Skocz do zawartości

ogrzewanie ALDE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z włączeniem odrzewania na gaz , Przyczepkę mam od niedawna i tylko raz używałem pieca ale wtedy wszystko działało poprawnie. Mam piecyk ALDE , podczas włączania powinna migać kontrolka ale niestety nie miga, więc nie mogę uruchomić ogrzewania. Proszę o pomoc , dodam że bezpiezpiecznik jest ok

Edytowane przez mauritius2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli kolega pisze o ogrzewaniu ALDE to znaczy że jest to wodne ogrzewanie, na pierwszy strzał pytanie przy jakiej temperaturce kolega chciał uruchomić to ogrzewanie ?????, następna sprawa czy ( choć banalne pytanie)  na pewno jest gaz w instalacji, kolejnym pytaniem jest czy słychać uruchamiającą się pompkę cyrkulacyjną???.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istotny jest tez model tego pieca.

Z reguły przy wlaczaniu powinien byc słyszalny e-zawór.

Jest tam też system kontroli najważniejszych czynników takich jak ciśnienie gazu, ilosci płynu w układzie i bojlerze CW a nawet napięcia aku. Wystarczy parametr jeden co nie spełnia normy i piec nie ruszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój model to ALDE 2923 comfort, może moje pytanie jest banalne ale zaznaczan ze jestem totalnym laikiem w tej sprawie. wiem tyle że mogę uruchomić piec na gaz jak rowniez po podłączeniu 220. Problem jest w tym że chcąc korzystac z ogrzewania gazem muszę uruchomić iskrę i poczekać aż kontrolka ( pomarańczowa lampka ) zgasnie.., wtedy mogę ustawić sobie moc grzania . Jednak kontrolka nie świeci się w ogóle....i nie wiem jak to uruchomić...przyczepkę mam od dwóch miesięcy, raz tylko ogrzewałem a do tego mieszkam w Norwegii i bariera językowa jest dość znaczna...dlatego poszukuję pomocy tutaj...dodam że jeśli mam podłączenie pod 220 to jest cieplutko i wszystko działa...dziękuję z góry za pomoc

Edytowane przez mauritius2 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewanie o dużej mocy, więc w pewnych sytuacjach potrafi pociągnąć sporo gazu, dodatkowo - mocno rozbudowane. Mocą i zużyciem gazu, porównywalne z "S 5002" Trumy. Z uwagi na komplikację układu, jest sporo różnych uwarunkowań.
Alde2923_instr.pdf
Instrukcja (jeśli nie masz) powinna Ci pomóc w pokonaniu trudności, przy założeniu, że pozostałe elementy instalacji gazowej są na swoim miejscu, są odpowiedniego typu (reduktor), są całkowicie sprawne, a butla jest napełniona odpowiednim gazem i w wystarczającej ilości. Komin pieca jest oczywiście drożny i nie ma na nim zabezpieczającej nakładki.

 

:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Hej, mam problem ze swoim ogrzewaniem Alde, a raczej termostatem. Przyczepkę mamy od wczoraj, dziś testowaliśmy ogrzewanie gazowe i śmiga pięknie, poza tym że termostat jest ustawiony na 22 a temp pokazywało już nawet 25 i było bardzo gorąco. Kwestia złych ustawień czy coś nie działa?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 18.09.2019 o 22:30, vrs napisał:

Jakie Alde, jakie sterowanie, czy masz dodatkowy czujnik/ czujniki temperatury, jakieś zdjecia...

 

 

W dniu 18.09.2019 o 22:30, vrs napisał:

Jakie Alde, jakie sterowanie, czy masz dodatkowy czujnik/ czujniki temperatury, jakieś zdjecia...

 

Witam wszystkich, jestem nowy na tym forum i proszę o wyrozumiałość...Mój problem polega na ogrzewaniu alde 3000 compact, kupiłem tydzień temu przyczepę z 2001r i nie wiem jak uruchomić to ogrzewanie. Próbowałem w taki sposó: podłączenie butli z reduktorem, włączyłem zasilanie, wcisnęłem przycisk "gas burner" słychać było załączenie się tzw. chyba recylkulatora i na tym koniec. Nie odpala chyba gazu bo nie daje ciepła....co robić...ps posiadam jeszcze w niej taki sterownik jak na zdjęciu ale to nie kumam...pomocy

20200104_133134.jpg

20200102_195302.jpg

20200102_195244.jpg

20200102_195249.jpg

Edytowane przez maniak6 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Podepnę się pod temat. 

Przydało by się zrobić kompendium wiedzy o Alde w jednym wątku. 

Zastanawiam się jakie minusy widzicie poza masą w tym systemie ogrzewania? 

Nie wiem, czy dlatego, że szukam dużej przyczepy ale sporo ogłoszeń znajduję z Alde. Jutro jadę oglądać taką przyczepę i zastanawiam się jak zweryfikować poprawność działania? Na co zwrócić uwagę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus jaki widzę to jest większa bezwładność. Czyli dłużej musisz czekać żeby to ciepło było czuć. Ale samo ciepło jest zupełnie inne niż przy nadmuchu. 

Masz po prostu ciepłe ściany. Ja nie umiem tego inaczej opisać ale w zimie jak otworzysz drzwi do przyczepy z Alde to uczucie ciepła jest zupełnie inne.

Jak sprawdzić czy ogrzewanie działa. Ustawić na maksa i poczekać z 15 min. Popatrz na piecu z której strony masz powrót. Jak jest ciepłe na powrocie to działa. Możesz jeszcze włożyć rękę w różne zakamarki i sprawdzić czy jest ciepła ściana w tym czy innym miejscu. 

Jak jest wodna podłoga to tez powinna zacząć się grzać. To samo woda do mycia. 

Zobacz też jaki masz płyn. Jak różowy to wymienia się go co 5 lat, jak zielony / niebieski to co dwa. Wiec najlepiej wymienić na różowy. Nie jest to trudna procedura. Ja u siebie w tym roku wymieniałem niebieski na różowy.  

Są filmiki na YT jak to zrobić. 

Ja mam 3020HE już z panelem dotykowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info.

Byłem obejrzeć (nawet dwie z alde) ale nawet nie odpalaliśmy, bo jednak przyczepy nie podeszły układem. 

Ogólnie to cała instalacja wydaje się dużo bardziej rozbudowana od strony elektrycznej/elektronicznej i gazowej = więcej możliwości awarii. Jeśli nie planuję zimowego karawaningu to chyba prościej i bezpieczniej pozostać przy piecyku z nadmuchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.