Skocz do zawartości

Poszukuję przedsionka


Ula59

Rekomendowane odpowiedzi

witus -  to wiem :) .pytałem nie :jak? a :jaki? jest u uli59 rzeczywisty wymiar z jej pomiaru. Pytałem dlatego,że mam do kupienia przedsionek w przedziale: 990-1200(rozmiar 14) ,a u mnie wychodzi 984(wg obliczenia ze strony Hahn) czyli jakby trochę mniej.ale spotkałem się już z oznaczeniem,że rozmiar 14 to przedział 975-1000 więc myśle,że każda firma ma swoje oznaczenie rozmiaru,choć są do siebie zbliżone.

Czy uważasz,że różnica 6cm ma jakiekolwiek znaczenie w funkcjonowaniu przedsionka? wydaje się że nie,ale nie wiem tego na pewno.proszę o rade.

Edytowane przez olo1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem Cię doskonale ale u Ciebie różnica wynosi 25cm co daje 12,5cm na stronę "naddatku" a w moim przypadku to 6cm czyli po 3 cm na strone.Czy gdyby u Ciebie było 3 a nie 12.5 to też by Ci nie odpowiadał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo różnica 6 cm nie absolutnie żadnego znaczenia. W praktyce bardzo rzadko stajesz przyczepą na idealnie płaskim podłożu. Ukształtowanie terenu częstokroć jest takie, iż dobrze dobrany przedsionek raz ma całe fartuchy boczne na ziemi a kiedy indziej bardzo małą ich część. 

Staniesz oponą po stronie przedsionka na klinie i już masz dużo większy obrys przyczepy.

 

Według mnie te 6 cm nie będą dla Ciebie żadnym problemem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja przyczepa ma rzeczywisty wymiar 995 cm. Kupiłam przedsionek 975 - 1000 i jest ok. Część dolnych fartuchów jest przedłużeniem boku, a część wywinięta. Nie pamiętam na jakim wątku, ale jest podany link do strony, na której podaje się producenta, model i rocznik przyczepy i można uzyskać informację jaki przedsionek jest potrzebny. W moim przypadku to się potwierdziło. Moja przyczepa pomimo, że ma długość zewnętrzną 5,2 m potrzebuje tak dużego przedsionka (jest szeroka i wysoka 2,4 i 2,6 m).

Mój przedsionek jest z firmy Dorema i wymiar 975 - 1000 to rozmiar 14. Nie należy sugerować się przewidywaną dla danego rozmiaru przedsionka długością przyczepy. Wg tego przedsionek rozmiaru 14 jest dla przyczep grubo powyżej 6 m a moja ma 5,2

Edytowane przez Ula59 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o tą stronę: http://www.isabella.net/int/support/search-on-a-measurement

 

Problem zaczyna się w przyczepach z pochyłą przednią ścianą. Tam troszkę ciężej jest dobrać odpowiedni przedsionek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba najgorzej, długość przyczepki po listwie od ziemi do ziemi wynosi 750 cm, a rozmiary przedsionków są 725-750 i 750-780 i za cholerę nie wiem który rozmiar będzie lepszy by przedsionek dobrze leżał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba najgorzej, długość przyczepki po listwie od ziemi do ziemi wynosi 750 cm, a rozmiary przedsionków są 725-750 i 750-780 i za cholerę nie wiem który rozmiar będzie lepszy by przedsionek dobrze leżał?

Ja wybrałabym 725-750 - ale to moje zdanie. Nie chce doradzić źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze.

 

Podpowiem: aby zakupić odpowiedni rozmiar przedsionka należy koniecznie znac obwód przyczepy a nie jej wymiary. Mierzymy go od ziemi do ziemi po rynience gdzie przy bardziej aerodynamicznych przyczepach należy w przedniej czesci przyczepy(gdzie zaczyna sie skos) mierzyć nie po rynience tylko prosto w dół. Wyjątkiem są przedsionki Isabelli. W przypadku gdy obwód wyniesie 750 cm zawsze należy wybrać ten mniejszy, czyli 725-750cm. 

Naturalnie, jeżeli zależy kupującemu na etetycznym wygladzie, czyli idealnym naciagnieciu przedsionka. Przedłoży sie to również na jego odpowiednie i długie użytkowanie. 

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.