Skocz do zawartości

Moskitiery


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój Dethleffs nie mam w żadnych oknach moskitiery są tylko rolety, szukałem na allegro i znalazłem nowe ale niestety cenna około 300 zł za sztukę to dla mnie za drogo. Chciał bym wykonać je samodzielenie ale dokładnie nie wiem jakich materiałów można użyc i połaczyć to z istniejąca roletą. Będę wdzięczy za porady i pomoc w wykonaniu moskitier do mojej budki :thank:    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem cy Ci pomogę , ale  ja wykombinowałam sobie coś takiego. Zakupiłam szmatki na firanki , do tego  taśmę do układania firanek( do wyboru różne). Zszyłam jak trzeba , potem zszyłam na sztywno z rzepem. na ściance przyczepy wokół okna wykleiłam ramkę z rzepa z klejem . I uszytą firaneczkę ciach przykleiłam. Jak dla mnie  wystarczająca estetyka i co najważniejsze szczelne! zostało już sprawdzone:-))) Okna otwarte na przestrzał, zadnych nieproszonych gości, oraz firanki na tyle gęste ,że z zewnątrz nie widać co się dzieje w środku.Pewnie zamówienie czegoś takiego , kosztowałoby parę złotych , ale może masz kogoś znajomego , kto by pomógł. Ja dziabałam sam , więc koszt to tylko materiały tzn na 9 sztuk w mojej budce  wyszło mi kosz szmatka 50 zł, taśma  do firanek 50 zł, oraz taśma rzep ok 100 zł ( materiały - z zapasem , więc jeszcze mi zostało) - no i zakupy na all, bo w porównaniu taśmę do firanek , zapłaciłam po 1zł za metr , a taka sama w cas... ok 5 :look:  efekty możesz zobaczyć tutaj

 

http://forum.karawaning.pl/topic/13896-moja-hobbinka/

 

Mam nadzieje ,że może Ci coś to pomoże- powodzonka  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zanka dziękuję za radę ale takie firanki moja przyczepa posiada i nie do końca spełniają rolę typowej moskitiery. Twoja przyczepka jest młodsza, ale widzę że też na wyposażeniu nie posiada w żadnym oknie moskitiery

post-9736-0-00971200-1376844232_thumb.jpg

Edytowane przez maniek72 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem moskitierę podobnie zrobioną przez poprzedniego właściciela w poprzedniej przyczepce. Dlaczego nie polecam? Bo z czasem odklejanie rzepu okazało się zabójcze dla tapety, do której rzep był przyklejony. W pewnych momentach odchodziła mi tapeta od ściany razem z firanką i rzepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Możecie polecić jakąś moskitiere na drzwi wejściowe do przyczepki. Mam jakieś tam zdolności majsterkowicza, więc nie musi być dedykowana.  Pytam bo ceny sa mega różne a produkty bardzo podobne. Chciałbym żeby była trwała i komfortowa w użytkowaniu. Cena bez znaczenia

Screenshot_2021-05-01-19-43-54-595_pl.allegro.jpg

Screenshot_2021-05-01-19-43-23-219_pl.allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tą pierwszą. Spisuje się dobrze ale nie używamy magnesów w ogóle. Jest mocowana na rzepy i w linii środkowej  Zachodzi jedna na drugą ok. 15 cm przez co nie rozchyla się tylko na tyle żeby przejść nawet z zajętymi rękami. W górnej części dwa rzepy jeden nad drugim. W dolnej części wszyłam jakby wężyk z ołowiu jako obciążenie. Musiałam też skrócić całość bo była do drzwi wejściowych na 2 m h. Poza sezonem na zimę odpinana i wędruje do przechowalni kamperowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.