Skocz do zawartości

Stabilizator AKS 1300 do małej przyczepki towarowej - czy warto zastosować?


jaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Trochę niefortunnie zaczynam swoja aktywność pisząc o przyczepce towarowej, ale ciągle jeszcze dużo czytam czerpiąc z Waszego zbiorowego doświadczenia.

 

 

Wiosną kupiłem do swojego Lunara stabilizator AKS 1300. (Prawdę mówiąc ktoś zdążył mi go zepsuć. Ale to na inny temat).

 

 

Przed tygodniem kupiłem też małą przyczepkę towarową. ERDE122. http://www.erde-trailers.com/erdeacute-1222-classic-box-trailer-52-p.asp

 

wymiary wewnętrzne skrzyni ładunkowej 120x92x35cm

DMC 400 kg

MW 65 kg

 

W październiku wyjeżdżam z nią na dłuższą trasę. Ponad 2000 km. Będzie załadowana do ok. 300 kg.

 

Zastanawiam się czy na czas tego wyjazdu nie przełożyć stabilizatora z kempingowej na towarową. Nie jeździłem z taką małą przyczepką i nie wiem czy występują jakieś negatywne zjawiska typu wężykowanie (raczej nie) lub inne, które stabilizator mógłby wyeliminować lub istotnie zmniejszyć.

 

Czy jest sens takiego działania.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze , to będzie przerost formy nad treścią .

Tu nie masz tak dużej bocznej ściany , która mogłaby Cię miotać po drodze na skutek wiatru oraz przy zawirowaniach przy wyprzedzaniu np. TIRa .

To zbyt krótki zestaw na taki zaczep .

Szkoda roboty moim zdaniem .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wiosną kupiłem do swojego Lunara stabilizator AKS 1300. (Prawdę mówiąc ktoś zdążył mi go zepsuć. Ale to na inny temat).

 

 

Zastanawiam się czy na czas tego wyjazdu nie przełożyć stabilizatora z kempingowej na towarową. 

 

To czekaj, bo nie panimajem  :hmm: będziesz przekładał zepsuty stabilizator do tej towarówki? Bo tak by z treści wynikało  :look:

 

To ten zabieg raczej nie ma sensu....  :]  :]  :]  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zepsuć AKS'a ?

Pewnie , że się da . Na początek okładziny . Wystarczy , że nałożysz zaczep na nasmarowaną kulę .

 

Jest jeszcze parę w nim rzeczy do zepsucia ale to nie ten temat .

Edytowane przez finger (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zepsuty to ja dostałem w poprzedniej przyczepie. Ociekał smarem, jeszcze ciekawszy był montaż bo po co redukcja do mniejszej średnicy rury dyszla jak można dać badziewne podkładki. Na szczęście czytając forum można to w 3s naprawić. Na szczęście po szybkiej "naprawie" działał bez zająknięcia 6 sezonów i oddałem go w stanie lepszym niż w momencie zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekaj, bo nie panimajem  :hmm: będziesz przekładał zepsuty stabilizator do tej towarówki? Bo tak by z treści wynikało  :look:

 

To ten zabieg raczej nie ma sensu....  :]  :]  :]  :]

Literalnie rzecz ujmując - masz rację.

 

Jednakże liczę na pomoc w naprawieniu

 

Zapraszam tutaj http://forum.karawaning.pl/topic/14260-aks-1300-jak-naprawi%C4%87-samodzielnie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.