Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

18 minut temu, mundek28 napisał:

 

11 godzin temu, jacek00 napisał:

 

 

20 minut temu, mundek28 napisał:

Ale czy 7 osobowy manual 2.0 HDI  DMC 2230 kg to dotyczy tego nowego modelu Peugeota 5008?

Tak, 5008 ll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 20.08.2018 o 14:12, Zulos napisał:

No właśnie przez różnicę w 5008 pomiędzy wersją 5 i 7 osobową, moja cepka ma 1100, a nie 1200 DMC.

Nie wiem jaka dokładnie była różnica, bo to dotyczy pierwszego właściciela, ale na pewno była. Z 5-os. wersją zmieściłby się z cepką 1200 DMC, a tak przekroczyła mu o włos (chyba 5 kg)... 

No i przez te kilka kilo nadwagi, teraz - po zamontowaniu movera, solarów i aku - muszę się bujać z powrotnym podwyższeniem DMC, bo zostało mi aż 60 kg ładowności od stanu zerowego (bez butli, płynów, etc)...

Kolejne 8 stówek w plecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przekazali jak dzwoniłem do dealera Knausa we Wrocławiu.

Znaczy się powiedzieli mi, że "coś koło tego" i musieliby dokładnie sprawdzić, ale nie dociekałem, bo czekałem z tematem na montaż movera.

Teraz będę musiał wrócić do tematu - jak dowiem się ile to konkretnie kosztuje, to sprecyzuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zulos napisał:

No i przez te kilka kilo nadwagi, teraz - po zamontowaniu movera, solarów i aku - muszę się bujać z powrotnym podwyższeniem DMC, bo zostało mi aż 60 kg ładowności od stanu zerowego (bez butli, płynów, etc)...

Kolejne 8 stówek w plecy?

i to chyba kwota netto ...

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

@Zulos dlaczego 8 stówek na to liczysz?

Tyle kosztuje w Knausie nowa naklejka i zmiana homologacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa ? po miniaturce skojarzyłem że masz hobby. A nie spojrzałem w profil

 

w hobby kosztowało mnie coś ok 300zl z przeglądem i nowym dr, dlatego się zdziwiłem że 800. W knausie tak ceni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zapłaciłem 800 brutto... Sprawę załatwiłem w W-wie Bemowo bez koniecznosci przeglądu w stacji diagn. Ważne, żeby zgodnie z wytycznymi Urzedu Miasta W-wy w zaświadczeniu od ProCamp było zdanie

"Pojazd był homologowany na masę całkowitą .... kg"

U mnie pierwotnie było tylko ze zmiana nie wymaga zmian konstrukcyjnych, ale okazało się to niewystarczające... Po uzupełnieniu o brakujące zdanie sprawa poszła sprawnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenna rada - udam się najsamprzód może do swojego WK.

Ale oczywiście może być i tak, że jeden miły i sympatyczny oczywiście, niewątpliwie pan Mietek powie mi jedno, a później trochę inny pan Gienek powie mi, że z tym co mam to mogę sobie...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to trochę zależy od widzimisie WK. W W-wie na stronie UM jest info na ten temat https://warszawa19115.pl/-/zgloszenie-zmiany-danych-technicznych-pojazdu

Wymagane Dokumenty, pkt. 5

Oczywiście na początku chcieli mnie wysłać na badania, ale jak spytałem, co takiego ma stwierdzić stacja diagn, skoro jest w oświadczeniu jasno, ze żadnych zmian konstrukcyjnych nie było i nie bedzie... to pomyśleli i stwierdzili, że musi być magiczne zdanie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę Twoim tropem i spróbuję złożyć im takie dokumenty jak wymagają u Ciebie.

Jak znam życie, to moi "czegoś takiego jeszcze nie mieli", więc zamiast wymyślać, może kupią gotowca od kolegów z Wawy:-)

Dzięki za know-how!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.