Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

a moja budka:

MW - 582

DMC - 850

 

w kwietniu przed swoim pierwszym wyjazdem z cepką w życiu pojechałem na wagę i :

cepka+toaleta (15l. wody) + przedsionek + butla 11kg = 780kg.

 

też byłem lekko zdziwiony ale:

woda w toalecie - 15kg

przedsionek + stelaż - około 80kg bo ciężki jak ...)

Butla - ok. 20 kg

 

ale gdzie pozostałe ok.100kg nie mam pojęcia (chyba lodówka i inny sprzęt jak truma, kuchenka itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo. myslalem ze waga nie dokladna. wyszlo mi 1420kg przy zaladowanej na weekend cepie o dmc 1250kg - takze w drodze na wczasy do Chorwacji mialem pewnie powyzej 

1500kg - dobrze ze Węgrzy tego dnia nie wazyli.Niedlugo zrobie 2 wazenie i odchudzanie budki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale mnie nastraszyliście tą masą i tymi kontrolami... nie miałem o tym żadnego pojęcia bo przecież w papierach mieszczę się w 3,5 t dmc.

Na wyjeżdzie wakacyjnym miałem w budzie:

- 6 zgrzewek mineralki

- 2 browca

- karton mleka

- pełny przedsionek ze stelarzem

- suchy prowiant mąka ryż makaon konserwy z 15 kg.

- o wyposzrzeniu kempingowo plażowym nawet nie.

Karę trzeba by rozłozyć na 2 pokolenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przekręt tylko świadome działanie producentów.

...

 Im lżej tym lepiej, nie ma się co dziwić.

Jak się robi/traktuje MW przez producenta?

Ano tak, że produkt prototypowy/finalny jest ważony netto, czyli wszytko co da się z budki wyjąć, wyjmuje się.

Nie mylić z demontażem czy wykręcaniem zawiasów w szafie.

No i mamy lekką budkę w wersji podstawowej.

Przychodzi Kowalski... tfu... Helmut przychodzi do salonu bo ma kaprys kupić sobie budkę ale ona ładna tylko jakaś uboga.

więc prosi o dodanie np kibla zamiast przenośki.

Podgrzewacz też by się przydał , stabilizator na zaczep i kilka gadżetów jeszcze.

Wpłaca zaliczkę i chłopaki jadą z koksem przygotować budkę w/g kaprysów klienta.

Za 2 tygodnie odbiór pięknej nowej budki cięższej niestety o 100 czy 200 kG o czym Helmut został poinformowany potwierdzając to podpisem w protokole odbioru.

Podrapał się w głowę na pierwszym weekendzie i pomyślał że zapomniał o przedsionku, więc zamówił kolejne kilogramy i... limit na DMC mu się skończył .

my natomiast myślimy, że to co przykręcone śrubkami to wlicza się w MW. Niekoniecznie i nie wszystko co było na etapie określania MW przez producenta.

.

To taka hipoteza.

Fakty są takie że na wagę trzeba wjechać choćby dla orientacji ile się waży.

Tuż przez sezonem zważyłem się i ja.

Max załadunek, ciuchy, pościele, kilka moich "zabawek",  graty (w tym ciężki oryginalny stół), 2 rowery, około 150l płynów, w tym nawet halhohol , pełna lodówka ,  2/3 zbiornika paliwa i pełna butla z gazem.

Tuż przed wyjazdem na majówkę

2970kG bez osób na pokładzie.

Mam jeszcze pół tony w zapasie dla 4 osób z kierowcą włącznie.

post-2083-0-76948800-1377028365_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im lżej tym lepiej, nie ma się co dziwić.

Jak się robi/traktuje MW przez producenta?

 

Chyba nie do konca, co ma zawierac mw podaje EN

Niestety obowiazuje od lat 90?

Taka sama sytuacja jest z autami

 

A ile ma kamper w papierach

I jak to sie ma do tezy o odchudzaniu ?

 

Moja wazona na rolkach w skp miała 100kg nadwagi

z tym ze nie byla pusta, a samo wazenie na rolkach podobno jest malo dokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym ważeniem to nawet bym nie pomyślała a faktycznie ciągle sie coś dokupuje do Czepki bo to sie przyda tamto jak sie człowiek załaduje żeby nie brać niepotrzebnych 10 plecaków woli do Czepki to waga na prawdę może być dużo za wysoka niż powinna... :miga:  chyba przed wyjazdem pojadę się zważyć... :unsure:  żeby mandatu nie dało... :mlot:  jak coś przełożę do samochodu... :>  :>  :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do konca, co ma zawierac mw podaje EN

...

 

A ile ma kamper w papierach

I jak to sie ma do tezy o odchudzaniu ?

...

 

Owszem.

Dla auta sprawa jasna: Zdolność do poruszania się +kierowca=MW

Nie wiem co to jest EN ale jeśli reguluje również budki to są one takie, byleby spełnić te/jakieś przepisy.

Wobec przyczep nie ma norm, co budka musi mieć na pokładzie ponad standardowo.

Tak myślę.

.

MW kampera mojego nie pamiętam, ale DMC 3,5t

Nijak ma się to do odchudzania, ale do uświadamiania prawdziwych mas naszych ukochanych domków owszem.

Edytowane przez WojtEwa (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie popadajcie w skrajności. Nawet jeśli przekroczycie wagowo zestawem 3,5t a w papierach jest mniej niż te 3,5t to grozi Wam tylko mandat a nie podpadnięcie pod viatoll. Viatoll interesują tylko i wyłącznie DMC zestawu na papierze.

Skutki przeładowania mogą być również groźne w przypadku np. kolizji, firma ubezpieczeniowa na pewno odmówi wypłaty odszkodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.