Skocz do zawartości

Gwint przyczepa- reduktor gazowy.


Ramlo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie jestem nowym współwłaścicielem starej przyczepki HOBBY 495 PRESTIGE.

Obecnie staram się ją doprowadzić do porządku i napotkałem problem przykręcenia instalacji gazowej przyczepki  do nowozakupionego reduktora.

rozmiar gwintu niby taki sam ale zakończenie rurki nie chce wejść w reduktor gazowy  ( wąż gumowy do reduktora wkręca się bezproblemowo a w to samo miejsce  instalacja  przyczepki nie chce wejść chociaż wygląda prawie identycznie)  Liczę na waszą pomoc jako „starych wyjadaczy” niewiem czy zastosować jakąś redukcję i obejść to jakoś inaczej.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie jestem nowym współwłaścicielem starej przyczepki HOBBY 495 PRESTIGE.

 

Obecnie staram się ją doprowadzić do porządku i napotkałem problem przykręcenia instalacji gazowej przyczepki  do nowozakupionego reduktora.

 

rozmiar gwintu niby taki sam ale zakończenie rurki nie chce wejść w reduktor gazowy  ( wąż gumowy do reduktora wkręca się bezproblemowo a w to samo miejsce  instalacja  przyczepki nie chce wejść chociaż wygląda prawie identycznie)  Liczę na waszą pomoc jako „starych wyjadaczy” niewiem czy zastosować jakąś redukcję i obejść to jakoś inaczej.

 

Kurcze nie bardzo wiadomo o co chodzi - zrób fotki.

Jeśli uwazasz ,że średnica jest niby taka sama to może gwint jest odwrotny - spróbuj kręcić odwrotnie w leswo. :miga:

pozdro,,,,,,,, :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja w przyczepce jest zakończona sterowanym zaworem . Jak widać na zdjęciu  i rzeczywiście  w instalacji i w tym zaworze jest prawy gwint  a w reduktorze lewy, ale to niezmienia faktu że element rurki jest jak by inaczej zbudowany lub troszkę za gruby aby wszedł w reduktor i  gwint  sięgnął. Rurka wewnątrz nakrętki jest zakończona stożkowo i ten stożek jest jak by za długi.  Odkręciłem  ten sterowany zawór ale reduktor do instalacji bez zaworu tez nie pasuje (taki sam problem). Teraz wiem że musze skorygować kierunek gwintu ale nie rozwiąże to problemu z możliwością połączenia tych rurek z reduktorem.

 

post-15044-0-69050800-1377621737_thumb.jpg

post-15044-0-64958700-1377621745_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej to zdjęcie zobrazuje problem.   Proszę o poradę jak to połączyć.   Mam też wąż gazowy  z jednej trony pasuje z reduktora ale co z resztą.

post-15044-0-08253600-1377627791_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej to zdjęcie zobrazuje problem.   Proszę o poradę jak to połączyć.   Mam też wąż gazowy  z jednej trony pasuje z reduktora ale co z resztą.

 

 

Na wężu i reduktorze masz lewe gwinty !!! i To pasuje .

zauważ że nakrętka która nakręca Ci się na reduktor ma takie nacięcie na obwodzie co oznacza gwint lewozwojny .

Na instalacji gazowej masz gwint prawy ! . Więc nie za bardzo dasz radę to połączyć .

Takie jest moje zdanie . A co powiedzą inni ............

zobaczymy .

Edytowane przez zundapp600 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  raczej nie powinno pasować . Do sztywnej instalacji przykręca się miękki przewód i dopiero do niego reduktor.Nie wiem co Kolega kombinuje ale ciężko przykręcić reduktor na sztywnej rurce do butli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej rurce sztywnej cofnij tą nakrętkę - nałóż wąż giety Gumowy) specjalny do gazu(oraz opaskę) o długości jaka Ci pasuje a z drugiej strony reduktor > a on będzie już napewno spasuje do butli.Masz rozwiązanie, :yay::yes:

Pozdro,,,,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz to nie jest woda . Mieszanka ulatnijącego się gazu jest wybuchowa. Trzeba się udać do dobrego gazownika ,coś poradzi.Pomoże też dobry tokarz , zrobi złączkę z lewym i prawym gwintem. Zamocować sprawdzić szczelność i po kłopocie.Szczelność to bezpieczeńs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No  raczej nie powinno pasować . Do sztywnej instalacji przykręca się miękki przewód i dopiero do niego reduktor.Nie wiem co Kolega kombinuje ale ciężko przykręcić reduktor na sztywnej rurce do butli .

Brawo i racja.

Połączenie  butla<>reduktor<>sieć musi miej odcinek miękki.

Jeśli reduktor wkręca się do butli na sztywno, to oczywistym jest, że za reduktorem musi być jakiś odcinek elastyczny. Wąż/przewód.

Nie trzeba ceregieli, za reduktorem jest już niskie ciśnienie, o wiele łatwiejsze do uszczelnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie jestem nowym współwłaścicielem starej przyczepki HOBBY 495 PRESTIGE.

 

 

 

Powiem Ci szczerze, że jak chcesz wszystko zgodnie ze sztuką, to kupisz taki wąż w GOK.pl

Napisz do nich maila ze zdjęciami i wymiarami wszystkich gwintów, które chcesz podłączyć.

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat okazał się błahy po prostu za pierwszym razem trafiłem na osobę w sklepie  która elektro zawór  TRUMA widziała pierwszy raz na oczy.

Przy drugiej wizycie w sklepie kazałem sobie podać węże gazowe z różnymi końcówkami. i okazało się że  końcówka która jest przystosowana do rurki 8mm ma prawy gwint i  idealnie pasuje już do tej zarobionej końcówki w przyczepie i w elektrozaworze  . Po zmontowaniu wygląda tak jak na zdjęciu.

 

Dzięki za próbę pomocy.

 

Temat uważam za zamknięty

 

 

post-15044-0-84253400-1377716718_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

dla tego nie ma uszczelek bo to jest łączenie "stożkowe" i uszczelnia się samo. Przykręcasz wąż do reduktora i do cepki i już jest szczelne (połączenie na takiej samej zasadzie jak w przewodach hamulcowych w samochodzie). Jest OK, montuj to razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.