Skocz do zawartości

Twoja budka waży wiecej niz myslisz!


Speedy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Takich aut (nowych) już nie ma. Obecnie auta urosły i mają DMC często ponad 2000 kg.
Witam

Są i nowe, ale często benzynie, diesle mają o 30 - 50 kg więcej. Pierwszy z brzegu przykład to Subaru XV, Astra kombi. Przeglądając katalogi aut doszedłem nawet do wniosku że producenci aut wyszli na przeciw zapotrzebowaniu rynku karawaningowego. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Witam
Przeglądając katalogi aut doszedłem nawet do wniosku że producenci aut wyszli na przeciw zapotrzebowaniu rynku karawaningowego. Takie przynajmniej odniosłem wrażenie.



Tylko po co mają wychodzić skoro problem 3.5t to tylko problem w PL? W takich Niemczech nawet B96 łatwiej uzyskać bo nie masz egzaminu praktycznego jak u nas. A naszym rynkiem się nikt nie przejmuje przecież
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Tylko po co mają wychodzić skoro problem 3.5t to tylko problem w PL? W takich Niemczech nawet B96 łatwiej uzyskać bo nie masz egzaminu praktycznego jak u nas. A naszym rynkiem się nikt nie przejmuje przecież
Witam

Nie tylko w Polsce obowiązują ograniczenia, czy też inne przepisy gdzie 3,5 t jest pewną granicą. Chociażby Słowacja wymaga dodatkowej winiety. Wiele by wymieniał, poza tym np. Niemcy też jeżdżą do nas. To nie jest tylko polski problem.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie tylko w Polsce obowiązują ograniczenia, czy też inne przepisy gdzie 3,5 t jest pewną granicą. Chociażby Słowacja wymaga dodatkowej winiety. Wiele by wymieniał, poza tym np. Niemcy też jeżdżą do nas. To nie jest tylko polski problem.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Tylko, że nikt nie projektuje samochodu pod kątem tego, że jakiś promil kierowców danym autem bedzie ciągnąć przyczepę. Proces homologacji jest bardziej skomplikowanym procesem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że nikt nie projektuje samochodu pod kątem tego, że jakiś promil kierowców danym autem bedzie ciągnąć przyczepę. Proces homologacji jest bardziej skomplikowanym procesem.
Witam

Rozumiem, że reprezentujesz branżę producentów aut. Ja niestety nie mam tak dogłębnej wiedzy w związku z tym nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić. Jedno jest pewne, nie ma problemu aby kupić auto które może ciągnąć przyczepę o DMC 1500 i DMC auta 1910 - 1990

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Witam  Rozumiem, że reprezentujesz branżę producentów aut. Ja niestety nie mam tak dogłębnej wiedzy w związku z tym nie mogę ani zaprzeczyć ani potwierdzić. Jedno jest pewne, nie ma problemu aby kupić auto które może ciągnąć przyczepę o DMC 1500 i DMC auta 1910 - 1990

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 Autem o DMC 1910 nie możesz ciągnąć budy o DMC 1500. Poza tym aby ciągnąć taka przyczepę na kat. B to MW auta musi być na poziomie minimum 1500 kg przecież. Taka Astra Combi ma MW na poziomie 1300 kg i taką przyczepę możesz podpiać.

 

Pomijając już przepisy to generalnie jazda takim lekkim autem z tak ciężka budą nie będzie najlepszym pomysłem

 

 

 

Dlatego o wiele bardziej prawdziwym jest stwierdzenie, że na kat. B dla wiekszosci aut przewidziana jest przyczepa z przedziału 1300-1350 kg. I to też widać w ofercie u niemal wszystkich producentów przyczep.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
 
 

 Autem o DMC 1910 nie możesz ciągnąć budy o DMC 1500. Poza tym aby ciągnąć taka przyczepę na kat. B to MW auta musi być na poziomie minimum 1500 kg przecież. Taka Astra Combi ma MW na poziomie 1300 kg i taką przyczepę możesz podpiać.
 
Pomijając już przepisy to generalnie jazda takim lekkim autem z tak ciężka budą nie będzie najlepszym pomysłem
 
 
 
Dlatego o wiele bardziej prawdziwym jest stwierdzenie, że na kat. B dla wielu aut to przyczepa 1300-1350 i to też widać u producentów przyczep.
Witam

Mnie bardziej chodziło o rząd wielkości z tymi masami. Co do realnych możliwości holowania budek to zgadzam się że dla takich aut to około 1300 DMC, chociaż u mnie jest DMC 1500 a MW z butlą, wodą i kajakiem jest 1280 kg - zważone, więc tak też można.


Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mundek28 napisał:

Może ktoś się orientuje jak jest z nowym Peugotem 5008 2.0 diesel ośmiobiegowy automat ale pięciomiejscowy- jakie ma DMC?

To chyba wersja GT?. Sprawdz w homologacji bo w katalogu dla tego silnika mieli blad w masie przyczepy. Zdaje sie ze ppdawali 2000,a w dowodzie 1700:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mundek28 napisał:

Może ktoś się orientuje jak jest z nowym Peugotem 5008 2.0 diesel ośmiobiegowy automat ale pięciomiejscowy- jakie ma DMC?

Nowy Pug 5008 z tą skrzynią i tym silnikiem ma na haku 1800 kg, bez względu na wersję wyposażenia.

2 godziny temu, tomekk napisał:

Witam

Mnie bardziej chodziło o rząd wielkości z tymi masami. Co do realnych możliwości holowania budek to zgadzam się że dla takich aut to około 1300 DMC, chociaż u mnie jest DMC 1500 a MW z butlą, wodą i kajakiem jest 1280 kg - zważone, więc tak też można.

Owszem można, ale nadal dla uprawnień kat. B kluczowe jest MW pojazdu, które nie może być mniejsze niż DMC przyczepy. A wątpie abyś znalazł jakikolwiek nowy pojazd, który ma MW na poziomie 1500 kg, przy DMC nie mniejszym niż 1995 kg i nie większym niż 2000 kg. Bo tylko w takim wypadku możesz zgodnie z przepisami holować budę o DMC 1500 kg. Wspomniany Subaru XV może być idealnym holownikiem dla budy właśnie 1400 kg czy 1450 kg - oczywiście przy odpowiednie wersji silnikowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał:

Owszem można, ale nadal dla uprawnień kat. B kluczowe jest MW pojazdu, które nie może być mniejsze niż DMC przyczepy. A wątpie abyś znalazł jakikolwiek nowy pojazd, który ma MW na poziomie 1500 kg, przy DMC nie mniejszym niż 1995 kg i nie większym niż 2000 kg. Bo tylko w takim wypadku możesz zgodnie z przepisami holować budę o DMC 1500 kg. Wspomniany Subaru XV może być idealnym holownikiem dla budy właśnie 1400 kg czy 1450 kg - oczywiście przy odpowiednie wersji silnikowej.

Dlatego właśnie dla "piaskiniowców" najlepsza jest buda max. 5 - 5,5 m we wnętrzu i max. 1350 - 1400 DMC. Wówczas wybór holowników jest jeszcze całkiem, całkiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zulos napisał:

Dlatego właśnie dla "piaskiniowców" najlepsza jest buda max. 5 - 5,5 m we wnętrzu i max. 1350 - 1400 DMC. Wówczas wybór holowników jest jeszcze całkiem, całkiem...

4,75m z dyszlem jeszcze lepsza ? i wybór holowników znacznie większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.