Jump to content
Speedy

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!

Recommended Posts

bw81
27 minut temu, jacekzoo napisał:

aaaa 🤣 po miniaturce skojarzyłem że masz hobby. A nie spojrzałem w profil

w hobby kosztowało mnie coś ok 300zl z przeglądem i nowym dr, dlatego się zdziwiłem że 800. W knausie tak ceni 😕

Ale 300 zł to chyba bez udziału dealera Hobby? 

bertosz

Powodzenia 😉

I oczywiście w tym miejscu DUŻE DZIĘKUJĘ dla ProCampu za pomoc i cierpliwość oraz dwukrotne wystawianie kwitów...

jacekzoo
29 minut temu, bw81 napisał:

Ale 300 zł to chyba bez udziału dealera Hobby? 

Tak, napisałem do hobby do niemiec, coś 50e za tabliczke i papiery. Tylko knaus nie wysyła, odsyłają do pro campu

bw81

To faktycznie tanio.

olas1

Ja w swojej Hobby własnie skończyłem podnoszenie z 1400 na 1500. Hobby wysłało papiery i tabliczkę. Papiery do tłumaczenia. Dodatkowo potrzebowałem od sprzedawcy w PL oświadczenie o warunkach technicznych. Miękki dowód już mam. Urząd straszy, że ITS może mieć jakiś problem, bo w homologacji mojej przyczepy jest 1550, 1750 i wspomniane 1400. Nigdzie nie ma wersji z 1500, a taką własnie rekomenduje teraz Hobby... kurde... zobaczymy co dalej. 

jacekzoo
37 minut temu, olas1 napisał:

Ja w swojej Hobby własnie skończyłem podnoszenie z 1400 na 1500. Hobby wysłało papiery i tabliczkę. Papiery do tłumaczenia. Dodatkowo potrzebowałem od sprzedawcy w PL oświadczenie o warunkach technicznych. Miękki dowód już mam. Urząd straszy, że ITS może mieć jakiś problem, bo w homologacji mojej przyczepy jest 1550, 1750 i wspomniane 1400. Nigdzie nie ma wersji z 1500, a taką własnie rekomenduje teraz Hobby... kurde... zobaczymy co dalej. 

A co ma its do tego? Jak już masz miękki dowód to już masz zmienione. Nie słyszałem żeby po wydaniu miękkiego był problem z twardym

olas1
Godzinę temu, jacekzoo napisał:

A co ma its do tego? Jak już masz miękki dowód to już masz zmienione. Nie słyszałem żeby po wydaniu miękkiego był problem z twardym

Właśnie po to jest pozwolenie czasowe, aby zweryfikować różne rzeczy. No to mam problem... its odrzuciło dokumenty. Hobby chyba coś porąbało z homologacjami, bo mój typ przyczepy ma inne wartości niż to co jest w homologacjach... 

Napisałem do hobby, ale jaki będzie efekt to nie wiem :( 

jacekzoo

To pierwsze słyszę o tym że cofnęli. To faktycznie problem, po staremu nie zostawisz bo już masz zmienione, po nowemu też nie bo odrzucili. Chyba że na 1550 które hobby dopuszcza, tylko że znowu koszty się robią

jacek00
2 godziny temu, jacekzoo napisał:

Nieee. Miękki dowód to tylko dowod tymczasowy wydawany na 30 dni. A to czas dla urzędu na sprawdzenie czy wszystko się zgadza, a jak się zgadza to wystawiają twardy DR. 

jacekzoo
20 minut temu, jacek00 napisał:

Nieee. Miękki dowód to tylko dowod tymczasowy wydawany na 30 dni. A to czas dla urzędu na sprawdzenie czy wszystko się zgadza, a jak się zgadza to wystawiają twardy DR. 

To nie wiedziałem, nigdy się nie spotkałem z odrzuceniem