć dzwignię ale nie  jestem pewien, nie mam instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wbrew pozorom stabilizatory są dość wrażliwe na brak lub zły serwis.

 

Pamiętajcie, że zaczepach ze stabilizatorem elementy ruchome nie stykające się z kulą haka też należy przesmarować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecierasz okładziny drobnym papierem ściernym, zapinasz na kulę, kilka bocznych ruchów, odpinasz i wszystko widzisz. po za standardowym rozmiarem kuli są zdaje się jeszcze inne.

No i rozmiar "zużyty "  :]

Jak wepne swój hak w zaczep i zacisnę stabilizator to nie jestem w stanie ruszyć hakiem

Tak mocno zaciska nie wiem czy to dobry objaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.